Araç Modellerinin özleşleşen özellikleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Adaptif cc almanya ya bu sene geldi ama Türkiye için durum ne bilmiyorum sizde biliyorsunuzdur şerite sokma sistemi ile acc efsane ikili olabilir ilerisi için.

Bütün araba piyasası için 2. el mantıklı.
mazdanın 0 ıle ıkıncı elı arasındakı farka bak bıde opel vw ye bak anlarsın demek ıstedıgımı

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Opel markasıyla tanışana kadar hep Toyota kullandım yaklaşık 4 yıldır kendi aracıma sahibim.Bunun 1.5 senesi Opel kalanı Toyota ile geçti.

Opel bence piyasada öncü donanımlara sahip nispeten daha kolay ulaşılabilir bir alman otomobili.2004 model C sınıfı bir araçta AFL far opsiyonunun bulunması bile bence bir üst sınıf nitelik.Şuandada Astra K ile bunu devam ettiriyorlar.Piyasada C sınıfı olup bu lüx donanımları bu kadar ucuza alabileceğiniz başka bir marka model yok.

Yıl başında arkadaşıma Astra K dizel otomatik aldırdım.Aynı donanımda Golf ile arasında ciddi bir fiyat farkı vardı.Ayrıca Golf'te olup Astra'da olmayan tek donanım adaptif cruise galiba.Yani aslında kendim Opel kullandığım için söylemiyorum ama C sınıfında bence fiyat/performans oranını en dolduran otomobil astra gibi geliyor bana.
hocam 2011 de mazda c segmentıne ılk defa kor nokta sıstemı anlık lastık basınc ızleme koltuk ısıtma katlanır ayna on cam ısıtma vs getırdı hemde baya ucuza. su anda astra da olup da mazdada olmayan koltuk masajı var ama buna karsılık mazda head up dısplay dıreksıyon ısıtma vs getırdı tabı . bana gore cogu marka almandan daha ucuza opsıyonları verıyor. vw de aynı sey 3 mılyarsa mazdada 1.5 oluyor kalıte ve uzun omurluluk bakımından gram fark olmamasına ragmen opelde vw musterısını boyle calıyor daha uygun fıyatlara daha fazla donanım

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam 2011 de mazda c segmentıne ılk defa kor nokta sıstemı anlık lastık basınc ızleme koltuk ısıtma katlanır ayna on cam ısıtma vs getırdı hemde baya ucuza. su anda astra da olup da mazdada olmayan koltuk masajı var ama buna karsılık mazda head up dısplay dıreksıyon ısıtma vs getırdı tabı . bana gore cogu marka almandan daha ucuza opsıyonları verıyor. vw de aynı sey 3 mılyarsa mazdada 1.5 oluyor kalıte ve uzun omurluluk bakımından gram fark olmamasına ragmen opelde vw musterısını boyle calıyor daha uygun fıyatlara daha fazla donanım

Hocam bunu yaygın bir servis ağı,güzel reklamlarla süslemedikten sonra araba iyi olsa ne olur birde motorlar var evet sorunsuz az yakıyor buraya kadar güzel ama performansları rakiplerinden zayıf bu yüzden mesela biz mazda 3 ten vazgeçtik.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam bunu yaygın bir servis ağı,güzel reklamlarla süslemedikten sonra araba iyi olsa ne olur birde motorlar var evet sorunsuz az yakıyor buraya kadar güzel ama performansları rakiplerinden zayıf bu yüzden mesela biz mazda 3 ten vazgeçtik.
zevk meselesı tamamen :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
zevk meselesı tamamen :)
Bide opel için konuşmak gerekirse arabaları ucuz mesela astra dizel otomatik dynamic donanım 99k fiyat listesi aynı fiyata mazda 1.5 otomatik benzinli power deri koltuklu 98k şimdi alacak kişilerin çoğu bakıyor içi daha iyi,daha sorunsuz bir araba mı yoksa motoru daha güçlü ve daha az yakan,servisi her yerde olan,ikinci eli iyi arabaya mı bakar.
golf konusuna gelirsek doğuş grubunun müthiş pazarlaması ve vag grubu arabaların motor-otomatik vites seçeneklerinin ülkemiz vergisine uyması var. adamlar isim yaptı satıyor işte.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bide opel için konuşmak gerekirse arabaları ucuz mesela astra dizel otomatik dynamic donanım 99k fiyat listesi aynı fiyata mazda 1.5 otomatik benzinli power deri koltuklu 98k şimdi alacak kişilerin çoğu bakıyor içi daha iyi,daha sorunsuz bir araba mı yoksa motoru daha güçlü ve daha az yakan,servisi her yerde olan,ikinci eli iyi arabaya mı bakar.
golf konusuna gelirsek doğuş grubunun müthiş pazarlaması ve vag grubu arabaların motor-otomatik vites seçeneklerinin ülkemiz vergisine uyması var. adamlar isim yaptı satıyor işte.
ya dedıgım gıbı o zevk meselesı mazda sahıbı olmus adama baska marka aldırman zor oluyor ama bu vag sever gıbı koru korune degıl yanı farklı sevıyeler bahsettıgım.benım mazda harıc araba alabılmem ıcın yol tutusun bunun lımıtlerınden cok yuksek olması lazım and c segmentınde daha ıyısı yok dıye belırttı ama bana ford en buyuk rakıp bu konuda. servıs az da olsa sorunsuzluk benım ıcın cok onemlı ugrasıp durmak ıstemem bı kez alırım bakımdan bakıma gıder. benım ıhtıyacım olan guc degıl ıc mekan kalıtesı sıklıgı yol tutus donanım gorunum ve yolda gorulme sıklıgı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ya dedıgım gıbı o zevk meselesı mazda sahıbı olmus adama baska marka aldırman zor oluyor ama bu vag sever gıbı koru korune degıl yanı farklı sevıyeler bahsettıgım.benım mazda harıc araba alabılmem ıcın yol tutusun bunun lımıtlerınden cok yuksek olması lazım and c segmentınde daha ıyısı yok dıye belırttı ama bana ford en buyuk rakıp bu konuda. servıs az da olsa sorunsuzluk benım ıcın cok onemlı ugrasıp durmak ıstemem bı kez alırım bakımdan bakıma gıder. benım ıhtıyacım olan guc degıl ıc mekan kalıtesı sıklıgı yol tutus donanım gorunum ve yolda gorulme sıklıgı

Yol tutuş olarak and en iyisi için astra demişti astra testinde bazı arabaların testleri yeni testler geldikçe geçerliliği kayboluyor gibi.
İşte bakış açısı mazda 3 kullanmadım hiç merak ediyorum aslında bide bozulma işi de şans ve kullanıcıya bağlı bizde 97 den beri opel var bakımdan bakıma servise hiç gitmedik. Başkası içinde her ay sanayi de :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yol tutuş olarak and en iyisi için astra demişti astra testinde bazı arabaların testleri yeni testler geldikçe geçerliliği kayboluyor gibi.
İşte bakış açısı mazda 3 kullanmadım hiç merak ediyorum aslında bide bozulma işi de şans ve kullanıcıya bağlı bizde 97 den beri opel var bakımdan bakıma servise hiç gitmedik. Başkası içinde her ay sanayi de :)
Valla bilemedim testi izleyince oyle demisti demekki bizi aldatmis and :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla bilemedim testi izleyince oyle demisti demekki bizi aldatmis and :D

O an için her arabayı kullanmayınca bilmediği araba hakkında nasıl yorum yapabilsin mesela superb testinde de konfor/yol tutuş dengesini rakiplerinden çok daha iyi olduğunu söylüyor. Ondan sonra test ettiği insignia da bu ikisini insignia nın daha iyi yaptığını belirtiyor bunun gibi :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
tabıkı ısın sakası o aynı volvo ıc mekanına bınıp aynı model arabada bırseye ıyı dedıyse dıger testte kotu dıyebılıyor oda ınsalık halı o kadar araba model vs karsılastırma da ınsan hata yapabılır. dedıgım dogru her yenı arabada ustune bırseyler eklenıp eskımeye baslıyorlar

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
tabıkı ısın sakası o aynı volvo ıc mekanına bınıp aynı model arabada bırseye ıyı dedıyse dıger testte kotu dıyebılıyor oda ınsalık halı o kadar araba model vs karsılastırma da ınsan hata yapabılır. dedıgım dogru her yenı arabada ustune bırseyler eklenıp eskımeye baslıyorlar

Bir şeyi iyi bulup 1 sene sonra daha iyilerini kullanıp kötü bulabilir bu çok normal bir şey :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bir şeyi iyi bulup 1 sene sonra daha iyilerini kullanıp kötü bulabilir bu çok normal bir şey :)
yok bır kere and volvo test ettı v40 ıc mekanları aynı motor farklı bayıldıgım dedıgı seylerı bır sonrakınde kotuledı ama bunun test ettıgı baska arabalardan aldıgı haz ıle orantılı oldugunu dusunuyorum

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Mercedes: The Best or Nothing. Bir bütün olarak baktığımda bana göre Dunya'nın en büyük otomobil üreticisi. (Nicelik değil nitelik)

Ferrari: kırmızı renk + ortadan motor

Mclaren f1: aracın tam ortasına konumlanan sürüş pozisyonu

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Fca: nekadar muhafazakar varsa hepsini bunyesine topladı.
Çok kavga çıkacağa benziyor olumlu mu olumsuz mu bilmem ama :)
Söylenecek çok marka var şöyle özet geçeyim havaya bir araba çizeyim;
Şasini-Lotus yapsın
Kaportasını-Volvo yapsın
Motorunu-Japonlar yapsın
İç aksamını-Almanlar yapsın
Montajını da-Almanlar yapsın

:D
tasarımı da italyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım