Aracımı satarken nasıl yol izlemeliyim?

Losturcos

Asfalt Kurutucu
11 Haz 2019
61
34
520
31
Tokat - Mersin
Marka
BMW
Merhabalar, şöyle bir durumum var. F20 aracımı değiştirmek istiyorum, 6 ay önce şanzıman yağ soğutucusu patlaması sonrası şanzımana da su gitmiş. 2 kez yağ değişim 2 kez filtre değişim ve adaptasyon yaptırdım binlerce tl para döktüm. Araç sadece kırmızı ışıkta durmaya yakın vuruntu yapıyordu haftada 1 2 bazen daha uzun sürede ne hikmetse son 1 aydır o da kesildi. Herkes kendine göre dürüsttür bende öyle olduğumu düşünüyorum, ben bunu söylemem icap ediyor mu? Şuan bişeyi yok gözüküyor 6 aydır kullanıyorum sürekli aktif. Söyleyince nasıl anlatmam lazım, kurnazlık yapıp boyasız kazasız değişensiz 75 bindeki aracıma patlak muamelesi yapılmasıda hiç hoşuma gitmeyecek yapanlar olacak elbet. Ya kısaca nasıl yol izlemem lazım? Burdaki insanların yaş kitlesi daha yüksek aklı başında yorumlar geleceğini umuyorum. 3 kağıtcılık içeren yorumlarınızı kendinize saklayın.
Teşekkürler...

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Merhabalar, şöyle bir durumum var. F20 aracımı değiştirmek istiyorum, 6 ay önce şanzıman yağ soğutucusu patlaması sonrası şanzımana da su gitmiş. 2 kez yağ değişim 2 kez filtre değişim ve adaptasyon yaptırdım binlerce tl para döktüm. Araç sadece kırmızı ışıkta durmaya yakın vuruntu yapıyordu haftada 1 2 bazen daha uzun sürede ne hikmetse son 1 aydır o da kesildi. Herkes kendine göre dürüsttür bende öyle olduğumu düşünüyorum, ben bunu söylemem icap ediyor mu? Şuan bişeyi yok gözüküyor 6 aydır kullanıyorum sürekli aktif. Söyleyince nasıl anlatmam lazım, kurnazlık yapıp boyasız kazasız değişensiz 75 bindeki aracıma patlak muamelesi yapılmasıda hiç hoşuma gitmeyecek yapanlar olacak elbet. Ya kısaca nasıl yol izlemem lazım? Burdaki insanların yaş kitlesi daha yüksek aklı başında yorumlar geleceğini umuyorum. 3 kağıtcılık içeren yorumlarınızı kendinize saklayın.
Teşekkürler...
Sıkıntı yoksa yapıldı şeklinde söyleyip satabilirsiniz. Sorun yoksa meblağ düşmesi içinde bir sebep yok

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şanzıman ağır bakımları yapıldı, şanzıman yağ soğutucusu ömrünü tamamladığı için değişti. Gerekli adaptasyonlar ve yağ değişimleri yapıldı yazsanız, arayana ve gelenlere de tam detayını anlatsanız olur bence

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aracınızın kazası, değişeni ve boyası yoksa satmakta zorlanacağınızı düşünmüyorum. Ülkemizde araç alırken mekanik aksama en son bakılıyor.
Soran olursa @Toprak38 'in dediği gibi bir açıklama yapmanız yeterli olacaktır.
Simdiden iyi alışverişler :)

Losturcos

Asfalt Kurutucu
11 Haz 2019
61
34
520
31
Tokat - Mersin
Marka
BMW
Aracınızın kazası, değişeni ve boyası yoksa satmakta zorlanacağınızı düşünmüyorum. Ülkemizde araç alırken mekanik aksama en son bakılıyor.
Soran olursa @Toprak38 'in dediği gibi bir açıklama yapmanız yeterli olacaktır.
Simdiden iyi alışverişler :)
Çok şükür hiçbişeyi yok ama bu şanzıman olayını anlatınca binbir türlü şey duyacam gibi geliyor ama hayırlısı, yeni seçim cla200 umarım doğru seçim olur :)
Bu arada teşekkürler

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Çok şükür hiçbişeyi yok ama bu şanzıman olayını anlatınca binbir türlü şey duyacam gibi geliyor ama hayırlısı, yeni seçim cla200 umarım doğru seçim olur :)
Bu arada teşekkürler
Cok fazla olacağını sanmıyorum hocam.
Bende şanzıman kırdığım, sonra çıkma şanzıman taktığımız bir arabayı sattım. Bir kisi bile ona takılmadı, yok hasar kaydı, yok surasindaki cizik falan filan diye araç başında sorun yaşadım hep.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence;
Satacağınız kişinin teknik bilgisi paralelinde detayına girmek lazım.
Mekanik bilmiyorsa, sormuyorsa, umurunda değilse söylemeye bile gerek olmayabilir
Katılıyorum. Aracın ve alıcının durumunu alıcıdan daha fazla düşünmenize gerek yok. Soranlara @Toprak38 in dediği gibi bir bilgi geçersiniz yeter. =)

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Yağ soğutucusu değişti şanzıman bakımları yapıldı demeniz yeterli patladı çatladı gibi şeyler hor kullanımdan kaynaklı gibi bir izlenim yaratıyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım