Arabama Motorla Vurmuşlar Ne Yapmalıyım ? / Araca Vurup Kaçmışlar

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Bugün çarşıya gittim arabamı nizami şekilde park yaptım ve markete gittim. 10 dakika oldu olmadı geri döndüm ve plakam kırılmış yere düşmüş tampon çatlamış. Etrafıma bakındım bir çocuk geldi yaşlı bir dayı motorla gelmiş arabamın önüne park etmiş ama inerken motoru düşürmüş ve benim arabaya vurmuş kaçmış gitmiş.
Biraz çıtır hasar var arabada. Vaktim olmadığı için uğraşamadım bugün yarın sınavlarım derslerim var uğraşamadım. Bu olay taze yaşandı 11.00 sularında. Kamera kayıtları falan var. Keşke dayı yakındaki bir dükkana falan telefon bıraksaydı vurmuş kaçmış plakam vidalar falan da yerde bari onları kaldırsaydı. İşin komik kısmı yarın sabah bu arabanın muayeneye girecek olması. Olur olmadık yerde iş çıkıyor aksilik çıkıyor. Şimdi bu hasarı yaptıracağız çünkü tampon dişleri falan oynamış çatlamış sallanıyor çok büyük maliyet çıkar mı bilmem. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Ehliyet alalı 1 yıl olmadı durduğu yerde aynaya vurdular kaçtılar şimdi de tampona vurdular. Bilir insanlardan yorum bekliyorum ufak bir fotoğraf bırakıyorum. Kaskoya yaptırıp hasar kaydı işlensin istemiyorum. Tavsiyeleri bekliyorum.
9SimsY.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Solution
Üstünüze geldilerse eğer sırf bunun için bile hakkımı aramaya çalışırdım ben olsam. Madem elinizde görüntü var şansınızı deneyin bence
+1

Öncelikle geçmiş olsun. Dükkanda öyle toplaşıp tehditkâr davranışları olduysa ben olsam gidebildiği yere kadar giderdim. Aracın hasarı için savcılığa başvururken devamında yaptıklarını da kenara bonus olarak ekler öyle uğraşırdım. Bu arada mekanı da ifşa etmekten çekinmeyin.

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Kayıtlarla birlikte polise başvurup şikayetçi olabilirsiniz. Dava açarsınız. Davayı kazanırsınız bir aksilik olmazsa ama dava ne kadar sürer orası meçhul.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Geçmiş olsun, umarım insani duyguları barındıran kişilerdir de talebiniz kaşılıklı kalmaz.

Benim aracıma 2 sene önce gözümün önünde sizin misal dönercinin kuryesi ayanaya sürte sürte motoru yanaştırıp dükkana girdi.Peşinden ben de durumu izah ettim, göz göre göre niye yaptın dercesine. Bana döner ustası,motorcu ve dükkan sahibi olduğunu düşündüğüm kasadaki kişi sert bir üslup takınarak kaba davranışlarını sergilediler. Umarım benim aksime daha güzel insanlar ile karşılaşırsın.

Tuncb

Profesör
11 Eyl 2019
54
50
1,010
34
Beylikdüzü
Marka
Chevrolet
Sıkıntılı bir durum geçmiş olsun, motoru düşüren dayı veya çalıştığı yer umarım zararınızı karşılar. Genellikle bu tip paket servis yapan yerlerde sigortasız eleman, sigortasız motorlar ile çok karşılaşıyoruz, bakalım sizin durumunuz nasıl sonuçlanacak.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Sinek ufak da olsa mide bulandırıyor maalesef durduk yere. Kamera kayıtlarının olması güzel konu. Üzerinde marka olması da ayrı avantaj. Çoğu zaman böyle konularda kayıplara karışılıyor, bir daha ulaşmak mümkün dahi olmuyor. Polise gitseniz : "ne var kardeşim ufak bir şey tak geç" der uğraşmak istemez tahminimce. Umarım uzlaşabilirsiniz. Tampon ayaklarını da çok dert etmeyin, plastik kaynak tamiri yapan bir kaportacıda orjinali kadar iyi olur. Onun bedelini tahsil ederseniz yaptırırsınız.

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Son durumu paylaşıyorum:
işletme sahibi konu hakkında bilgimiz yok dedi ben de görüntüleri gösterdim çalışanımızla görüşmemiz lazım dedi zararı karşılamasını istedim fakat kabul etmediler neden kaçtığını bile soramadan zararı karşılamasını isteyince mevzu paraya gelince tuhaf bir tavır takındı diğer çalışanlar falan toplandılar ben de uzatmadım mevzuyu Allahından bulsunlar hem suçlu hem güçlü adamlar bir de kaba dil kullanıyorlar emir kipiyle konuşuyorlar hayırlısı olsun ne diyelim dürümleri başka işletmeden sipariş ederiz artık
Aracın tamponunda tahmin ettiğim gibi kuvvete dayanamamış birkaç tırnak kırmış kasisten geçerken falan ses geliyordu zaten onları onardık plakalık taktırdık allahtan usta insaflı çıktı da halimizden anladı işçilikten para almadı yarın sabaha muayenemiz var dedik işimizi ucuz yollu hallettik allah razı olsun

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Polise başvuru hiçbir işe yaramıyor. Geçmişte başıma geldi, işten kaçan polislerin yanlış yönlendirmesi yüzünden elim boş kaldı. İlk etapta araç hareket ettirilmeden trafik polisi çağrılıp tutanak tutturulsa bir şans olabilir yoksa tek seçenek mahkemeye gitmek.

Kişiyi bulup anlaşabiliyorsanız anlaşacaksınız yoksa tek yol sulh ceza mahkemesine gidip şikayetçi olmak.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Son durumu paylaşıyorum:
işletme sahibi konu hakkında bilgimiz yok dedi ben de görüntüleri gösterdim çalışanımızla görüşmemiz lazım dedi zararı karşılamasını istedim fakat kabul etmediler neden kaçtığını bile soramadan zararı karşılamasını isteyince mevzu paraya gelince tuhaf bir tavır takındı diğer çalışanlar falan toplandılar ben de uzatmadım mevzuyu Allahından bulsunlar hem suçlu hem güçlü adamlar bir de kaba dil kullanıyorlar emir kipiyle konuşuyorlar hayırlısı olsun ne diyelim dürümleri başka işletmeden sipariş ederiz artık
Aracın tamponunda tahmin ettiğim gibi kuvvete dayanamamış birkaç tırnak kırmış kasisten geçerken falan ses geliyordu zaten onları onardık plakalık taktırdık allahtan usta insaflı çıktı da halimizden anladı işçilikten para almadı yarın sabaha muayenemiz var dedik işimizi ucuz yollu hallettik allah razı olsun
Üstünüze geldilerse eğer sırf bunun için bile hakkımı aramaya çalışırdım ben olsam. Madem elinizde görüntü var şansınızı deneyin bence

Tuncb

Profesör
11 Eyl 2019
54
50
1,010
34
Beylikdüzü
Marka
Chevrolet
Son durumu paylaşıyorum:
Geçmiş olsun tekrar, polise başvursanız da bir sonuç alabilme ihtimaliniz çok düşük. Bu tip durumlarda hep böyle şeyler başımıza geliyor maalesef.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
+1

Öncelikle geçmiş olsun. Dükkanda öyle toplaşıp tehditkâr davranışları olduysa ben olsam gidebildiği yere kadar giderdim. Aracın hasarı için savcılığa başvururken devamında yaptıklarını da kenara bonus olarak ekler öyle uğraşırdım. Bu arada mekanı da ifşa etmekten çekinmeyin.

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım