Arabayi durularken olusan cizikler

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670

Bu üç urunle basliyim diyorum ne dersiniz ?

1.Ilk olarak normal su tutup aracin kaba kirini aliyorum

2.Ardindan cift kova teknigiyle hazirladigim oto sampuanli suyu eldivenle araca bi guzel suruyorum

3.Tekrar su tutuyorum ki aracin uzerindeki beyaz kopukler gitsin

4.Mikrofiber havluyla duruluyorum

Ve sıralama bu sekilde olmali demi ?

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
şu mikrofiber eldiveni ben tavsiye etmiyorum.. kovaya daldırdığınız anda suyun yarısını içine çekiyor, ilk başlarda işin hevesi ile anlamıyorsunuz ama 3-5 dakika sonra o eldiven yorgunluktan 20 kg lık bir dambıla dönüşüyor.. hele sonlara doğru kovaya daldırıyorsunuz ya tekrar geri gelmiyor :) .. eee wax atacaktık hani ama derman kalmadıkiii.. ben süngerden yanayım. ara ara yenisi ile değiştirilen sünger candır ♥

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Arkadaşlar, hepinizin emeğine saygım var. Ben de aracımı fırsat buldukça kendim yıkıyorum vs. Aracına bakan insanları da takdirle karşılıyorum.

Lakin bu arabayı günün sonunda sokağa bırakıyoruz. Kaputta bilmemkaç mikron çizik olmuş ya diye dertlenirken, arabayı bıraktığınız yerde birinin vurup kaçma ihtimali var. Burası Türkiye. Ya da bir sapaktayken yanlayarak gelen bir tofaşın size vurma ihtimali de var. O yüzden bu derece dert etmemenizi öneririm :) Sadece naçizane bir görüş-tavsiye

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
Arkadaşlar, hepinizin emeğine saygım var. Ben de aracımı fırsat buldukça kendim yıkıyorum vs. Aracına bakan insanları da takdirle karşılıyorum.

Lakin bu arabayı günün sonunda sokağa bırakıyoruz. Kaputta bilmemkaç mikron çizik olmuş ya diye dertlenirken, arabayı bıraktığınız yerde birinin vurup kaçma ihtimali var. Burası Türkiye. Ya da bir sapaktayken yanlayarak gelen bir tofaşın size vurma ihtimali de var. O yüzden bu derece dert etmemenizi öneririm :) Sadece naçizane bir görüş-tavsiye
Bu görüşü doğru bulmuyorum ben ya. Arabayı park ettikten sonra arkama baktığımda arabanın güzel gözükmesi hoşuma gidiyor evet bir şey olmayacağının garantisi yok ama o bakış açısıyla bakarsak kısır döngüye giriyoruz. O zaman arabaya kaliteli lastik de almayalım, motoruna veya alt takımına upgrade yapmayalım biri gelir çarpar da arabam pert olur diye

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
Sadece yukari asagi sekildemi hareket ettirmek lazim yoksa mantiken alttaki kiride uste mi tasimiz oluruz ?
Yıkamanın belli bir yönü yok dikkat etmeniz gereken kirleri bastırarak çıkarmaya çalışmayın. Ön yıkama ile kirleri yumuşattıktan sonra şampuan zaten kaportaya yapışan lekeleri çözecektir. MF bezi kaportanın üstünde bastırmadan ve arabanın tavanından aşağı yönde olacak şekilde yıkamanız uygun olacaktır.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Tabii ki öyle de bunu şeye benzetiyorum ben aksam zaten geri gelip yatacağım yatağımı toplamama gerek yok mantığı gibi geliyor bana.
Ben elimden geldiğince bakarım, sitede daha korunaklı olduğunu düşündüğüm yere park eder devam ederim. Kaç kere çizildi arabam, kaç kere kapı açıldı. Ne çok takılmalı, ne de çok takılmamalı diye düşünüyorum.

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Arkadaslar eldiven yerine sonaxin oto sungerini aldim havluyu ve sampuanida ustte linkini attigim urunlerden almistim bauhausdan ancak 1 havluyla isimi tamamlayamadim en az 2-3 havlu gerekli gibi burada yardimci olan herkese tesekkur ederim araba gercekten cok guzel oldu :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım