Araç Multimedya Sistemi Hakkında

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tavsiyem orjinallikten şaşmaman yönünde olur.

Alacaksan da uyumlu bir marka tercih edebilirsin elbette.

In dash tavsiye etmem, üniversite yıllarımda en iyisini taş çatlasa 2 yıl dayandırabildik (ben hiç kullanmadım ama kullanan çok arkadaşım oldu). Çukurlar, tümsekler vs derken ekranın girip çıkmasını sağlayan mekanizma dinamikliğini kaybedip en sonunda bozuluyor. Yaptırırsan maksimum 6 ay dayanıyor. Onca para verip 2 yıl içerisinde çöpe gitmesi yazık olur.

ya indash ben de sevmiyorum aslında göstergeleri kapatıyor vs sadece direksiuon kumandası olayından düşünmüştüm ama arkadaşların yorumuyla vazgeçtim teşekkür ederimm. Arabayı bi alayım bakacağım ya zayıf olduğunu biliyorm sadece kendim deneyimlemem lazım teşekkürler

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
En güzeli Pioneer, Sony vs. veya bütçe el veriyorsa Alpine gibi ürünlere bakmak az özelliği olsun ama kaliteli olsun In Dash teypler beş para etmez kalitedeler, ki söz konusu cihaz sadece müzik oynatacağı için (hani arabanın geri kalan özellikleriyle bi alakası yok) ekranı olmasa da olur bence.

katılıyorumm bi bakacağım 250 300 liralara çok güzel cihazlar var pioneer sony

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ya @stan hocamın MiTo'sunda bir multimedya mevzusu dönmüştü. O da araştırıyordu direksiyon kumandalı vs.li şeyleri. O da buraya bir uğrarsa... :)

Benim tavsiyem arabayı orijinal müzik sistemiyle bırakman üzerine olur. Çünkü bildiğim kadarıyla Alfa'ların ses kalitesi tatminkar oluyor. Benim Corsa gibi çokoprens boyutunda hoparlörleri yok. Navitech'le filan ziyan etme sistemi. Benim bildiğim kadarıyla araçlara uyum ve bağlantı arayüzü konusunda Pioneer'lar bayağı başarılı. Çoğu markayı modeli destekliyor. Her modeli değilse de, senin alacağın arabayı destekleyen modelleri illa ki vardır. Aksini iddia eden elektronikçilere itibar etmeyiniz :) Arabanın üzerindeki hoparlörlerin sayısını ve güçlerini öğrenip onu destekleyecek bir teyp alırsan kaliteden de ödün vermemiş olursun.

Diyelim ki bağlatamadın direksiyondan kumandayı, şöyle aksesuarı da var Pioneer'ın http://www.pioneer-car.eu/tr/tr/products/cd-sr100 Hem direksiyondaki tuşların üzeri de zamanla silinmemiş olur :p

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ya @stan hocamın MiTo'sunda bir multimedya mevzusu dönmüştü. O da araştırıyordu direksiyon kumandalı vs.li şeyleri. O da buraya bir uğrarsa... :)

Benim tavsiyem arabayı orijinal müzik sistemiyle bırakman üzerine olur. Çünkü bildiğim kadarıyla Alfa'ların ses kalitesi tatminkar oluyor. Benim Corsa gibi çokoprens boyutunda hoparlörleri yok. Navitech'le filan ziyan etme sistemi. Benim bildiğim kadarıyla araçlara uyum ve bağlantı arayüzü konusunda Pioneer'lar bayağı başarılı. Çoğu markayı modeli destekliyor. Her modeli değilse de, senin alacağın arabayı destekleyen modelleri illa ki vardır. Aksini iddia eden elektronikçilere itibar etmeyiniz :) Arabanın üzerindeki hoparlörlerin sayısını ve güçlerini öğrenip onu destekleyecek bir teyp alırsan kaliteden de ödün vermemiş olursun.

Diyelim ki bağlatamadın direksiyondan kumandayı, şöyle aksesuarı da var Pioneer'ın http://www.pioneer-car.eu/tr/tr/products/cd-sr100 Hem direksiyondaki tuşların üzeri de zamanla silinmemiş olur :p

yok yok navitechten vazgeçtim abi :D bakalım bi arabayı teslim alayım da ondan sonra pioneer bakarım

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo

Ben bu konuyu kaçırmışım. @alfhonso inş son dakika bir aksilik çıkmaz, hayırlısıyla kavuşursun arabana. Bir alfisti daha görmek sevindirdi.
Benim konumda da bahsetmiştim. Pioneer single bluetooth'lu versiyonunu taktırdım ben. 500tl ye halloldu. Ses kalitesi kullanım kolaylığı açısından çok memnunum, tavsiye ederim.

Teyp olayını hallettim.
Pioneer'in single tip, led ekranlı, dışarıdan basit gibi gözüken ama bluetooth bağlantısı ile telefonun tüm fonksiyonlarını kontrol edebildiğininiz versiyonu tercih ettim.
Teypin çerçeve rengi orjinal rengine yakındı ama birebir aynı değildi. Bu sorunu da siyah karbon kaplama yaparak çözdüm. Aynı karbon kaplamayı kapı koluna da uygulayınca tutarlılık da sağlanmış oldu.
Teyp kısmında açılan bölge de, arabanın önemli eksiklerinden olan eşya gözü sorununa da çözüm oldu.
Şu an için görsel şu:
j80obW.jpg

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Şunu da ekleyeyim, orjinal teybin ses kalitesi de çok iyiydi. Ama benim değiştirmemin sebebi, aux, usb, bluetooth veya cd changer özellikleri olmamasındandı. Aynı cd'deki 70 tane şarkıyı dinlemekten kendimi kesecektim artık.
Bu teydi takınca ise, bluetooth = medeniyet olduğunu anladım. Teyp alırken bence dokunmatik ekrana falan para vereceğine, bluetoothlu ledliye paranı ver, daha iyi.
Bu da naçizane tavsiyem olsun.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şunu da ekleyeyim, orjinal teybin ses kalitesi de çok iyiydi. Ama benim değiştirmemin sebebi, aux, usb, bluetooth veya cd changer özellikleri olmamasındandı. Aynı cd'deki 70 tane şarkıyı dinlemekten kendimi kesecektim artık.
Bu teydi takınca ise, bluetooth = medeniyet olduğunu anladım. Teyp alırken bence dokunmatik ekrana falan para vereceğine, bluetoothlu ledliye paranı ver, daha iyi.
Bu da naçizane tavsiyem olsun.

Aynen aynen aux usb bluuutut 156nın multimedyada da yok ben de o yüzden değiştirme planındayım çünkü kaliteli müzik
dinlemeyi gerçekten seviyorum :) Haklısın zaten dokunmatik sadece elektronikçi önerdiği için acaba mı demiştimde gençlerin tavsiyeleri ile normal pioneerlerin de uyduğunu öğrendim kesinlikle senin modele benzer bi model alacağım

Ben bu konuyu kaçırmışım. @alfhonso inş son dakika bir aksilik çıkmaz, hayırlısıyla kavuşursun arabana. Bir alfisti daha görmek sevindirdi.
.

Teşekkür ediyorum inşallah bakalım bayram sonrası en geç aksilik olmazsa elimde olacak :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben olsam orijinal halinden şaşmam..Sistemin kalitesinden ziyade görüntü hoş değil
Ne kadar kaliteli de olsa aracın kendisinden bir parça olmayınca bir şekilde sırıtıyor..
Alfa'nın o özgün iç tasarımını direk bitirir

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben olsam orijinal halinden şaşmam..Sistemin kalitesinden ziyade görüntü hoş değil
Ne kadar kaliteli de olsa aracın kendisinden bir parça olmayınca bir şekilde sırıtıyor..
Alfa'nın o özgün iç tasarımını direk bitirir

ya orası öyle de işte usb aux olayı :(

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Orjinalliği bozmama konusına zamanında ben de takılmıştım.
Ama orijinal teybe hiç bir şekilde aux veya usb çıkışı falan olmamıştı, mecburen teybi değiştirmiştim.
Bence de öncelikle aux falan dene. Olmazsa benim gibi teybe yönel derim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Egemen Mert abinin transmitterinden al abi , bende alacağım .

USB ve aux yok ama müzik dinlemek için işini görür .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o da olabilir aslında ama fm transmitterler genel olarak müzik kalitesini düşürüyor bi bakayım

Zamaninda resmini atmistim jbl hoparlor almistim hatuna koy arabanin icine 6 7 saat inletir orjinalligi hic bozma yada orjinalden arkadan aux cikisi alamazmisin

Orjinalliği bozmama konusına zamanında ben de takılmıştım.
Ama orijinal teybe hiç bir şekilde aux veya usb çıkışı falan olmamıştı, mecburen teybi değiştirmiştim.
Bence de öncelikle aux falan dene. Olmazsa benim gibi teybe yönel derim.

ya http://www.atakantuning.com/Cadence...-SD-SDHC-MMC-Hafiza-Karti-Aparati,PR-462.html

linkteki gibi bi aparat var bunla yapılabiliyormuş sanırım, bi kaç site kurcaladım bazı tamirciler teybin çıkışlardan lehimle aux alıyormuş falan o da pek içime sinmedi bilemedim ya, araba haftaya pazartesi elimde, aldıktan sonra bi bakacağım

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yeni abi arabaya takılıyken merak ettim mobilim göremedim yukarılara varsa da gözümden kaçıyor heralde

Teyp olayını hallettim.
Pioneer'in single tip, led ekranlı, dışarıdan basit gibi gözüken ama bluetooth bağlantısı ile telefonun tüm fonksiyonlarını kontrol edebildiğininiz versiyonu tercih ettim.
Teypin çerçeve rengi orjinal rengine yakındı ama birebir aynı değildi. Bu sorunu da siyah karbon kaplama yaparak çözdüm. Aynı karbon kaplamayı kapı koluna da uygulayınca tutarlılık da sağlanmış oldu.
Teyp kısmında açılan bölge de, arabanın önemli eksiklerinden olan eşya gözü sorununa da çözüm oldu.
Şu an için görsel şu:
j80obW.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım