8.700 tl'ye Renault Kangoo Bakımı Yaptırdım Normal mi?

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Buraya yazmadım ama ben 8.703 lirayı nakit verdim ilk başta, hiçbir şey söylemeden aldılar, ertesi gün aradılar 8.000 tl'nin üzerindeki işlem ücretlerini nakit alamıyoruz diye gittim bir de şoförler bankaya gittik parayı bir de hesaplarına yatırdım.

İnanırım valla hocam, çok saçma adetleri oluyor servisin. Ama bu son yaptıkları cidden baya ayıp olmuş. Zaten artık hiç servise gidesim gelmiyor benim, servisteki tavırdan hiç bir işi doğru düzgün yapamamalarına kadar birçok şey can sıkıcı. Mesela şuan kullandığım Kangoo'nun sağ ön kapısından bir ses geliyor ve sol ön camda tıkırdama yapıyor gidip yaptıracağım ama şimdi kapıyı söktükten sonra bu sefer kapıdan da ses gelir iyice sinir olurum diye elletmek istemiyorum. Daha önce başıma geldi bu tarz şeyler çünkü bir şeyi düzeltirken başka şeyi bozuyorlar...

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
İnanırım valla hocam, çok saçma adetleri oluyor servisin. Ama bu son yaptıkları cidden baya ayıp olmuş. Zaten artık hiç servise gidesim gelmiyor benim, servisteki tavırdan hiç bir işi doğru düzgün yapamamalarına kadar birçok şey can sıkıcı. Mesela şuan kullandığım Kangoo'nun sağ ön kapısından bir ses geliyor ve sol ön camda tıkırdama yapıyor gidip yaptıracağım ama şimdi kapıyı söktükten sonra bu sefer kapıdan da ses gelir iyice sinir olurum diye elletmek istemiyorum. Daha önce başıma geldi bu tarz şeyler çünkü bir şeyi düzeltirken başka şeyi bozuyorlar...
Siz hangi serviste bakım vs yaptırıyorsunuz?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kavrama elemanlarına hiçbir sözüm yok. Değişmesi gerekirse değişirler. Fren hidroliği de öyle. Şanzıman yağı da yenileniyor doğal olarak. Z rotları fotoğrafla değerlendirmek sağlıklı olmaz. Kontrol edilip değişimi uygun görürlerse değişirler.
Benim takıldığım nokta maliyetlerde. Marş motoru bir miktar pahalı geldi. Akü fahiş fiyat ama en kalitelisini taktık derlerse müşteri bir şey diyemez. 258₺ şanzıman yağı ise olacak iş değil, itiraz edilecek seviyede. Piyasada en kalitelisini 100₺ içerisinde alabilirsiniz. Buyurun Renault'nun kullandığı Elf yağın fiyatı: https://www.hepsiburada.com/elf-tra...L1yHLai1efQIrwDlZXC-s7D9HW1DrScRoCd6cQAvD_BwE
İşçilik maliyetlerine takılmıyorum. Yetkili servisin işçiliği her zaman yüksek olur. Ama parça fiyatlarında bu derece yüksekten uçmamaları gerek.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Akü için vw acarlar benden benzer ücret almıştı normalde fahiş ama yetkili standartlarında. Bence marş motoru hariç normal ücret almışlar, yetkili servis düzeyinde ufaktan bindirmişler ama bunlar her markada her serviste olan şeyler bence çok dert etmeye gerek yok iyi günlerde kullanın :)

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
debriyaj yerinde bir karar olmuş. pedalin neden değiştiğini siz kendiniz söylediniz zaten. Fiyatlar yetkili servis düzeyinde açıkçası ben şaşırmadım. Parçalar kur üzerinden geliyor ve sanayide yaptırdığım basit bir yağ bakımı dahi, durduk yere sadece kur oynamalarından ötürü zıplamış durumda. Kar marjı, enflasyon, çalışanların maaşları, işçilik ve tesis giderleri vs. derken bu maliyetin yetkili servislerde daha da artmış olduğunu düşünüyorum ben şahsen. Yaptırmadan önce fiyat verdilerse, ve siz de kabul ettiyseniz bu durumu anlarım ancak sürpriz bir fatura çıkardılarsa bu şekilde, cidden üzücü olmuş.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
@sefaozc asıl şenlik F20 nin aküsünde var :D 1€=4,5₺ yken aküsü 1800₺ idi borusan da :D tamam manyaklar kamyon aküsü koymuş ama 1800₺ komik para. Ve sanayide sordurduğumda bazı markalarda start-stop uyulu (AGM) akü yoktu bile

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
debriyaj yerinde bir karar olmuş. pedalin neden değiştiğini siz kendiniz söylediniz zaten. Fiyatlar yetkili servis düzeyinde açıkçası ben şaşırmadım. Parçalar kur üzerinden geliyor ve sanayide yaptırdığım basit bir yağ bakımı dahi, durduk yere sadece kur oynamalarından ötürü zıplamış durumda. Kar marjı, enflasyon, çalışanların maaşları, işçilik ve tesis giderleri vs. derken bu maliyetin yetkili servislerde daha da artmış olduğunu düşünüyorum ben şahsen. Yaptırmadan önce fiyat verdilerse, ve siz de kabul ettiyseniz bu durumu anlarım ancak sürpriz bir fatura çıkardılarsa bu şekilde, cidden üzücü olmuş.
Benim bu işlemi iptal etme hakkın sürecin her aşamasında vardı ben isteyerek yaptırdım orada problem yok da benim kafama takılan adamların bu kadar masraf çıkarmasında gösterdikleri sebebin arabanın tümsek, çukur vb. yerlere hızlı girmesini ve hor kullanılması durumu. Ki ben 15 km/h ile geçerim o yerleri elimden geldiğince kanalizasyon kapaklarına bile girmemeye çalışırım ama neden böyle oldu? 4-5 Gün otostop çektim arabanın yokluğunda, yav her bindiğim araç ististasız paat küüüt geçiyor yav bu arabalara hiç mi bu problem olmuyor da ben dikkat edince oluyor? Hele bir tanesi Mercedes cls ile tümseklerden ayağı frende geçiyordu yav, aklım durdu.

Konuyu açma sebebim de aslında değişen parçaların benim paaata küte kullanmamla alakası var mı diye merak etmem ve diğer yazdığım sebepler.

hakanrs

Düz Yol Gazcısı
24 Eyl 2018
11
9
145
İstanbul
Marka
Renault
Üzerinden çıkan parçalar kötü görünüyor, yani fuzuli bir parça değişmemiş gibi. Tüm işlemlerin serviste yapıldığını da düşünürsek fiyat gayet normal.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım