AliExpress

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
merhaba arkadaşlar aliexpressden 1-2 sipariş vermeyi düşünüyorum önerir misiniz kargo gelişi ve kargoya para alıyor mu bilgilendirirseniz memnun olurum, iyi akşamlar.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Ben yaptığım alışverişlerde hep ücretsiz kargolu olanları seçtim lakin ücretli kargo olanlarıda var kargonuzun elinize ulaşma süresi biraz uzun benim aldıklarım 2-3 ayda fln gelmişti yanlış hatırlamıyorsam ama sonuç olarak aldığım şey gelmişti ha bu arada ben pahalı şeyler almadım ordan telefon kılıfı fln aldım.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Aliexpress'ten daha bugün arabam için anahtar aldım. Yaklaşık 1 ayda geldi, kalitesi de oldukça iyi.

bildiğim kadarı ile sevkiyat süresi genellikle 4-6 hafta arasında oluyor.

Uruloki

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
37
26
595
Kargo ücretleri genelde 1-6$ arası değişiyor, tabi ücretsiz olanlarda var. Fakat ücretli alıp takip kodunu da almanızı tavsiye ederim.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Aliexpress'ten daha bugün arabam için anahtar aldım. Yaklaşık 1 ayda geldi, kalitesi de oldukça iyi.

bildiğim kadarı ile sevkiyat süresi genellikle 4-6 hafta arasında oluyor.

bende aracıma silikon olan anahtarlıklardan bir de kaydırmaz özellikli pedlerden alıcamda fazla bilmiyorum birazda tırsıyorum açıkcası link versem ücretsiz kargo mu diye bakıp söyleyebilir misiniz?

Kargo ücretleri genelde 1-6$ arası değişiyor, tabi ücretsiz olanlarda var. Fakat ücretli alıp takip kodunu da almanızı tavsiye ederim.

anladım teşekkürler filtrelendirirken ücretsizi seçerim.

Ben yaptığım alışverişlerde hep ücretsiz kargolu olanları seçtim lakin ücretli kargo olanlarıda var kargonuzun elinize ulaşma süresi biraz uzun benim aldıklarım 2-3 ayda fln gelmişti yanlış hatırlamıyorsam ama sonuç olarak aldığım şey gelmişti ha bu arada ben pahalı şeyler almadım ordan telefon kılıfı fln aldım.

ilk alışverişimi yapıp tecrübe kazanmak istiyorum, boşuna çinden alıp türkiyede karla satanlardan almanın anlamı yok ucuza almak varken.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
bende aracıma silikon olan anahtarlıklardan bir de kaydırmaz özellikli pedlerden alıcamda fazla bilmiyorum birazda tırsıyorum açıkcası link versem ücretsiz kargo mu diye bakıp söyleyebilir misiniz?

eğer "Free Shipping to Turkey via AliExpress Standard Shipping" yazıyorsa bedavadır. zaten ücretli kargo ise ücreti de net şekilde yazar.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Ürünün fiyatı neki ucuz bir şey ise bence gerek yok kargoya para vermeye ben 2-3 dolarlık telefon kılıfı almıştım ücretsiz kargo ile biraz geç gelmişti ama gelmişti.Belki ücretli kargo olunca daha hızlı gelebilir.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Ürünün fiyatı neki ucuz bir şey ise bence gerek yok kargoya para vermeye ben 2-3 dolarlık telefon kılıfı almıştım ücretsiz kargo ile biraz geç gelmişti ama gelmişti.Belki ücretli kargo olunca daha hızlı gelebilir.

6,72$ tutuyor şuan 4 parça ürün.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Tabi siz bilirsiniz ücretli kargo olunca kargonuzun nerde olduğunu görebiliyorsunuz ücretsiz olunca bihabersiniz.Ücretsiz de de bi kargo takip şeyi veriyor ama ben ordan hiç bakamamıştım kargo durumuna.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Tabi siz bilirsiniz ücretli kargo olunca kargonuzun nerde olduğunu görebiliyorsunuz ücretsiz olunca bihabersiniz.Ücretsiz de de bi kargo takip şeyi veriyor ama ben ordan hiç bakamamıştım kargo durumuna.

%90 ihtimalle gelir, kaybolur ve ya geri dönerse satıcıya elime ulaşmadı derseniz bile satıcı size "bende size teslim edilmiş gözüküyor" diyebilir.

benim tek endişem diyelim ki evde değilim kargom geldi o kargo nereye gidecek ?

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Ücretli kargoya ne gerek var illa ücretsiz olanı oluyor bir de duruma göre değişiyor bazen 2-3 haftaya geliyor bazen 1.5 aya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım