Apple Car Play bağlayınca seste cızırtı oluyor

burakturkekul

Burak Türkekul
Takipçi
10 Şub 2020
4
0
10
24
izmir
Marka
Honda
Arkadaşlar selamlar.
Başlıkda da yazdığım gibi telefonu araca kabloyla bağlayıp car play ile spotifydan müzik açınca ses cızırtılı geliyor telefonu kablosuz şekilde bluetooth ile bağlayıp spotify dan şarkı açtığımda bi cızırtı olmuyor. Yetkili servise gidip durumu söylediğimde hoparlörlerle alakalı bir sorun yok olsa bluetooth ile bağlandığında da cızırtı yapardı diyip geri yolladılar :D 0 kablo aldım sorun belki kablodandır diyip ama nafile aynı şekilde devam ediyor cızırtı. Bi çözümü var mıdır acaba bilen varsa

Bu arada araç makyajlı kasa Honda civic sedan

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Aux girişinden mi bağlıyorsun?
Yok, Aux'dan olmaz çünkü CarPlay kablosuz veya şarj kablosu aracılığı ile çalışıyor. Aux kablosu kullanmıyor.

Aracınız kablosuz CarPlay destekliyor mu peki? Belki o şekilde bağlayınca çözüm bulabilirsiniz.

İnternette biraz baktım bu problemi yaşayanlar var iOS 13 ile gitti filan demiş bir kaç kişi. Ben sizin yerinizde olsam telefonu bir yedeklerdim, sıfırlar sıfırladığım gibi aşağı inip takıp denerdim. Sorun devam etmiyorsa yedeğimi geri yükleyip tekrar dener, eğer sorun her halükarda devam ediyorsa o zaman yazılımımı eğer son sürümde değilsem güncellerdim.

Yazılım güncelleme + sıfırlamaya rağmen sorun devam ediyorsa ve kablonuz orijinal ise, o zaman aracın CarPlay bağlantısı yapılan USB portu ile ses sistemi bir şekilde bir sorun çakışma yaşıyor. Ama bir tanı koyamam.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yok, Aux'dan olmaz çünkü CarPlay kablosuz veya şarj kablosu aracılığı ile çalışıyor. Aux kablosu kullanmıyor.

Aracınız kablosuz CarPlay destekliyor mu peki? Belki o şekilde bağlayınca çözüm bulabilirsiniz.

İnternette biraz baktım bu problemi yaşayanlar var iOS 13 ile gitti filan demiş bir kaç kişi. Ben sizin yerinizde olsam telefonu bir yedeklerdim, sıfırlar sıfırladığım gibi aşağı inip takıp denerdim. Sorun devam etmiyorsa yedeğimi geri yükleyip tekrar dener, eğer sorun her halükarda devam ediyorsa o zaman yazılımımı eğer son sürümde değilsem güncellerdim.

Yazılım güncelleme + sıfırlamaya rağmen sorun devam ediyorsa ve kablonuz orijinal ise, o zaman aracın CarPlay bağlantısı yapılan USB portu ile ses sistemi bir şekilde bir sorun çakışma yaşıyor. Ama bir tanı koyamam.
Carplay hiç kullanmadığım için bilgim yok maalesef. Ama usb'de cızırtı yaşıyorsanız aküyü ve elektrik tesisatını kontrol ettin. Benim diğer araçtada hem aux hem usbde cızırtı var bluetoothta yoktu akü değişince kendiliğinden düzeldi.

burakturkekul

Burak Türkekul
Takipçi
10 Şub 2020
4
0
10
24
izmir
Marka
Honda

Söylediklerinizi yarın deneyeceğim umarım telefonla alakalı bir sıkıntıdır. Murat arkadaşın dediği gibi akü vs ile ilgiliyse uğraştırıcak belliki

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

Bir önceki aracımda (Seat Leon) bende Car Play kullanımlarında sıkıntı yaşıyordum.
Benim yaşadığım sıkıntı, özellikle telefon görüşmesi sırasında (müzik dinlerkende oluyor muydu emin değilim) aniden tüm sesin gidip, sadece cızırtı duymaya başlamam dı. Bazen 30 sn sonra.. bazen 5-6dk sonra ortaya çıkıyor ve telefonu kapatmak zorunda kalıyordum.

Çok araştırdım.. yapılabilecek tüm güncellemeleri vs leri yaptım ama üstesinde gelememiştim.
Farklı kablolar ile de çözüm alamadım... BlueTooth dan hiç sorun olmadığı için, bir süre sonra neredeyse CarPlay i bırakmaya başlamıştım.

İnşallah sizinki düzelir.. beni baya üzmüştü lakin arabayı uzun süre kullanmayacağım için çok sallamıyordum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım