KAPALI 60k-75k arası Dizel otomatik sedan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
merhaba arkadaşlar başlık biraz geniş yelpaze oldu ama, durum şöyleki. daha önce 2014 corolla kullanmaktaydım. yakıt ve hacim olarak çok memnundum ancak motor olarak pek memnun etmiyordu, bende aracımı satıp araştırmalar doğrultusunda Skoda Fabia 1.2 tsi dsg aldım. her ne kadar motor olarak başarılı olsada, her gün 100km yol yaptığımı "sıkışık trafikde" düşünürsek yakıt olarak üzüyor. yavaş yavaş hacim olarakda üzmeye başladı. servis zaten hiç memnun kalmadığım bir konu. sonuç olarak VW grubundan soğuduğumu varsayarsak. kore grubuna zaten uzakdım. size sormak istediğim bu fiyat bandında önerileriniz nelerdir.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Senin fiyat aralığında ben de araç almayı planlıyorum . İşin içine otomatik girince dsgli bi vw derim ama sen de vw grubundan soğuduğunu belirtmişsin . Günde 100km az değil dizel kesinlikle olmalı dediğin gibi ama senin aradığın kriterleri de tam bilmek lazım .

Araçların birçoğu rakiplerinden bazı konularda iyiyken bazı konularda kötü olabiliyor .

Mesela golfün ikinci eli altın gibi ülkemizde ama eksi olarakta tam full bir donanım istediğiniz de fiyat alıp başını gidiyor bu bir eksisi .

Focusun sürüş zevki iyidir , donanımı daha ucuza full alabiliyorsunuz ama onda da bi golfun malzeme kalitesi yok .

Dediğim gibi bu işler sizin ne beklediğinize bağlı ve dizel sedan araç için şu üç araç fiyat aralığınızın en iyi üçlüsüdür derim :

Focus 1.6 tdci titanium paket ( otomatiği hakkında pek bilgim yok )
Astra j 1.6 cdti
Vw jetta 1.6 tdi dsg

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
VW grubundan beni soğutan DSG zaten, jetta çok mantıklı ama dsg olunca bi uzak duruyor, şöyleki aradıklarım şunlar;
geniş iç hacim
max 6 lt yakıt tüketim
sürüş zevki.
aklımda ise şunlar vardı ama hala şüphelerim var;
Corolla 1.4 dizel otomatik
focus 1.6tdci
yeni megane sedan 1.5 dci, (arkadaşımın kdv indirimi ile)
mazda 3 skyactiv g (benzin ama yakıt dizel gibi diyorlar)

başka düşünmediğim varsa öneriye açığım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
VW grubundan beni soğutan DSG zaten, jetta çok mantıklı ama dsg olunca bi uzak duruyor, şöyleki aradıklarım şunlar;
geniş iç hacim
max 6 lt yakıt tüketim
sürüş zevki.
aklımda ise şunlar vardı ama hala şüphelerim var;
Corolla 1.4 dizel otomatik
focus 1.6tdci
yeni megane sedan 1.5 dci, (arkadaşımın kdv indirimi ile)
mazda 3 skyactiv g (benzin ama yakıt dizel gibi diyorlar)

başka düşünmediğim varsa öneriye açığım.
Mazda 3 oneririm ama cok pahali . Mazdanin bosu aslinda gene dolu sayiliyor digerlerine gore ama servis agi zayiftir cok guclu motoru yoktur ama yakitta uzmez

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
1.2 tsi dsg fabiadan sonra tek kavrama corolla performans olarak baya üzebilir heleki dsgden multimode'a geçmek daha da üzer. Astra j'nin çok az yakacağını düşünmüyorum zira fabrika verisi 6.4 lt.
Focus güzel araba ama içi heralde fabiadan daha dar olabilir.
Önyargınızı yıkarsanız en mantıklısı bence Cerato-Elantra ikilisinden biri.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
1.2 tsi dsg fabiadan sonra tek kavrama corolla performans olarak baya üzebilir heleki dsgden multimode'a geçmek daha da üzer. Astra j'nin çok az yakacağını düşünmüyorum zira fabrika verisi 6.4 lt.
Focus güzel araba ama içi heralde fabiadan daha dar olabilir.
Önyargınızı yıkarsanız en mantıklısı bence Cerato-Elantra ikilisinden biri.

kore için ön yargımı çok kırmaya çalıştım, kiraladım, arkadaşımdan aldım, showrooma gittim ama kıramıyorum maalesef bana çok boş geliyor. tabi benim şahsi düşüncem.
megane için teste gidicem.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
@KeremDK babamın çalıştığı şirkette Focus 1.5 TDCI otomatik var. Arabanın motoru iyi hoş ancak 8-8.5 litrelere varan yakıt tüketimi insanı arabadan soğutuyor. Çevremde bu arabayı kullanan diğer kişilerde aynı sorundan muzdarip. Uzun yolda fabrika verisinin bile altına inebiliyorken, trafikte, heleki İstanbul trafiğinde, can sıkıcı değerlerde yakıt tüketimine sahip olabilen bir araç. Her ne kadar kore grubuna uzağım desenizde bana kalırsa Cerato veya Elentra dizel otomatik sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek araçlardır.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
@KeremDK babamın çalıştığı şirkette Focus 1.5 TDCI otomatik var. Arabanın motoru iyi hoş ancak 8-8.5 litrelere varan yakıt tüketimi insanı arabadan soğutuyor. Çevremde bu arabayı kullanan diğer kişilerde aynı sorundan muzdarip. Uzun yolda fabrika verisinin bile altına inebiliyorken, trafikte, heleki İstanbul trafiğinde, can sıkıcı değerlerde yakıt tüketimine sahip olabilen bir araç. Her ne kadar kore grubuna uzağım desenizde bana kalırsa Cerato veya Elentra dizel otomatik sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek araçlardır.
şu kia ceratoya bir bakıcam hocam senin tavsiyene güvenip :)

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Ford Focus almanız mantıksız olur çünkü iç hacmi neredeyse fabia ile aynıdır.Bagajda çok farketmez.Eğer bütceniz el veriyorsa ve yakıtı korkutmuyorsa Mazda 3 bu araçların hepsinden üstündür.Eğer ulaşılamayacak gibiyse Kia Cerato doğru tercih olur.Elantra almazdım sanırım.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Ford Focus almanız mantıksız olur çünkü iç hacmi neredeyse fabia ile aynıdır.Bagajda çok farketmez.Eğer bütceniz el veriyorsa ve yakıtı korkutmuyorsa Mazda 3 bu araçların hepsinden üstündür.Eğer ulaşılamayacak gibiyse Kia Cerato doğru tercih olur.Elantra almazdım sanırım.
Yakıy sorununu göze alıp mazda 3 alıcam gibi

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şuan acayip şaşırdım.. Bu aracın 1.6 tdci'dan bile az yaktığını söylüyordu testerlar. Benim 1.6 tdci manuel aracım en kilit istanbul trafiğinde 5 litre ortalamayla geziyor. 100 km'lik bir uzun yolu, aracı full sıkıştırarak gitsem bile 8-8,5 litre yakıtı hiç görememişken, şehir içi bu kadar fazla yaktığını duymak beni ciddi şaşırttı. Soğuk motorla çok sık gazlayıp devirli kullanıyorlarsa ancak bu tüketime çıkar diye düşünüyorum.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
@CenkGs bende başta inanmamıştım ancak İstanbul trafiğinde 8 litreleri gördüğünü gördüm. Normal trafikte daha az tüketiyor ancak İstanbula gelince insanı bıktırır o tüketim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs bende başta inanmamıştım ancak İstanbul trafiğinde 8 litreleri gördüğünü gördüm. Normal trafikte daha az tüketiyor ancak İstanbula gelince insanı bıktırır o tüketim.
Şaşırdım gerçekten. 1.5 tdci motoru öyle sıkışık trafikte deneyimleme şansım olmamıştı tabi. Sadece testlerde düşük tüketim diye bahsediliyordu. Bir de benim 1.6 tdci 5-5,5 litre ile dolaştığı için İstanbul trafiğinde ilginç geldi bana bayağı. Öyle bir tüketimi varsa normal ve sıkışık trafik kullanımında, almak hiç mantıklı olmaz. Ciddi pahalı sonuçta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım