KAPALI Arabam Kendiliğinden Kafayı Yedi / Birden bire Airbag Arızası ve Çalışmama Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lowlight
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lowlight

Samet Ulus
Senkromeççi
37
19
Yarım saat kadar önce (02:00) arabaya iki gündür binmiyordum gidip bakayım her şeyine düzgün çalışıyor mu diye far, radyo, yan ayna ayarları, camlar, çocuk kilidi, direksiyon ayarları, koltuk ayarları falan bakıyordum hepsi düzgün çalışınca kendime göre baştan kalibre etmiştim sonra önceki konuda bahsettiğim parçaların aynısından almak için aynılarından aldığımdan emin olmak için parçaların fotoğraflarını çekmeye başladım, çekerken bir anda ekran airbag fault uyarısı verdi ötmeye başladı airbag ışığı yandı dedim bayağıdır oturuyorum arabada akü azaldı herhalde arabayı çalıştırayım biraz dedim çalıştırmaya çalıştım çalışmadı, kontağı her çevirdiğimde arabanın bütün ışıkları gidip kaputtan sesler gelip araba çalışmadı bütün uyarılar yanmaya başladı el freni uyarısı yanıp sönmeye başladı (çekili olmasına rağmen) aşağıya videoları koyuyorum sorun ne acaba akünün şarjı az yada bitmiş mi yoksa başka bir şey mi olmuş arabada herhangi bir sorun yoktu daha önce.

Ani fren yapınca ABS ESP ışığı yandı el freni uyarısı yanıp söndü stop edene kadar. Yeniden çalıştırınca düzeldi daha olmadı.
Gösterge parlaklık tuşu çalışmamaya başladı.
Teyp'in gece ışığı yanmamaya başladı.

İlk başta akü bitince ve ben çalıştırmayı deneyince bütün gücü bitirip kısa devre yaptırmamla oluşan sorunlar bunlar büyük ihtimalle akü değişip, restart atıldı mı sisteme düzelir deniyor.
Aynı sorun benim de başıma gelmişti, daha sonra ustamın teşhisiyle “termostat” değişti.
Termostat değişirken Petrol Ofisi marka Antifriz de yenilendi bu arada.
Sonrasında herhangi bir sorun kalmadı. Ama benzer sorunlar her araçta aynı sonuca ulaşmayabilir.
Siz en iyisi aküyü değiştirin

Aynı sorun benim de başıma gelmişti, daha sonra ustamın teşhisiyle “termostat” değişti.
Termostat değişirken Petrol Ofisi marka Antifriz de yenilendi bu arada.
Sonrasında herhangi bir sorun kalmadı. Ama benzer sorunlar her araçta aynı sonuca ulaşmayabilir.
Siz en iyisi aküyü değiştirin
Ah be dostum keşke demeyeydin, zaten arkadaş akü hariç her şeyden olabildiğini düşünürken araya yeni ihtimaller eklenince aküden iyice uzaklaşacak şimdi :D

Ne aküsü yahu, bildiğin üst kapak contası. Contadan sızan yağ elektronik hatta giriyor, ordan beyne yürüyüp soketin içinde kalıyor ondan saçmalıyor araba. Komple elektrik tesisatı ve üst kapak contası yenilenmesi lazım. Geçmiş olsun, mekanik center olsun, en iyisi siz arabayı değiştirin araba da rahat etsin en azından.

Bütün üyelerimiz bence yanıt verdi, akü değiştikten sonra sorun çözülmezse bize yazın, konuyu tekrardan açalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...