Alfa Romeo Mito

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Sevgili forum arkadaşlarım , abilerim ve kardeşlerim hepinize merhabalar. Ben Polo 1.2 TDI aracımı 2 gün önce sattım. Araç bakıyorum ve başlıktan anlayacağınız üzere MiTo düşünüyorum. Mito ve 1.6 jtd motoruyla ilgili bilgi verebilecek bilgisi olan arkadaşları başlık altına bekliyorum.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
@stan Abi sen Alfa Romeo MiTo 1.4 almıştın senin aracın benzin/lpg idi yanlış hatırlamıyorsam. Dizeli ile çok farklılar ama MiTo olarak belki bilgi verirsin. Bakımı nasıl yapılır nedir maliyetleri, sıkıntıları nelerdir. İzmirde okuyorum , aynı şehirdeyiz :) . Bana tavsiye edebileceğin birşey var mıdır? Alfa grubundaysan arkadaşların yorumları nedir veya beni konuşturabileceğin arkadaşlar var mıdır? Tüm cevaplar ve yardımların için şimdiden teşekkür ederim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Dışardan bakarak bildiğimi söyleyebilirim. Mito trafikte dönüp baktığım güzellikte bi araba. Bildiğim kadarıyla önceki kasalardaki alfalardan çok çok farklı, çok daha dayanıklı :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Valla mito konusunda, özellikle kendi arabamla ilgili olan herşeyi zaten kendi konumda yazabildiğim kadar yazıyorum.
Ben de acaba 1.6 dizel mi almalıyım diye düşünmüştüm bir aralar. Ama 1.6 dizel bulmak gerçekten çok zor, çünkü sayısı çok az.
Mito konusunda bir başka problem ise, genç kullanıcı kitlesi!
Maalesef genç insanlar araçlarını genellikle yeterli bakım özenini gösteremiyorlar. Zaten piyasada çok az bulunan bir araçtan bahsediyoruz, bunların da büyük çoğunluğu tecavüze uğradığını düşünürsek, adam akıllı 1.6 dizel mito bulmak iyicene zorlaşıyor, ama imkansız değil tabi.
Ben örneğin, yaklaşık 5 ay mito aradım, ancak öyle buldum bu arabayı. O sebeple mito demek, sabır demek, bunu bil kardeşim.
Araca gelirsek, zaten ne kadar zevkli olduğunu tekrar tekrar yazmaya gerek bile duymuyorum. Tam bir fiyat/performans aracı.
Piyasada benzer şekilde, keyifli başka araçlar da var tabi ama, onların fiyatları minimum +10.000tl den başlıyor. Bunun ana sebebi de "alfa nın parçası bulunmaz" hurafesinden kaynaklanıyor.
Ama bu hurafe de yalan! Parçaların çoğu zaten fiat ile ortak. O sebeple fiat tan anlayan ustaya gitsen her türlü işini çözersin. Zaten motor 1.6 dizel doblo motoru;)
En maliyetli ve kritik kronik arıza ile elektrikli direksiyon!!! Yol tutuşu ve hissiyatta harikalar yaratan ve DNA ile akuple çalışan bu sistem arızalandığında acısı büyük oluyor. Direksiyonu komple değiştirmek 4.000tl ye yakın oluyor, tamiri ise 1.000 tl civarında oluyor. Ve maalesef bu direksiyon olayı önceden pek fark edilemiyor, bir nevi tombala olayı mevcut oluyor. Bu konuda yabancı forumlarda özellikle 2009 ve öncesi modellerde bu sorun var deniyor, ama sonraki modellerde de sorun yaşayanlar var...

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Öncelikle detaylı olarak bu kadar yazıp emek verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Kafamdaki çoğu soru işareti gitti. Ve Allah nasip eder de eğer paramı ayarlayıp alabilirsem sizin için sorun olmayacaksa sizinle irtibata geçmek isterim :) İzmirde Alfacıların buluşması gibi buluşmalar vs oluyor mu?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Vallahi bende epey aradım 1.6 jtd mito, bulunmuyor adam akıllı bir şey, onun yerine 1.6 tdi polo alınır, yazılım ile güzel güç değerleri alınır. Başka bir seçenek benzinli b segmenti güçlü model almak. Onunda yakıt üzeceği için seçim size kalmış. O yüzden çare elektrik(fluence ze :D)

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
1.2 tdı aracımı 1.6 tdı almak amacıyla sattım. 145 hp civarlarına bir yazılımla çıkabiliyor. Ama aklım hep mitodaydı temiz bulamadığım için bakmıyordum. Mito 120 hp bir araç yazılımla o da 145 civarı oluyor. Aynı değerler sayılabilir :)

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Bu arada sevgili forumdaki abilerim , arkadaşlarım ve kardeşlerim temiz bir tane Mito almış bulunmaktayım :) 1.6 jtd 120 hp motorundan aldım. Pazartesiden beri kullanıyorum 1000 km ye yakın bir tecrübe ettim sayılır. Arabayla ilgili sorularınız olursa keyifle cevaplarım. Tek kelimeyle çok eğlenceli bir araba :) @stan abi izmirde Alfa buluşmaları vs oluyorsa veya grubunuz varsa aranıza katılmak isterim.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Lütfen baktıktan sonra beğenseniz de beğenmesenizde Maşallah diyin :)

Ekli dosyalar

• IMG_0106.JPG
    IMG_0106.JPG
    204.5 KB · Görüntüleme: 207

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Maşallah. Allah zevkle binmeyi altınızda eskitmeyi nasip etsin. Tam anlamıyla fişşek . Bir isim koydunuz mu bari?Keza kırmızı Mito'ya bir çok isim konulabilir.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hocam bir de yıl , km gibi detayları yazabilir misiniz ? Zahmet olmazsa :)

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Maşallah. Allah zevkle binmeyi altınızda eskitmeyi nasip etsin. Tam anlamıyla fişşek . Bir isim koydunuz mu bari?Keza kırmızı Mito'ya bir çok isim konulabilir.
Amin , inşallah :) Uğur Böceğine benzettiğim için öyle koyayım dedim ama çok uzun geldi isim koymadım daha kahramanlık yapmasını bekliyorum :D 2009 model 130 bin km de

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Bu arada sevgili forumdaki abilerim , arkadaşlarım ve kardeşlerim temiz bir tane Mito almış bulunmaktayım :) 1.6 jtd 120 hp motorundan aldım. Pazartesiden beri kullanıyorum 1000 km ye yakın bir tecrübe ettim sayılır. Arabayla ilgili sorularınız olursa keyifle cevaplarım. Tek kelimeyle çok eğlenceli bir araba :) @stan abi izmirde Alfa buluşmaları vs oluyorsa veya grubunuz varsa aranıza katılmak isterim.
Ben bunu alınası araçlarda paylaşmıştım geçenlerde hayırlı olsun hocam :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Mito'ya en çok yakışan renk kırmızıdır.
Güle güle kullan.
Doğrusu alfa özelinde gruplar var ama ben üye değilim. Sadece arada alfistiturkey'e yazıyorum ama orası da pek canlı değil.
Ama piste gelirsen, beklerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım