KAPALI Albea 1.3 multijet obd portu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Bu portu bir türlü bulamadım arkadaşlar. Sigorta kutusunu açtım ama burda gözüme çarpan böyle bir port yok yardımcı olabilecek olan var mi? Aşağıya görüntüyü ekliyorum. Bu arada başka bir sorun için birkaç tane sigorta çıkardım geri taktım işaretli sigortaları ve airbag arıza lambası yanmaya başladı ve sonmuyor bu neden olabilir? 1 numarayla işaretledigim roleymis galiba onun altında obd portu olabileceğini düşünerek zorladım biraz. Şimdi tekrar özet olarak

1- obd portu nerede?
2- sigorta çıkartıp taktiktan sonra airbag ışığı neden sonmuyor?( Soktuğum Sigortalar gösterge paneli aydınlatma ve uyarı lambaları içinmiş)

598aac471f87a0b71d312b2904527e15.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Söktüğünüz röle sigorta kutusunun üstünde. OBD portlarının sigorta kutusu üzerine konumlandırılmışına henüz rastlamadım. Resimdeki sigorta panelinin alt kısmında kuytuda kalan yere ve fotoğrafa girmemiş üst köşelerine bir daha bakın. Oralarda bir yerde olması lazım :)
upload_2018-1-25_3-30-57.png

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Söktüğünüz röle sigorta kutusunun üstünde. OBD portlarının sigorta kutusu üzerine konumlandırılmışına henüz rastlamadım. Resimdeki sigorta panelinin alt kısmında kuytuda kalan yere ve fotoğrafa girmemiş üst köşelerine bir daha bakın. Oralarda bir yerde olması lazım :)
Ekli dosyayı görüntüle 11000

Teşekkür ederim kuytuda kalan kısımda buldum :) ama bu airbag işini halledemedim. Dediğim gibi sigorta soktum iki tane geri taktım ilgili yerler çalışmaya devam etti ama airbag gitti

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Teşekkür ederim kuytuda kalan kısımda buldum :) ama bu airbag işini halledemedim. Dediğim gibi sigorta soktum iki tane geri taktım ilgili yerler çalışmaya devam etti ama airbag gitti

Sevindim bulmanıza. Airbag hatasını OBD soketini madem buldunuz, onunla bağlanıp arıza kodlarını silmeyi deneyin. Belki o şekilde çözülür.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ama silersem sorun hallolacak mı yani airbag çalışacak mı

Arıza kodlarını temizleyin, büyük ihtimal airbag ışığı sönecektir. Başka bir sorun varsa kontrol sırasında yeniden arıza kaydı oluşturur zaten. O zaman size airbag'ci yolu gözükür. :)

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Arıza kodlarını temizleyin, büyük ihtimal airbag ışığı sönecektir. Başka bir sorun varsa kontrol sırasında yeniden arıza kaydı oluşturur zaten. O zaman size airbag'ci yolu gözükür. :)

Hocam obd2 cihazını aliexpressten aldım wifi elm327 olarak telefon iphone bi şekilde dashconmand adlı yazılımı crackli yükledim ama programa bağlanamadim her türlü ayarı yaptım PORT ip falan interface communication error diye bi hata veriyor bana tavsiye edebileceğiniz iphone veya pc için Program var mı hata kodlarını da silebilecegim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam obd2 cihazını aliexpressten aldım wifi elm327 olarak telefon iphone bi şekilde dashconmand adlı yazılımı crackli yükledim ama programa bağlanamadim her türlü ayarı yaptım PORT ip falan interface communication error diye bi hata veriyor bana tavsiye edebileceğiniz iphone veya pc için Program var mı hata kodlarını da silebilecegim

Aldığınız cihazın wifi bağlantısı yapması bana ilginç geldi. Genelde obd2 aygıtları Bluetooth bağlantılı oluyor. Bendeki cihaz da öyle.

Ücretsiz uygulama olarak Piston var.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clockworkbits.piston
Bazı araçlarda arıza kodunu temizleyebiliyor. Bir deneyin derim.

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Aldığınız cihazın wifi bağlantısı yapması bana ilginç geldi. Genelde obd2 aygıtları Bluetooth bağlantılı oluyor. Bendeki cihaz da öyle.

Ücretsiz uygulama olarak Piston var.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clockworkbits.piston
Bazı araçlarda arıza kodunu temizleyebiliyor. Bir deneyin derim.

Ürün bu Wifi bağlantısı var. Ama hocam piston için Android gerekiyor benim iphone
https://www.aliexpress.com/item/32826886740/32826886740.html

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ürün bu Wifi bağlantısı var. Ama hocam piston için Android gerekiyor benim iphone
https://www.aliexpress.com/item/32826886740/32826886740.html

Linkteki ilanın fotoğraflarından ilk wifi'li olanı hariç hepsi bluetooth'lu, hepsini de gözümle görmüştüm. Wifi benim için de yenilik oldu :) Yalnız iPhone dediğiniz yerde ben tıkanırım hocam. :/ Onun için başka arkadaşların desteği daha iyi olacaktır.

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Linkteki ilanın fotoğraflarından ilk wifi'li olanı hariç hepsi bluetooth'lu, hepsini de gözümle görmüştüm. Wifi benim için de yenilik oldu :) Yalnız iPhone dediğiniz yerde ben tıkanırım hocam. :/ Onun için başka arkadaşların desteği daha iyi olacaktır.

Tamam hocam sağol.iphone için bluetooth bağlantısı sıkıntı olduğu için Wifi aldım özellikle ama bilgisayar için Windows için bildiğiniz Program yok mu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tamam hocam sağol.iphone için bluetooth bağlantısı sıkıntı olduğu için Wifi aldım özellikle ama bilgisayar için Windows için bildiğiniz Program yok mu

Hocam ben hep kabloyla bağlanan markaların kendi yazılımlarını gördüm Windows'ta, onları da eşek yükü parayla satıyorlardı. Şimdi değişti tabii ama ben bilemeyeceğim.

@Iskender™ kardeş senin bir bilgin var mı?

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Hocam ben hep kabloyla bağlanan markaların kendi yazılımlarını gördüm Windows'ta, onları da eşek yükü parayla satıyorlardı. Şimdi değişti tabii ama ben bilemeyeceğim.

@Iskender[emoji769] kardeş senin bir bilgin var mı?

Hocam eşimin Android telefonuna torque programıyla denedim adaptör bağlanıyor ama ecu bağlanmıyor? Ana ekranda mavi araba işareti Yanıp sönüyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam eşimin Android telefonuna torque programıyla denedim adaptör bağlanıyor ama ecu bağlanmıyor? Ana ekranda mavi araba işareti Yanıp sönüyor

Motoru çalıştırmanız gerekebilir. Motor çalışırken de tekrar tekrar denediğinizde bağlanmıyorsa bende fikir biter hocam. :/

asduskun

Düz Yol Gazcısı
24 Ocak 2018
12
7
145
Motoru çalıştırmanız gerekebilir. Motor çalışırken de tekrar tekrar denediğinizde bağlanmıyorsa bende fikir biter hocam. :/

Motor çalışınca da aynı acaba bu aparatlar ucuz diye mi sorun çıkarıyor bilmiyorum internette biri 4 tane ayrı aparat denedi aliexpressten almış hiç biri ecu ya bağlanmadi diye Video çekmiş içini açınca bazı pinlerin baglanmadigini söylemiş bazıları

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Motor çalışınca da aynı acaba bu aparatlar ucuz diye mi sorun çıkarıyor bilmiyorum internette biri 4 tane ayrı aparat denedi aliexpressten almış hiç biri ecu ya bağlanmadi diye Video çekmiş içini açınca bazı pinlerin baglanmadigini söylemiş bazıları

Valla olabilir hocam. Ben hiç alışveriş yapmadım ama Aliexpress bu tarz ürünler konusunda biraz mayın tarlası diyorlar =) Ben bluetooth'lusunu gittigidiyordan almıştım, tertemiz çalışmıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım