KAPALI araba şeçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basal.Metin2004

Asfalt Kurutucu
7 Ocak 2017
27
9
595
arkadaşlar kendime c segmenti hatcback araba alıcam önceliklerim şunlar
1.konfor
2.şanzıman
3.motor veya iç mekan fark etmez
4.yol tutuş
not:donanımı iyi olsun :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,258
45,881
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam yılda 20.000-25.000 km yapıyorum
Yılda 20-25 bin km'ye 1.0-1.2 benzinli araçlar sakin veya ortalama kullanıldığı vakit litre bazında dizellerden fazla yakmaz. Üstelik dizel ve benzinli arasındaki sıfır fiyat farkını da iyi hesap etmek lazım. Muhtemelen dizele vereceğiniz ekstra satın alım fiyatı kadar benzinliye yakıt parası vermeyeceksinizdir.

Mustafa Kilic

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
35
24
595
O zaman kararımı değiştirip 1 serisi ile v40 arasında kaldım ve bu arada 118 alıcam 1 serisi alırsam,t3 alıcam Volvo alırsam ikisinide 2.el alıcam
Makyajlı v40 r design var bende araçtan çok memnunum fakat süspansiyonlar sert kasisler darbe emişleri vs. hissediliyor. Eğer konfor önceliğinizse tavsiye etmiyorum ( 4 aydır kullanıyorum )

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Ben olsam ford ile mazdayı tekrar gözden geçirirdim eğer ille 1 alınıcaksa 118i alır verdiğim paranın düz dizele gitmesindense daha eğlenceli arabaya gitmesini isterim bide millette dizel otomatik hastalığı var kapılmamanızı tavsiye ederim

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam yılda 20.000-25.000 km yapıyorum
100km de ortalama 2 lt az yakarsanız, 25bin km için 500lt yakıt tutarı kadar para kalır cebinizde.. kabaca bu rakam 2500 lira ...
eğer benzinli ve dizel arasındaki fiyat farkı 20bin TL den fazla değilse, dizel avantajlı olur (20bin TL yakalşık 2000TL faiz kazancı veya kaybı getirir... )

Dizel alırken arada verdiğiniz tutarda buharlaşmıyor. Tekrar satarken aynen bu farkla satılıyor.

Not : Ayağınıza hakim olduğunuzda bu fark 2lt civarı olur... biraz ayarınız kaçarsa 3-4lt lere çıkar o farklar.. Aracı çok uzun uzun yıllar kullanmayacağınızı düşünerek dizel motorun olası yüksek maliyetli onarımları göz ardı ediyorum ... periyodik bakımları aşşa yukar benzer fiyatlara yapılıyor diye biliyorum

Basal.Metin2004

Asfalt Kurutucu
7 Ocak 2017
27
9
595
100km de ortalama 2 lt az yakarsanız, 25bin km için 500lt yakıt tutarı kadar para kalır cebinizde.. kabaca bu rakam 2500 lira ...
eğer benzinli ve dizel arasındaki fiyat farkı 20bin TL den fazla değilse, dizel avantajlı olur (20bin TL yakalşık 2000TL faiz kazancı veya kaybı getirir... )

Dizel alırken arada verdiğiniz tutarda buharlaşmıyor. Tekrar satarken aynen bu farkla satılıyor.

Not : Ayağınıza hakim olduğunuzda bu fark 2lt civarı olur... biraz ayarınız kaçarsa 3-4lt lere çıkar o farklar.. Aracı çok uzun uzun yıllar kullanmayacağınızı düşünerek dizel motorun olası yüksek maliyetli onarımları göz ardı ediyorum ... periyodik bakımları aşşa yukar benzer fiyatlara yapılıyor diye biliyorum
Saol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım