KAPALI araç takas etme kararsızlığı :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
ev alacağım için aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. 2013 leon tdi dsg den opel corsa boş paket(baya b i boş yol bilgisayarı bile yok :) ) 2013 1.4 100 hp otomatiğe geçmeyi düşünüyorum. takas artı üste para şeklinde. corsa 1.4 hp otomatiği hakkında bilgisi olan var mı, sizce mantıklı mı?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
ev alacağım için aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. 2013 leon tdi dsg den opel corsa boş paket(baya b i boş yol bilgisayarı bile yok :) ) 2013 1.4 100 hp otomatiğe geçmeyi düşünüyorum. takas artı üste para şeklinde. corsa 1.4 hp otomatiği hakkında bilgisi olan var mı, sizce mantıklı mı?

kafa kafaya takasmı edeceksiniz. Senin araban daha pahalı görünüyor motordan dolayı. Üstüne ne kadar para alacağına bakar bu iş. Ayrıca km bilgilerinide versen iyi olur.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bir arkadaşımda Corsa D 1.4 otomatik (tam otomatik) vardı, 2012 miydi 2013 müydü şuan hatırlamıyorum. Araba hakkında hatırladığım tek şey çok yakıt tükettiği.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aynı araçtan 1 hafta kullandık.İkame arabaydı ve içine edilmişti.Ama gayet diri hissettiriyordu.En boş paketti ve tüketimi fişten hesapladık.Kocaeli şehir içi 8.8-9.2 arası yakmıştı.Gitmiyor 0-100 14 saniye ama ses var :D Ses sistemi kötü yalıtım eh konforu fena değil ve yol tutuşu güzel.Ben fiyatına göre beğenmiştim.Tdi Leondan sonra yakıtı üzebilir lpgye bulaşmayın derim.Manuel sıkıntı değilse 1.3 cdti larını düşünebilirsiniz gayet mantıklı araba.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer sürüş keyfine önem veren, denk geldiğinde virajlardan virajlara hızlı araba kullanmayı seven biriyseniz Corsa'nın sürüşü ve altyapısı Leon'dan sonra çok daha sağlam ve güvenilir hissettirir. 1.4otm. versiyonu ortalamada temiz 10lt yakar. Radyosunun iyi çekememe gibi uyuz bir sorunu vardır. Son nesil Opel'lere kadar sürdü bu sorun. İç mekanı albenili olmasa da uzun ömürlüdür. Bir de yetkili servisleri çok çok sıkıntılıdır. Eğer yakıt konusunu dert etmeyecekseniz ve bulunduğunuz bölgede sanayide güvenilir iyi bir Opel ustası varsa alabilirsiniz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabayı kullanmadım ama 1.4 atmosferik 4 ileri kombinasyonlu b sınıfı arabalar karma tüketimi 8-8.5 lt civarında oluyor şehir içi de 10 lt rahatça çıkıyor. 4 ileri olduğu için şehir dışı 100 km üstüne çıktığınızda devir çevirdiği için yakmaya başlıyor. Kısaca tdi leondan sonra yakıtı ciddi üzebilir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arabayı kullanmadım ama 1.4 atmosferik 4 ileri kombinasyonlu b sınıfı arabalar karma tüketimi 8-8.5 lt civarında oluyor şehir içi de 10 lt rahatça çıkıyor. 4 ileri olduğu için şehir dışı 100 km üstüne çıktığınızda devir çevirdiği için yakmaya başlıyor. Kısaca tdi leondan sonra yakıtı ciddi üzebilir.
Benim 4 ileri sehir disi (cruze control ile )4 4.5 arasi yakiyor sehir ici konusunda hem fikirim cok uzebilir

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
Maddiyat düşününce corsa ya geçmek mantıklı duruyor; aradaki farkı eve yatırınca kredi için ödeyeceğim tutar aylık 2700 den 1900tl düşüyor evide 800 e kiraya verince benden1100 gibi rakam çıkacak ortalama
Leonla hele ekonomi kastımmı otobüs parasına kendi aracım konforu ile gidiyorum aylık yakıt yarı yarıya az leon ile ve nokian weatherproof lastikler ile leon oldukça konforlu oldular
Özellikle 10-15 derece arasında sıcaklarda birde hava orta dereceli yağmurlu ise lastik sesi yok gibi bişey

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Leon dan 2 kat fazla yakacak bir aracınız olacak. Ne kadar km yapıyorsunuz bilmiyorum ama fazlaca km yapıyorsanız bu takasta sanki siz dezavantajlı olacaksınız. İlk etapta para almış olacaksınız ancak sonrasında ödeyeceğiniz benzin parası aradaki farkı kapatacaktır.

Argonath

Düz Yol Gazcısı
16 Mar 2018
18
23
145
Hocam bence burada ihtiyaçlar önemli. Yıllık yaptıgınız km,bütçe durumunuz, araçtan beklentileriniz donanım konfor vs. Ama corsa D mekaniği sağlam bir arabadır. B segmenti istiyosanız rahatlıkla alınabilir. Boş donanımdır, çok yakar orası ayrı. O da sizin ihtiyaç ve beklentinizle ilgili. Bence sizi idare eder. Sonra eliniz rahatlar daha iyisini alırsınız inşallah :)

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
teşekkür ederim inş. @Argonath yıllık 10bin rahat yapıyorum. yakıtı leonun direk 2 katı gibi bişey oluyor. dün benim aracı verdim sürsün diye bütün tümsek çukurlara hunharca girdi normal sürüşüm böyle dedi :) 80 veririm dedi
bugün onun aracı sürdüm 39binde corsa ama ön takımlardan ses geliyordu frenler bitmiş. aman aman dedim :)
insan acemi olunca süren adam yavaş iyi dikkatli sürer sanıyor :D
bu dosya kapanmıştır artık benim için :)

Argonath

Düz Yol Gazcısı
16 Mar 2018
18
23
145
teşekkür ederim inş. @Argonath yıllık 10bin rahat yapıyorum. yakıtı leonun direk 2 katı gibi bişey oluyor. dün benim aracı verdim sürsün diye bütün tümsek çukurlara hunharca girdi normal sürüşüm böyle dedi :) 80 veririm dedi
bugün onun aracı sürdüm 39binde corsa ama ön takımlardan ses geliyordu frenler bitmiş. aman aman dedim :)
insan acemi olunca süren adam yavaş iyi dikkatli sürer sanıyor :D
bu dosya kapanmıştır artık benim için :)

Hayırlısı olsun. İyi olmuş o zaman. Sizin leona acırdım bu kişiye satsaydınız :):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım