KAPALI 80-85'e kadar B segmenti otomatik önerisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar 2016 ve üstü b segmenti otomatik benzinli araç düşünüyorum. Mümkünse piyasası iyi olsun rahat satabileyim. Ufak tefek boya olabilir ama değişen ve kazalı istemiyorum. Ne önerirsiniz?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bir de imkan varsa beyaz almayın ya.
Geçen @DouglasAdams ile mavimsi bir renk gördük. Ulen bu ne güzel arabaymış aslında he dedik. Beyaz bu arabayı inanılmaz sıradanlaştırıyor.
Sıfır alınacaksa o iş fiatın keyfine kalmış, bize renkli vermediler 2 ay beklersiniz dediler :D easy de bol bol renkli üretirken diğerlerini beyaz üretmekte ısrarlılar böyle olunca 2. elde de beyaz bol oluyo

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir de imkan varsa beyaz almayın ya.
Geçen @DouglasAdams ile mavimsi bir renk gördük. Ulen bu ne güzel arabaymış aslında he dedik. Beyaz bu arabayı inanılmaz sıradanlaştırıyor.
6BA513F5-E124-42E7-AAEB-F1AB8F9DEEF1.jpeg

Şurda üst en sağ: Akdeniz mavisi denen renk
Ve bu arabada kesinlikle alacağım renk yeşili olurdu.Aman aman
SAHİBİNDEN 25.03.2019 TRAFİĞE ÇIKIŞLI EGEA MİRROR 9700 KMİlan No: 782382484
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-cikisli-egea-mirror-9700-km-782382484/detay

Son düzenleme:

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
i20. otomatik şanzımanı eski nesil, performansı pek yok ama tam bir görev adamı. hem o paralara düşük kilometreli bulursun. maddiyat birinci öncül olduğunda her zaman ilk durak japon/kore araçları olmalı bence.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ekli dosyayı görüntüle 23340
Şurda üst en sağ: Akdeniz mavisi denen renk
Ve bu arabada kesinlikle alacağım renk yeşili olurdu.Aman aman
SAHİBİNDEN 25.03.2019 TRAFİĞE ÇIKIŞLI EGEA MİRROR 9700 KMİlan No: 782382484
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-cikisli-egea-mirror-9700-km-782382484/detay
Easy Plus donanıma baktım. Hız sabitleyici, 16 alaşım jant, perde ve yan hava yastığı, arka park sensörü gibi donanımlar var. Onun dışında Urban Plus'ta benim gördüğüm renkli yol bilgisayarı ve dokunmatik ekran var. Sadece Easy Plus'ta hoparlör sayısını bulamadım. Easy donanımda 4 hoparlör oluyor Urban plus'ta 6 hoparlör oluyor ama Easy Plus ile ilgili bir detay bulamadım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Easy Plus donanıma baktım. Hız sabitleyici, 16 alaşım jant, perde ve yan hava yastığı, arka park sensörü gibi donanımlar var. Onun dışında Urban Plus'ta benim gördüğüm renkli yol bilgisayarı ve dokunmatik ekran var. Sadece Easy Plus'ta hoparlör sayısını bulamadım. Easy donanımda 4 hoparlör oluyor Urban plus'ta 6 hoparlör oluyor ama Easy Plus ile ilgili bir detay bulamadım.
Easy plus donanımı bilmiyorum ben hiç. Dedikleriniz varsa aradaki 6-7bin tl ye değmez urban plus için. Ortadaki dokunmatik ekranın bi işlevi yok zaten öyle duruyo

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Easy plus donanımı bilmiyorum ben hiç. Dedikleriniz varsa aradaki 6-7bin tl ye değmez urban plus için. Ortadaki dokunmatik ekranın bi işlevi yok zaten öyle duruyo
Ben de katılıyorum. Daha çok şımarıklık gibi geliyor. İleride satarken çok bir artısı olacağını sanmıyorum. Hız sabitleyici gibi temel donanımlar var. Bildiğim kadarıyla bluetooth'da var. Navigasyon olmayan bir ekran için o kadar fark vermek işime gelmiyor açıkçası.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de katılıyorum. Daha çok şımarıklık gibi geliyor. İleride satarken çok bir artısı olacağını sanmıyorum. Hız sabitleyici gibi temel donanımlar var. Bildiğim kadarıyla bluetooth'da var. Navigasyon olmayan bir ekran için o kadar fark vermek işime gelmiyor açıkçası.
Emin olmamakla beraber o easy deki bluetooth sadece müzik transferi için olabilir. Telefon görüşmesi yok diye duydum ama easy plus da durum farklıdır belki emin değilim

ceyhun71

Takipçi
25 Kas 2019
4
0
10
26
Ankara
Marka
Ford
70-80 bandında küçük olmasını sorun etmezsen ford fiesta 1.4 fiesta öneririm, yol tutuşu konusunda segmentindeki çoğu arabadan iyi ve oldukça sorunsuzdur.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
2019 Easy'de Bluetooth var. Rehberi indirip arama yanıtlayıp red edebiliyorsunuz. Küçük ekranından rehberden seçim yapılabiliyor.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
2019 Easy'de Bluetooth var. Rehberi indirip arama yanıtlayıp red edebiliyorsunuz. Küçük ekranından rehberden seçim yapılabiliyor.
Büyük ihtimalle bir tane ekran alırım zaten. Sence Urban Plus almaya değer mi? Arada 7-8 bin TL fark var. Alacağım arabada Urban harici 7" lik ekran, 3.5" yol bilgisayarı, dijital klima var. Benim için bunlar gereksiz. Bir de önemli olan 4 hava yastığı eksik ama fiyat farkına değer mi bilmiyorum.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Büyük ihtimalle bir tane ekran alırım zaten. Sence Urban Plus almaya değer mi? Arada 7-8 bin TL fark var. Alacağım arabada Urban harici 7" lik ekran, 3.5" yol bilgisayarı, dijital klima var. Benim için bunlar gereksiz. Bir de önemli olan 4 hava yastığı eksik ama fiyat farkına değer mi bilmiyorum.
Küçük detaylar olabilir.

Hava yastığı bence önemli bir ekipman.

Mesela Easy'de kapıları hareket edince otomatik kilitleme fonksiyonu yok :) Şaka gibi inanamadık. Belki dedik ekrandan açılıp kapanıyordur ayarlara bakalım, bulamadık. Ama dokunmatik ekranlı versiyonda ayarlara girince o seçenek çıkıyor. Aracın aslında yapabileceği ama sırf donanım seçiminde müşteriyi zorlamak için yapılan böyle küçük detaylar olabilir. Onlara iyi bakmak lazım.

Dijital klima ile manuel klima arasında ne kadar teçhizat farkı var bilmiyorum. Ancak bizim manuel klima da çok rahatsız eden bir fan (pervane) sesi var. Belki fabrikasyon bir sorundur bilemiyorum bakıma gidince bunu belirteceğiz ancak belki bu dijital klimada yoktur.

Sürücü kısmındaki ekran çok ama çok vasıfsız. Keşke renkli ekranı en düşük donanıma bile koysalarmış. Hiçbir şey yapılmıyor. Orta ekranın birkaç ayarı var (bip sesi seviyesi, parlaklık ve ikinci hava yastığı iptali gibi) onlar bile İngilizce bırakılmış. Çin'den alıp takmışlar ben öyle diyorum. Çok özenilmemişlik var yani easy'de maalesef.

Bence bir üst donanımı almaya kesinlikle değer diye düşünüyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Küçük detaylar olabilir.

Hava yastığı bence önemli bir ekipman.

Mesela Easy'de kapıları hareket edince otomatik kilitleme fonksiyonu yok :) Şaka gibi inanamadık. Belki dedik ekrandan açılıp kapanıyordur ayarlara bakalım, bulamadık. Ama dokunmatik ekranlı versiyonda ayarlara girince o seçenek çıkıyor. Aracın aslında yapabileceği ama sırf donanım seçiminde müşteriyi zorlamak için yapılan böyle küçük detaylar olabilir. Onlara iyi bakmak lazım.

Dijital klima ile manuel klima arasında ne kadar teçhizat farkı var bilmiyorum. Ancak bizim manuel klima da çok rahatsız eden bir fan (pervane) sesi var. Belki fabrikasyon bir sorundur bilemiyorum bakıma gidince bunu belirteceğiz ancak belki bu dijital klimada yoktur.

Sürücü kısmındaki ekran çok ama çok vasıfsız. Keşke renkli ekranı en düşük donanıma bile koysalarmış. Hiçbir şey yapılmıyor. Orta ekranın birkaç ayarı var (bip sesi seviyesi, parlaklık ve ikinci hava yastığı iptali gibi) onlar bile İngilizce bırakılmış. Çin'den alıp takmışlar ben öyle diyorum. Çok özenilmemişlik var yani easy'de maalesef.

Bence bir üst donanımı almaya kesinlikle değer diye düşünüyorum.
Ben hava yastığı sayısı aynı sanarak değmez demiştim. Biz sırf hava yastığı için urban plus aldık desem yalan olmaz.

@Berkin o ses malesef easy ye özel değil söylemiştim bizde de var diye

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aynen abi, sizde dijital klima olmasına rağmen var demiştin. O üfleyen arkadaşta bir olay var büyük ihtimalle :)
Fan sağlam olsun diye sert kömür kullanıyoruz o ötüyo falan diyolar da hikaye, bakalım değişecek parça bekliyoruz dediler bi egea klima fanını koskoca servis bi ayda getiremedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım