KAPALI %98 engelli raporuyla hangi aracı tavsiye edersiniz?

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Engelli raporuyla hangi aracı tavsıye edersınız askerı personel olduğum ıcın cok fazla km yapamam tercıhım sedan (hb tercıhlerıde göz önünde bulundururum) bütçe 100-110

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Arkadaşım engelli indirimiyle geçen yıl Mazda 3 aldı, çok memnun. Eğer geniş bir araç arıyorsanız ve ÖTV muafiyetine girebiliyorsa size tavsiyem yine Mazda Cx-5'e ve Mazda 6'ya bakmanız yönünde olur. Neden Mazda derseniz, kriterleriniz "ayağımı yerden kessin" e yakın, o yüzden gönlümden geçeni yazdım :)
Somut olarak hangi marka model alırsanız alın, tork konvertörlü şanzıman tercih edin derim. Çünkü çift kavramalı şanzımanların hemen hemen hepsini uzun vadede güvenilmez buluyorum. 5 yıl satmayacağınızı düşünürsek, yapı olarak uzun ömürlü olsalar daha iyi olur diye düşünüyorum.
Dediğiniz gibi alırsam ömürlük bişey istiyorum en kötü ihtimali düşünürsek,satıcanım zaman 5 yıl sonra 2. Eli gerçekten elimden kolay bi şekilde cıkarabılmek , bunlarıda göz önünde bulundurmak istiyorum

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Arkadaşım engelli indirimiyle geçen yıl Mazda 3 aldı, çok memnun. Eğer geniş bir araç arıyorsanız ve ÖTV muafiyetine girebiliyorsa size tavsiyem yine Mazda Cx-5'e ve Mazda 6'ya bakmanız yönünde olur. Neden Mazda derseniz, kriterleriniz "ayağımı yerden kessin" e yakın, o yüzden gönlümden geçeni yazdım :)
Somut olarak hangi marka model alırsanız alın, tork konvertörlü şanzıman tercih edin derim. Çünkü çift kavramalı şanzımanların hemen hemen hepsini uzun vadede güvenilmez buluyorum. 5 yıl satmayacağınızı düşünürsek, yapı olarak uzun ömürlü olsalar daha iyi olur diye düşünüyorum.
abi mazdaların en boşu o kapsamda geri kalanı hep aşıyor cx5 ve mazda6 o kapsamın maalesef ki dışına çıktı :( 5 ay önce tam sınırda yakalıyordu

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Toyota Rav4 2.5 hibrit.
4 ay önce ÖTVsiz 105 bin lira teklif alan olmuş. 5 yıl sonra MTV olarak hoş olmayan bir sürpriz var. O göz ardı edilirse veya direkt satılacaksa çok iyi bir tercih olabilir.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Hocam konudışı olacak ama 70euro olan yurtdışı alışveriş limitinin 150euro'ya yükseltileceğini söyleyip açıklama yapıldı ardından 30Euro'ya düştü .

Belli olmaz , 200olan sinir dahada aşağı düşebilir .
Bence ocak sonuna kadar beklemeniz faydanıza olur en azından alabileceğiniz limit değerlemesini Bakanlar kurulu Ocak da yapacak Ocak sonunda ortaya çıkar 200.000 TL sınırı 250 hatta 260.000 TL’ye çıkabilir böylece alabileceğiniz araç miktarı artar

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Hocam konudışı olacak ama 70euro olan yurtdışı alışveriş limitinin 150euro'ya yükseltileceğini söyleyip açıklama yapıldı ardından 30Euro'ya düştü .

Belli olmaz , 200olan sinir dahada aşağı düşebilir .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aşşağı düşüş olmaz yukarı çıkar ama oran tüik in oranları ile eş olur

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
opel tarafına baktığımda 1.2 motor 110 hp 6 ileri otomatik crossland x var fakat aracın teknik alt yapısı peugeot 3008 ile aynı yani opel logosuna para vermiş olmak gibi bir durum var :D ama işin iyi tarafı opel grandland x te en full paketiyle 183.900 TL ye ötv li hali ile gelmesi. indirimli fiyatı da işte bu fiyatın %60 düşüğü olacaktır

Alt yapısal gelişmeler var sadece logo değil :) Bide aynı fiyata daha donanımlı.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Toyota Rav4 2.5 hibrit.
4 ay önce ÖTVsiz 105 bin lira teklif alan olmuş. 5 yıl sonra MTV olarak hoş olmayan bir sürpriz var. O göz ardı edilirse veya direkt satılacaksa çok iyi bir tercih olabilir.

Araç engelli kişinin üstünde kalmaya devam ederse hiç MTV ödenmiyor. 5 yıl sınırı falan yok yani.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Bence ocak sonuna kadar beklemeniz faydanıza olur en azından alabileceğiniz limit değerlemesini Bakanlar kurulu Ocak da yapacak Ocak sonunda ortaya çıkar 200.000 TL sınırı 250 hatta 260.000 TL’ye çıkabilir böylece alabileceğiniz araç miktarı artar
valla abi o sınırı dahada düşürmesinlerde ben başkada bişey istemiyorum 0 km otomobil alabilecek bütçesi olan insanlar yine alabilsin yani. bizden geçti bari başkaları alabilsin :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bence hiç Mazda yla yüz göz olmayın derim.Az km yapıp bakımı getirmeseniz bile yılda bir bakıma gitmek zorunda kalacaksınız.Hem askeri personelsiniz yarın öbür gün küçük bir şehire ya da merkezi bir yere tayin olma durumunuz var.Mazda servisine gitmek için 300 km+ yollar gidebilirsiniz.O yüzden Türkiye de yaygın ağı olan markalara ve 15.000 km -20.000 km de bir bakımı gelen modellere bakmanızı tavsiye ederim.Bir de 5 yıl MTV ödemeyeceksiniz.5 yıl sonunda MTV ödeyeceğinizi hesaba katıp da 1,6 litre altı bir motor almanıza gerek yok bana kalırsa.5 yıl sonra MTV ne olacak bilebiliyor musunuz? Belki de hacim değil emisyondan alacaklar vergiyi.Sözün özü yüksek hacimli 2,0 2,2 2,5 gibi atmosferik benzinlilere bakardım yerinizde olsam

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Piyasa en son ne duruma geldi bilmiyorum ama liste fiyati 230-240 civari olan arabalara umutsuz bakmayin derim cunku bayide ciddi indirimler yapilabiliyor ozellikle satislarin acayip dustugu bu donemde. Model olarak da ihtiyaclarinizi daha detayli yazarsaniz spesifik modeller onerebiliriz :)

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Piyasa en son ne duruma geldi bilmiyorum ama liste fiyati 230-240 civari olan arabalara umutsuz bakmayin derim cunku bayide ciddi indirimler yapilabiliyor ozellikle satislarin acayip dustugu bu donemde. Model olarak da ihtiyaclarinizi daha detayli yazarsaniz spesifik modeller onerebiliriz :)
Aklımda bi kaç model var ama araçlar hakkında pek bilgim olmadıgı için sizlerden akıl danışıyorum civic focus Octavia gibi modeller vardı mesela aklımda ama arkadaşlarıb önerileride iyi dikkate alıyorum

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Aklımda bi kaç model var ama araçlar hakkında pek bilgim olmadıgı için sizlerden akıl danışıyorum civic focus Octavia gibi modeller vardı mesela aklımda ama arkadaşlarıb önerileride iyi dikkate alıyorum
geniş araba istiyorum demiştin bir ford hayranı olarak sana focustan uzak durman gerektiğini söylemek zorundayım.C segment içinde arka dizi en dar olan arabalar içinde.

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
geniş araba istiyorum demiştin bir ford hayranı olarak sana focustan uzak durman gerektiğini söylemek zorundayım.C segment içinde arka dizi en dar olan arabalar içinde.
Dedigim gibi pek anlamıyorum sizlerin önerlerini dikkate alıyorum görevlerden dolayı gidip aracı deneme test sürüşü imkanımda olmuyor

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım