AÇIK 80.000 TL Bütçeyle Araç Tavsiyesi

Mertt

Mert
Senkromeççi
17 Kas 2021
20
6
70
24
İstanbul
Herkese iyi forumlar. Konu başlığından anlaşılacağı üzere 80.000 TL bütçem var fazlası yok maalesef.

Aradığım özellikler şunlar;
-Hb veya sedan farketmez aile aracı olacak ama tek ben kullanacağım için biraz da bana hitap etmesi açısından hb olması daha iyi.

-Gündelik kullanmalık haftalık tatilde gezmelik az yakan.

-Dizel tercihim malum akaryakıta gelen zamlardan sonra benzinle lpg aynı düzeye ulaştığı için bir farkı kalmadı fakat yüksek km li dizellerden de korkuyorum açıkçası. Sürpriz yapma şansı yüksek. Bir yanım benzine kaymıyor değil.

-Manuel vites
-Klima, hız sabitleyici vs. gibi özellikler olursa daha iyi olur.

Aklımda şu modeller var ama benim fiyat aralığımda temizini bulmak çok zor;
-Renault Clio 3 1.5dci
-Opel Corsa D 1.3cdti
-Vw Polo 1.4tdi

Başka öneriniz veya fikriniz varsa açığım teşekkürler şimdiden...

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Troll yorum yazmiyorum onu oncelikle belirteyim. Su piyasada butcenize gore temiz araba imkansiza yakin.

ben olsam acikcasi dolar alir kenara beklerdim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Çarşamba dan bugüne bile piyasa katladı. Şehrinizde en temiz arabayı bulup almanızı tavsiye ederim. Elinizi çabuk tutun haftasonu girmeden almaya çalışın. Sonra burda yine yardım ederiz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese iyi forumlar. Konu başlığından anlaşılacağı üzere 80.000 TL bütçem var fazlası yok maalesef.

Aradığım özellikler şunlar;
-Hb veya sedan farketmez aile aracı olacak ama tek ben kullanacağım için biraz da bana hitap etmesi açısından hb olması daha iyi.

-Gündelik kullanmalık haftalık tatilde gezmelik az yakan.

-Dizel tercihim malum akaryakıta gelen zamlardan sonra benzinle lpg aynı düzeye ulaştığı için bir farkı kalmadı fakat yüksek km li dizellerden de korkuyorum açıkçası. Sürpriz yapma şansı yüksek. Bir yanım benzine kaymıyor değil.

-Manuel vites
-Klima, hız sabitleyici vs. gibi özellikler olursa daha iyi olur.

Aklımda şu modeller var ama benim fiyat aralığımda temizini bulmak çok zor;
-Renault Clio 3 1.5dci
-Opel Corsa D 1.3cdti
-Vw Polo 1.4tdi

Başka öneriniz veya fikriniz varsa açığım teşekkürler şimdiden...
Maalesef elinizdeki bütçeyle Corsa D değil ancak Corsa C cdti bulabilirsiniz. Onun da temizi için iyice incelemeniz ve inceletmeniz gerekir. Hız sabitleyicisi yoksa da dert etmeyin, Corsa C'lere sonradan takılabiliyor.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Kendi kullandığım arabaları önermeyi pek sevmiyorum ama,
Hacimsel olarak işinizi görecekse sanırım model yılı en yüksek olarak 169 kasa kodlu Panda'lar hala bulunabilir o fiyatlara...

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
142
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Hocam Mitsubishilere bir bakın derim. Lancer 9lar (biz yeni aldık daha çiçeği burnunda) donanımlı olmasa da az yakan sağlam araçlar. Konforları da yerinde. Carisma var tabi bir de. Liftback veya sedan D segment araç. 1.9 Di-D dizelleri de var ki çok az yakarlar, 1.6 atmosferik motorları da var ki biz kullandık cidden az yakıyor araç. Ayrıca donanımlılar da. Kliması hız sabitlemesi sunroofu falan. Geniş bir araçtır Carisma. Platform kardeşi Volvo S40'tır, aynı fabrikadan çıkmadır bu araçlar. Parça tedariğini veya fiyatları çok dert etmeyin çünkü artık hiçbir araç için parça sıkıntısı yok biliyorsunuz. Hazır platform kardeşliği demişken bizim piyasaların benimseyemediği bir araç daha söyleyeyim. Önceleri Mitsubishi malı olan daha sonra bizzat Lotus'u satın alan ve daha sonra da şimdi söyleyeceğim araçta bol bol Lotus'la ortak çalışan arızasız, sorunsuz, az yakan, konforlu ve yakışıklı araçlarıyla öne çıkan Proton'u önerebilirim. Proton Gen-2 güzel bir araç. Tam piyasasından haberim yok ama geçen haftalarda 75 - 100 bin bandındaydı bunlar. Dediğim gibi araç Proton Lotus ortak ürünü. Sıkıntısız bir araçtır. Bir de son olarak çok fikrim olmamasına rağmen konsepti hoşuma giden Mazda Lantis var. Araç güzel yani ama çok bir fikrim yok bu sadece kuru tavsiye.

Mertt

Mert
Senkromeççi
17 Kas 2021
20
6
70
24
İstanbul
Maalesef elinizdeki bütçeyle Corsa D değil ancak Corsa C cdti bulabilirsiniz. Onun da temizi için iyice incelemeniz ve inceletmeniz gerekir. Hız sabitleyicisi yoksa da dert etmeyin, Corsa C'lere sonradan takılabiliyor.
Kozmetik olarak çok iyileri var yapılı felan ama alırken motora da dikkat etmek lazım gerçi multijet sıkıntı olacağını düşünmüyorum pek.

Mertt

Mert
Senkromeççi
17 Kas 2021
20
6
70
24
İstanbul
Hocam Mitsubishilere bir bakın derim. Lancer 9lar (biz yeni aldık daha çiçeği burnunda) donanımlı olmasa da az yakan sağlam araçlar. Konforları da yerinde. Carisma var tabi bir de. Liftback veya sedan D segment araç. 1.9 Di-D dizelleri de var ki çok az yakarlar, 1.6 atmosferik motorları da var ki biz kullandık cidden az yakıyor araç. Ayrıca donanımlılar da. Kliması hız sabitlemesi sunroofu falan. Geniş bir araçtır Carisma. Platform kardeşi Volvo S40'tır, aynı fabrikadan çıkmadır bu araçlar. Parça tedariğini veya fiyatları çok dert etmeyin çünkü artık hiçbir araç için parça sıkıntısı yok biliyorsunuz. Hazır platform kardeşliği demişken bizim piyasaların benimseyemediği bir araç daha söyleyeyim. Önceleri Mitsubishi malı olan daha sonra bizzat Lotus'u satın alan ve daha sonra da şimdi söyleyeceğim araçta bol bol Lotus'la ortak çalışan arızasız, sorunsuz, az yakan, konforlu ve yakışıklı araçlarıyla öne çıkan Proton'u önerebilirim. Proton Gen-2 güzel bir araç. Tam piyasasından haberim yok ama geçen haftalarda 75 - 100 bin bandındaydı bunlar. Dediğim gibi araç Proton Lotus ortak ürünü. Sıkıntısız bir araçtır. Bir de son olarak çok fikrim olmamasına rağmen konsepti hoşuma giden Mazda Lantis var. Araç güzel yani ama çok bir fikrim yok bu sadece kuru tavsiye.
Hocam lancer benzin tüketimi lt/100 km de ne kadar lpg taktırmaya gerek var mıdır acaba

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım