520i direksiyon ağırlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce f10 520i aldık ama diresksiyonuna hala alışamadı babam tutturdu bunu satıcam ya c yada e alıcam diye bende istemiyorum bmw benim her ihityacıma cevap verebiliyor iken mercedesi ben ne yapayım ? zaten bi önceki aracımız da c180 1.6 kompressor idi illallah etmiştim şanzımanından ama peder bey hala direksiyon sertliğine takılı mercedesin direksiyonu hafif olabilir kabul ama bmw nin direksiyonu da yüksek hızda güven veriyor beyler allah aşkına şunun bi çözümü yokmu ya ne bileyim direksiyon kutusuna yapılabilecek birşey amaç arabanın direksiyonunu hafifletmek yardımlarınızı bekliyorum

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,297
1
9,450
4,970
kocaeli
7g-tronic , ZF den sonra baya uzer .

Aracı sıfır mı almistiniz ? Bmw nin bazı modellerinde direksiyon aksamı ile alakalı problem olabiliyor . Makyajlı kasa ise bunun giderilmiş olması lazım ama yinede serviste kontrol ettirebilirsiniz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
7g-tronic , ZF den sonra baya uzer .

Aracı sıfır mı almistiniz ? Bmw nin bazı modellerinde direksiyon aksamı ile alakalı problem olabiliyor . Makyajlı kasa ise bunun giderilmiş olması lazım ama yinede serviste kontrol ettirebilirsiniz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynen aracı sıfır almıştık makyajlı kasa 2016 ocak yada şubat gibi aldık ama 2015 çıkışlı idi yinede bi servise gidip baktıracağım tavsiyen için teşekkür ederim

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Eğer direksiyon tam elektrikli değilde servo ise (yani servotronic) diğer elektrikli direksiyonlara göre biraz sert olur ama tepkileri çok iyidir ve hislidir.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bence babanız değiştirmek için bahane arıyor ikisinide sürdüm pek fark yok Mercedes'in dönüş çapının başarısı harici

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Bmw nin direksiyonu sert doğru ama bu sertlik abartılı değil ve benim çok hoşuma gidiyor bence tam kararında. F10 dan önce 2013 A6 sürmüştüm direksiyon şehir içinde çok aşırı yumuşaktı hiç sevmemiştim bana çok yapay yapmacık gelmişti ama bazı kişilerinde çok hoşuna gidiyor bu durum kesinlikle kişisel bence.Muhtemelen bir çözümü olmadığını düşünüyorum direksiyon yağına baktırın diyeceğim ama bir şey çıkacağını sanmıyorum çünkü babam da aracı ilk sürdüğünde söylediği şeyler; Bu arabaya inip binmek çok zor,Hava kararınca hiç birşey göremiyorum ve Direksiyonu sert yoruyo adamı olmuştu:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Runflat lastikleriniz varsa onları çıkarıp yerine normal lastikler almayı deneyebilirsiniz. Aracın kafanıza takılan tüm sertliklerini, direksiyon dahil, bir nebze de olsa ortadan kaldırabilir.

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Runflat lastikleriniz varsa onları çıkarıp yerine normal lastikler almayı deneyebilirsiniz. Aracın kafanıza takılan tüm sertliklerini, direksiyon dahil, bir nebze de olsa ortadan kaldırabilir.
Ben denedim çok birşey fark etmedi bilmiyorum beklide kullandığım lastiklerlerde olabilir
RFT olarak Cinturato P7 kullanıyorum. Rft olmayan lastiklerimde goodyear efficientgrip performance

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben denedim çok birşey fark etmedi bilmiyorum beklide kullandığım lastiklerlerde olabilir
RFT olarak Cinturato P7 kullanıyorum. Rft olmayan lastiklerimde goodyear efficientgrip performance
Biz kışlıkları başka bir jantla beraber runflatsiz kullanmıştık. Tabii kışlık lastiklerin hamurunun yumuşaklığıyla beraber bariz olmasa da bir fark yaratmıştı ama belki psikolojiktir bilemiyorum. Runflat lastiklerden gerçekten nefret ediyorum, hele pütürlü yollarda lastiklerin direksiyondan doğru hissettirdiği o sertlik duygusu hiç hoşuma gitmiyor. Hiç esnemiyor runflatler.

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Hocam benimde Rft ler çok hoşuma gitmiyor ama yine en mantıklısı Rft olduğunu düşünüyorum Cinturato lar biraz sarıyor ve insan doğal olarak 'Lan o kadar para verdik lastiğe bak' gibi bi tepki veriyo ya da benim tepkim öyle olmuştu :) Ama Rft olmayan lastiklerde patlama vs durumlarda uğraştırıcı ya stepne taşıyacaksınız ya da tamir kiti onlarda bana pek sıcak gelmiyor.Geçen hafta aracımı Gebze den İzmit e bakıma götürecektim tam otobana çıkacakken lastik basıncı uyarı verdi o halde 10 km civarı ağırlıklı şehir içi gittim mesela Rft lerinde böyle avantajları var ya da yüksek hızlarda lastik patlaması durumlarında çok avantajlı lastikler:)

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Bmw nin direksiyonu sert doğru ama bu sertlik abartılı değil ve benim çok hoşuma gidiyor bence tam kararında. F10 dan önce 2013 A6 sürmüştüm direksiyon şehir içinde çok aşırı yumuşaktı hiç sevmemiştim bana çok yapay yapmacık gelmişti ama bazı kişilerinde çok hoşuna gidiyor bu durum kesinlikle kişisel bence.Muhtemelen bir çözümü olmadığını düşünüyorum direksiyon yağına baktırın diyeceğim ama bir şey çıkacağını sanmıyorum çünkü babam da aracı ilk sürdüğünde söylediği şeyler; Bu arabaya inip binmek çok zor,Hava kararınca hiç birşey göremiyorum ve Direksiyonu sert yoruyo adamı olmuştu:)

Servotronic direksiyonda direksiyon yağı????

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Servotronic direksiyonda direksiyon yağı????
Pardon direksiyonun elektrikli olduğunu unutmuşum.Benzer bi olay şirketimizin aracı olan Dokker de meydana gelmişti götürdüğümüzde direksiyon yağını değiştirmişlerdi galiba tam da hatırlamıyorum yaptıkları işlemleri onunla karıştırdım

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Madem psikolojik baba servise götürdüm yazılım attılar diyin yumuşacık oldu diyin psikolojik olarak yumuşak gelir ona :D aynı şey ilaç yerine şeker veripte ağrısı geçen yaşlı dayılar gibi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım