kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Evvett biz geldik :)

Bakımımız yapıldı , jantlarımıza elveda dedik ve rus modeli olduk. Winter Spec In , Summer Spec Out :D Birazda çirkin mi olduk ne...

DOT 5.1 efsane bir şey , bunu da atlamadan geçmeyeyim :)

Petronas 3000E 5W40
Valvoline DOT 5.1 Brake & Cluch Fluid
Mann Oil Filter (W714/4)
Purflux Diesel Filter (CS490)
Bosch Diesel Glow Plug Control Unit (0281003018)
Grat Cabin Filter (A.Number ; CUK1820-2)
Sardes Air Filter (A.Number ; C1589/3)
Sava Eskimo S3+ 2p. Winter Tire (F.A.) 205/55 R16
Michelin AlpinA4 2p. Winter Tire (R.A.) "

Güzelce yıkandık ve evdeyiz :)

Çantlar yakıyür babba

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben kendi arabamda dot 4 kullandım, ne farklar var?

Benim ilk hissettiğim debriyaj pedalında ki yumuşama oldu , vitesler artık yormuyor gibi düşünün , fren pedalım ise şişmiyor ve frenlemem daha stabil bir şekilde durmamı sağlıyor sapma yada herhangi bir olumsuz durum oluşturmaksızın , fren pedalım daha yumuşak ve daha hisli , art arda yaptığım frenlemelerde ise hiç bir kuvvet-durma kayıp görmedim :)

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
595
943
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Benim ilk hissettiğim debriyaj pedalında ki yumuşama oldu , vitesler artık yormuyor gibi düşünün , fren pedalım ise şişmiyor ve frenlemem daha stabil bir şekilde durmamı sağlıyor sapma yada herhangi bir olumsuz durum oluşturmaksızın , fren pedalım daha yumuşak ve daha hisli , art arda yaptığım frenlemelerde ise hiç bir kuvvet-durma kayıp görmedim :)
Benim çıkan hidrolik çamur gibiydi , komple sisteme yeni dot 4 koyunca fren çok değişti ama dot 5 aklımda kaldı.Ate balatalar çok iyi iş çıkartıyor 2.0 Twinsparkta(tabi hafifliğinde etkisi var).Disk ölçüleri 284mm.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Üzerinden çıkan iki filtreyi çektim ama tüm filtrelere baktım :)

Yağ olarak Bosch
Hava olarak Fuji - çok fazla dağılmış gibiydi
Polen Mann - sanırım uzun zamandır oradaydı
Yakıt olarak Opar çıktı :)

0E0352A2-D626-4241-9582-DEB11ECBBB02.jpeg54B4B5C8-2217-408D-9D3A-5FC302637769.jpeg

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Maşallah kara demir jantın bu kadar, 156 gibi bir otomobile, yakışacağını tahmin etmiyordum. Muhtemelen o mavi renginden ötürü böyle cuk oturmuş.Arkadaki 190'ının da jantlara bittim, ileride düşündüğüm araçlardan birisi 190 ama hiç binmedim veya kullanmadım, çok konfor odaklı ve yumuşak olmasından çekiniyorum. Tabii bir de Mercedes parçalarından :D

Tekrardan Maşallah.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Maşallah kara demir jantın bu kadar, 156 gibi bir otomobile, yakışacağını tahmin etmiyordum. Muhtemelen o mavi renginden ötürü böyle cuk oturmuş.Arkadaki 190'ının da jantlara bittim, ileride düşündüğüm araçlardan birisi 190 ama hiç binmedim veya kullanmadım, çok konfor odaklı ve yumuşak olmasından çekiniyorum. Tabii bir de Mercedes parçalarından :D

Tekrardan Maşallah.
Teşekkür ederim sevindim yakıştırmana :)

190D ilk sahibi baba yadigarı klimalı ve dediğin gibi yumuşacık bir araba :D Mükemmel esniyor 4 vites kara dizel :D

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Benim çıkan hidrolik çamur gibiydi , komple sisteme yeni dot 4 koyunca fren çok değişti ama dot 5 aklımda kaldı.Ate balatalar çok iyi iş çıkartıyor 2.0 Twinsparkta(tabi hafifliğinde etkisi var).Disk ölçüleri 284mm.
Bilginiz olsun standardı DOT 4 olan sisteme DOT 5 koyamazsınız. Hammaddeleri farklı yağlar olduğundan sistemdeki bütün contaları yemeye başlar.
DOT4'e koyabileceğiniz yağ DOT 5.1'dir o konuda dikkatli olun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Doğru :) Tek attın abi saygılar :D
Bilmukabele :D. Hasret kaldığım araba tepkileri valla. Benim süleymanla aynı hızlarda aynı dönüşleri yapıyorum da, virajın yarısında diyor ki "agam ben iptalim" :'D Yavaşça ok diyorum napiim o da haklı :d
Benzer yollarda benzer gidişlerim olduğu için tutmuştur. :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bilmukabele :D. Hasret kaldığım araba tepkileri valla. Benim süleymanla aynı hızlarda aynı dönüşleri yapıyorum da, virajın yarısında diyor ki "agam ben iptalim" :'D Yavaşça ok diyorum napiim o da haklı :d
Benzer yollarda benzer gidişlerim olduğu için tutmuştur. :)

Eski bir C kasa sahibi olarak o hissi anlıyorum bana bayağı korkunç geliyordu nedense belki araçla alakalıydı benim korkularım :D Olabilir kesilikle çünkü noktasal tahmin göz aşina demek abi :) Kış lastikleriyle anca bu bizimkide daha ne yapsın :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım