AÇIK 900.000 - 950.000 TL Araç Önerisi

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Cümleten iyi akşamlar değerli insanlar. Forumu takip ediyordum ama üye değildim bugüne nasip oldu aranıza katıldım.

Öncelikle şöyle başlayabilirim 2021 Aralık - 2023 Aralık ayları arasında 2004 Mazda 3 ( otomatik vites - benzinliydi lpg mevcut değildi.) kullandım ve kullandığım süre boyunca yakıt tüketimi hariç yol tutuşu, konforluk vs çok memnun kaldım. Sonrasında yeni yıl’a girmeden hemen önce 2013 Peugeot 308 1.6 e-HDi Sportium Dizel Otomatik araca geçtim ve 9 ayda 15 bin km yaptım her şeyinden memnun kaldım yakıt tüketiminden, rahatlığa aracın hızlanmasından vs.

Yaşım genç olduğu için biraz çabuk sıkılabiliyorum doğal olarak. Hem de dışarıdan bakıldığında çok absürt durmayan, oturaklı bir araç düşünüyorum. Coupe vs fark etmez ama tek tercihim otomatik olması. Abimlerle beraber çalıştığım için trafikte çok kalıyorum.

3 tane araca denk geldim 1-2 gündür dikkatimi çekti.

1) Mazda 3 2016 1.5 SkyActive-G Power
2) Ford Focus 2016 1.0 Ecoboost GTDİ - ST LINE
3) Seat Leon 2014 1.6 TDI SC Style

Duyduğum kadarıyla Ford’un bu modelinde hortum problemi vs varmış tam emin değilim. Ama dış görünüş olarak gözüme hoş gelen bir araba. Siz değerli büyüklerimden bu 3 araba içinde bana en az sorun çıkaracak ve günlük hayatta rahat kullanabileceğim araba fikirlerini öğrenebilir miyim? Sizin başka araç fikirleriniz var ise eğer onları da seve seve duymak isterim.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Bu seçenekler arasında
1. Mazda 3
2. Focus
3. Leon
alırdım.

Bu seçenekler dışında söyleyecek olursam giulietta alırdım ki öyle yaptım. Sebebi ise torklu dizel olması, yol tutuşu, ruhu ve alfa olması :D

Son düzenleme:

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Bu üçünden en kafan rahat binebileceğin araba teknik olarak Mazda , pratikte malesef Leon 😁

Ama dizel + DSG'ye gerek yok bence.

Benim önereceğim araba ; 1.2 TSİ + DSG bir Golf 7 ya da 1.0 TSI Golf 7,5 olur.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus'un o kasasındaki ecoboost motorların soğutma tertibatında sorun olduğu için servisten geri çağırma yayınlandı. Bu kapsamda bazı hortumlar değişti, bazı sensörler eklendi ve sorun çözüldü. Ücretsiz bir geri çağırma bu. O yıllara ait eb motorlu bir araç alacaksanız serviste de bu güncellemeyi hemen yaparlar. Ama zaten Focus'un o modeli sürüş olarak lezzetli olsa da yanlış hatırlamıyorsam 6 ileri eski nesil tk şanzımanı yüzünden hem çok yakıyor hem pek gitmiyor. O şanzıman aracın tüm güzelliğini alıyor.

Bu üç araçtan ben alacak olsam mazda'yı alırım kesinlikle.

Son düzenleme:

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Focus'un o kasasındaki ecoboost motorların soğutma tertibatında sorun olduğu için servisten geri çağırma yayınlandı. Bu kapsamda bazı hortumlar değişti, bazı sensörler eklendi ve sorun çözüldü. Ücretsiz bir geri çağırma bu. O yıllara ait eb motorlu bir araç alacaksanız serviste de bu güncellemeyi hemen yaparlar. Ama zaten Focus'un o modeli sürüş olarak lezzetli olsa da 6 ileri eski nesil tk şanzımanı yüzünden hem çok yakıyor hem pek gitmiyor. O şanzıman aracın tüm güzelliğini alıyor.

Bu üç araçtan ben alacak olsam mazda'yı alırım kesinlikle. Bunun dışında başlıkta çok detay vermemişsiniz ama segment olarak beklentimi karşılar derseniz bu araçların hepsinden daha iyi gider, onlar kadar yakar, onlardan çok daha dolu full paket corsa da alabilirsiniz. Kendi kullandığım aracı normalde asla önermem. Ama mantıklı bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Sürüşü focus ve mazda kadar lezzetli değil ama leon'dan falan iyi emin olabilirsiniz.

Evet su an baktim ve corsanin bu modelleri de hoşuma gitti abi çok teşekkürler dikkate alacağım.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Mazda mükemmel bir seçenek, geçen hafta kullandım. Motor sesinden, sürüş konforu ve tutuşuna kadar bayıldım fakat malum bizde kaliteli mal pek sevilmez.

En mantıklısı Leon; SC olmaması ve 1.2 TSi olması şartıyla. Fakat @Cenk 'in Corsa bencede şu anda piyasaya göre güzel bir konumda.

@racer Fiesta'dan sonra Giu yorumlarını merak ediyorum, paylaşırsan sevinirim :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Genç adamsın, insan arabasına dönüp bakılınca hoşuna gider.

Focusa leona dönüp bakılmıyor ama hala kırmızı bir skyaktive görsem dönüp dönüp bakıyorum ne yalan söyleyeyim :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Benim tercihim kesinlikle Focus olurdu,dinamik yönü ağır bastığı için.Motor çok güzel zaten biliyoruz ancak o şanzımanla çok satılmamıştı,şanzıman ayak bağı olur gibi izlenim veriyor.PowerShift olsaydı hiç düşünme derdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet su an baktim ve corsanin bu modelleri de hoşuma gitti abi çok teşekkürler dikkate alacağım.
Mazda mükemmel bir seçenek, geçen hafta kullandım. Motor sesinden, sürüş konforu ve tutuşuna kadar bayıldım fakat malum bizde kaliteli mal pek sevilmez.

En mantıklısı Leon; SC olmaması ve 1.2 TSi olması şartıyla. Fakat @Cenk 'in Corsa bencede şu anda piyasaya göre güzel bir konumda.

@racer Fiesta'dan sonra Giu yorumlarını merak ediyorum, paylaşırsan sevinirim :)
Kendi aracımı önermekten nefret ettiğim için yorumumu düzenleyip silmiştim ama her nasılsa tekrar çıkmış corsa yorumum :D Bilemiyorum, baktığınız kasa focus'un titanium modelinden geçiş yaptım ben Corsa'ya ve açıkçası hiç pişman etmediği gibi çok da hoşuma giderek kullanıyorum. Soruyorlar Focus'u arıyor musun diye ? Bazı üstünlükleri muhakkak var ama onları kullanacağın şartlar her zaman oluşmadığı gibi corsa'nın da artıları çok fazla. Daha yeni, daha dolu, motoru şanzımanı da oldukça güzel, sürüşü de yeterince çevik, şekli şemali de kişisel beğeniler ama gayet yerinde. Gerisi tabi beklentilere ve beğenilere kalmış.

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Focus'un o kasasındaki ecoboost motorların soğutma tertibatında sorun olduğu için servisten geri çağırma yayınlandı. Bu kapsamda bazı hortumlar değişti, bazı sensörler eklendi ve sorun çözüldü. Ücretsiz bir geri çağırma bu. O yıllara ait eb motorlu bir araç alacaksanız serviste de bu güncellemeyi hemen yaparlar. Ama zaten Focus'un o modeli sürüş olarak lezzetli olsa da yanlış hatırlamıyorsam 6 ileri eski nesil tk şanzımanı yüzünden hem çok yakıyor hem pek gitmiyor. O şanzıman aracın tüm güzelliğini alıyor.

Bu üç araçtan ben alacak olsam mazda'yı alırım kesinlikle.
Mesajı düzenlemeden önce paylaştığınız ilanı favoriye aldım piyasayı takip edebileyim diye adam 50 bin koymuş dünden bugüne :D . İlana bakan sayısı artınca kendini nimetten saymış galiba .

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mesajı düzenlemeden önce paylaştığınız ilanı favoriye aldım piyasayı takip edebileyim diye adam 50 bin koymuş dünden bugüne :D . İlana bakan sayısı artınca kendini nimetten saymış galiba .
Biraz da ondan düzenlemiştim aslında mesajımı. Başlık sahibi arkadaş 950 bine kadar diye belirtmiş. Bende sahibinden'de ona göre arattım. Bu araç da 950 bin liraydı. Sonra bir baktım 995 bin liraya çıkarmış. Dedim herhalde ben ilanda fiyatı yanlış yazdım. Meğer araç sahibi yükseltmiş :D Ama pazarlıkla falan 950'ye bırakır diye düşünüyorum. Ağır bir kusuru yoksa led matrix far opsiyonu falan da var bu araçta. Bayağı dolu.

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot

Abi o corsa’ya ben de baktım ilan atıldığında o fiyattan favoriye aldım hatta kız arkadaşımla beraber bakıyorduk sayfayı bir yeniledik 50 bin tl zam gelmiş😄😄😄

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım