Aracıma Lpg taktırıcam önerileriniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Atikerin gold veya grand serisini gözün kapalı taktır. Bu söylediğim modeller obd'lidir, yani sorunsuz performans düşmeden kullanırsın. Taktırma maliyeti de baya bir azdır. Araban atmosferik mpi motor olduğundan prins e vereceğin para, boşa giden para olur.
Abi bugün bir ustayla görüştüm aydından lovato takıyorlarmış 2008 dacıa logana obd gereksiz smart taktır falan dedi bende obd diyince 2200 tl fiyat verdi benim araçta obd çalışır mı ?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Her araçta obd çalışır. Bu obd'siz kit leş kittir, hangi marka olursa olsun. Git atiker taktır, ama obd'li taktır.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Her araçta obd çalışır. Bu obd'siz kit leş kittir, hangi marka olursa olsun. Git atiker taktır, ama obd'li taktır.
şimdi bir usta ile daha görüştüm bana mikrofast önerdi grandla gold takmıyorum dedim obdli sordum senin aracın için değmez 100 tl fazla para vermeye falan dedi millet çakal olmuş herkes iteleme peşinde

sinankb

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
8
6
595
Turbo beslemeli bir motor olmadığı için prins lovato gibi isim yapmış firmalara gerek yok bence. Bende 1.6 atmosferik motorlu aracıma atiker taktırmıştım 40 bin km dir sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Dikkat etmeniz gereken bakımlarını zamanında yapılmalı.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar,
Dakikada 6500 devir ceviren bir atmosferik arabaya tutupda düşük hızlı enjektörü olan atiker matiker sistemler takmayın. Khein japon enjektörlerini takın arabanıza 40,000 püskürtme ile teklemesiz, arızasız binin.

Prins tek gecerim. kredi kartına 9 taksit 2500 tl ödeyin kurtulun.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Yaptığım araştırmalar sonucunda yüksel ihtimal atiker grand obd de karar kıldım 1600 tl fiyat aldım bir yerden biraz daha araştırmaya devam edicem yeni grand serisinin enjökterleri teklimiş ve golda göre daha hızlı püskürten bir enjektöre sahipmiş birde gidip kendim bakıcam usta gold enjektörleriyle aynı kutudan baktım gibi şeyler söyledi telefonda bakalım gidip birde kendim görücem

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hocam biz 1.33 corollaya haziran ayında İstanbulda Candan Mühendislik'e taktırdık. BRC Sequent 32 adlı kit. Şu an gayet memnunuz. Obd yok.Bunu ustaya sorduğumda gerek olmadığını söyledi. Bu tartışmaya açık bir konu. Aslında biz ilk başta prins taktırmayı planlıyorduk fakat BRC nin bizim arabaya özel bir kiti olduğunu öğrenince brc taktırdık zaten corolla da herkes brc diyor artık nesnel bir yargı gibi olmuş yüzde yüz uyum sağlıyor. Geçenlerde bir hocam fd6 civic'ine taktırmıştı 2350₺ ye o da brc taktırdı brc fd6 için de kit yapmış. Hocam gayet memnun. Arabaya özel kit ne diye sorarsanız, özel kit olunca kesme biçme işlemi minimumda sadece manifold deliniyor hatta isterseniz o bile delinmiyor. Fakat delinmesi daha sağlıklı imiş. Sonuç olarak size demek istediğim eğer aracınıza uygun kit varsa mutlaka onu taktırın. Ama yoksa da yine BRC tavsiye ederim bayileri de oldukça yaygın. Prinsin bayileri çok yaygın değil bildiğim kadarıyla.
Not: kusura bakmayın biraz fazla yazdım. :) :)

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Hocam biz 1.33 corollaya haziran ayında İstanbulda Candan Mühendislik'e taktırdık. BRC Sequent 32 adlı kit. Şu an gayet memnunuz. Obd yok.Bunu ustaya sorduğumda gerek olmadığını söyledi. Bu tartışmaya açık bir konu. Aslında biz ilk başta prins taktırmayı planlıyorduk fakat BRC nin bizim arabaya özel bir kiti olduğunu öğrenince brc taktırdık zaten corolla da herkes brc diyor artık nesnel bir yargı gibi olmuş yüzde yüz uyum sağlıyor. Geçenlerde bir hocam fd6 civic'ine taktırmıştı 2350₺ ye o da brc taktırdı brc fd6 için de kit yapmış. Hocam gayet memnun. Arabaya özel kit ne diye sorarsanız, özel kit olunca kesme biçme işlemi minimumda sadece manifold deliniyor hatta isterseniz o bile delinmiyor. Fakat delinmesi daha sağlıklı imiş. Sonuç olarak size demek istediğim eğer aracınıza uygun kit varsa mutlaka onu taktırın. Ama yoksa da yine BRC tavsiye ederim bayileri de oldukça yaygın. Prinsin bayileri çok yaygın değil bildiğim kadarıyla.
Not: kusura bakmayın biraz fazla yazdım. :) :)
yok estağfurullah değerli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim yaptığım araştırmalara göre aracın motoru lpg ye gayet uyumlu bir yapıya sahip konustugum bir kaç ustada bana obdsiz olan kitlerden önerdiler ama güvenemedim stan abinin önerileri bu konuda yardımcı oldu sağolsun tercihim obd den yana. Sürekli ayar konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum açıkcası o kadar bütçem yok ortalama bir kit işimi görür diye düşünüyorum 75 hp 1.4 araç sonuçta :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
yok estağfurullah değerli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim yaptığım araştırmalara göre aracın motoru lpg ye gayet uyumlu bir yapıya sahip konustugum bir kaç ustada bana obdsiz olan kitlerden önerdiler ama güvenemedim stan abinin önerileri bu konuda yardımcı oldu sağolsun tercihim obd den yana. Sürekli ayar konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum açıkcası o kadar bütçem yok ortalama bir kit işimi görür diye düşünüyorum 75 hp 1.4 araç sonuçta :)

Sen brc ustasına inanma arkadaşım, onlara sorsan her modele göre özel kitleri var. Oysaki taktıkları My11 bilmem ne kiti oluyor. Ellerinde hazır demir çubukları arabana göre eyip büyüp , motorunun vidalarına tuturmaktan öte değil.

Ben arabamın bakımı için BRC ye gitmiştim. Adamlar, bana ayak üstü 100 lira gecirdiler. 2 katkı maddesi birde işcilik ödedim. Hiç gereği olmayan işler yaptılar. Adamın ustalığı okadar ileriki, benim Lpg motoruma lpg kit muamelesi yapıp bana damla sulama bile satmaya kalktılar.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Sen brc ustasına inanma arkadaşım, onlara sorsan her modele göre özel kitleri var. Oysaki taktıkları My11 bilmem ne kiti oluyor. Ellerinde hazır demir çubukları arabana göre eyip büyüp , motorunun vidalarına tuturmaktan öte değil.

Ben arabamın bakımı için BRC ye gitmiştim. Adamlar, bana ayak üstü 100 lira gecirdiler. 2 katkı maddesi birde işcilik ödedim. Hiç gereği olmayan işler yaptılar. Adamın ustalığı okadar ileriki, benim Lpg motoruma lpg kit muamelesi yapıp bana damla sulama bile satmaya kalktılar.
Hocam biz prins taktıracaktık , ki prins daha pahalıydı .taktırdığımız yer de brc , prins iki markayıda takıyordu. Ama adam bize BRC önerdi. Ayrıca my 11 sequant 32 den bir önceki kit oluyor.

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Atikerin gold veya grand serisini gözün kapalı taktır. Bu söylediğim modeller obd'lidir, yani sorunsuz performans düşmeden kullanırsın. Taktırma maliyeti de baya bir azdır. Araban atmosferik mpi motor olduğundan prins e vereceğin para, boşa giden para olur.
Usta senin Honda'da hangi marka vardı bir de anlık üst devirlere çıkmadı her hangi bi güç kaybı ya da tekleme oluyor mu

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Honda'da Obd'li Zavoli vardı ve hiç bir güç kaybı falan yoktu. O da çok iyidi ama tabi atikerden bir tık daha iyiydi.
şunu da ekleyeyim, ben hondaya zavoliyi taktırırken, yani 2,5 sene önce, atikerin obdli kitleri daha piyasaya çıkmamıştı, ondan atikeri hiç düşünmemiştim. Bugün hondaya taktıracak olsam, fiyat avantajı ve teknik özellikleri benzer olduğundan atikeri tercih ederdim.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Atmosferik motora hangi marka olursa olsun farketmez mantığına ben hiç katılmıyorum. Turbo motorda marka daha önemliyken atmosferikte bir tık daha az önemlidir ama fazlasıyla farkeder.

Prins keihin enjektör kullanıyor. Japon markası ve dünyanın en iyisi.ayrıca lpg beyni de bosch marka .enjektör kalitesi neden önemli çünkü aracın performansı ve sesi asla değişmez hatta daha da iyileştiğini bile hissedebilirsiniz.nispeten ucuz lpg takan arkadaşlar performans düşmedi fark etmedi diyor.ama benzinli iken doğru dürüst gazlamayan insanlar lpg ile gazlıyor sonra performans farketmedi diyor bunun tamamen bir yanılsama olduğunü düşünüyorum.

Şu an prins te technomax kiti var yaklaşık 1800 tl ye takılıyor.bu kit prins markası altında satılıyor ama tam olarak prins degil (italyan omvl firmasını satın aldı prins onun kitini kendi bünyesinde kullanıyor prins kalitesi için minimum 2500-2800 arası bütçe lazim (silverline serisi mesela)

Obd li kitlerin arıza lambası yakmama dışında başka bir özelliği yok bilginiz olsun.iyi montaj ve lpg ayarı olursa arıza lambası zaten hiç yanmaz.

Bütçenize göre düştükten yükseğe

Zavoli,brc,prins tavsiye ederim

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım