Aracımın patinaja kalması lastikten dolayı mı?

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Milestone kullanıyoruz Transporter aracımızda iyi bir tutuşu olduğunu düşünmüyorum diğerlerine nazaran. Lastikten olduğunu düşünüyorum sorununuzun en ufak bi eğimde patinaj sert kalkış olmasa dahi 2.vites yarım gaz direk sarıyor tam gaz yapınca zaten çıldırıyor . Daha önce hankook vardı tertemiz yürüyordu patinaj çok azdı abanınca asfalt kalitesinden elbet oluyordu ama milestone geçince ciddi fark ettirdi. Tabi fiyat burda etken ondan pek de bir şey diyemiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öndeki lastiklerin dişleri çok iyi olduğunu söylüyorlar markadan dolayı olabilirmi. Malum milestone markası pek güvenilir değil. Dişleri iyi tarihleri iyi ancak patiye kalıyor sarıyor
En azından Türkiye'de satılan ürünleri vasatın altı kalitede. Altyapısı çok güvenilir bir arabayı oldukça güvenli ve sakin şekilde süren bir sürücü için ekonomik çözüm olarak iyidir. Ama daha fazlası yok =)
Arkadaki bitik perişan lastiklerin yerine bunları takıp önlere kaliteli bir çift alırsanız (Goodyear, Continental, hankook, hatta ekonomik f/p çözümlerden dunlop veya falken) bu sorunu ekonomik şekilde çözmüş olursunuz. Ama devamında arkalar vasat lastik olacağı için yine de virajlarda şimdikinden daha riskli hareketler yapmamaya bakın, ne olur ne olmaz :)

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
(MK1 2011 C Max 109ps) 2019 üretim, ze310 taktırdım 2019 yılında. Hamurun tazeliğinden olsa gerek tutuşu güzeldi. Abs nin devreye girmemesi, patiye kalmaması falan iyiydi. 1 yıl sonra bunlar devam ediyor mu?
Abs hala dip fren yapmadığım sürece pek çalışmıyor. Ama parlak, yıllanmış asfalt da 2. Vites de gaza oturmaya gelmiyor. Hafif virajda kafadan kayıyor. Düzdeyken de gönder gelsin torq steer i.
Ama lastiğin viraj stabilitesi hala iyi.
İşin özü asfalt asfalt.

Bu arada, ben ne olursa olsun bir markanın yan ürününü asla almam. 50 100 daha verir marka olanı alırım. Yan ürün ile, belli başlı markaların arasında cidden çok fark yok yani.
En azından Türkiye'de satılan ürünleri vasatın altı kalitede. Altyapısı çok güvenilir bir arabayı oldukça güvenli ve sakin şekilde süren bir sürücü için ekonomik çözüm olarak iyidir. Ama daha fazlası yok =)
Arkadaki bitik perişan lastiklerin yerine bunları takıp önlere kaliteli bir çift alırsanız (Goodyear, Continental, hankook, hatta ekonomik f/p çözümlerden dunlop veya falken) bu sorunu ekonomik şekilde çözmüş olursunuz. Ama devamında arkalar vasat lastik olacağı için yine de virajlarda şimdikinden daha riskli hareketler yapmamaya bakın, ne olur ne olmaz :)
araba hep şehir içi kullanıyorum aslında pek kullandığımda yok 😂 aldık öyle yatıyordu genelde babamın mercedesi ile geziyorum bugün bir turlayayım dedim akşam yerler kuru olduğu için otobanda dipgaz çöktüm düşmedi garip şekilde ama insan yinede güvenemiyor lastiğin parası benden çıkacak olsa gidip ps4 alırım ancak babama anlatamıyorum lastiğin önemini :/

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
Milestone kullanıyoruz Transporter aracımızda iyi bir tutuşu olduğunu düşünmüyorum diğerlerine nazaran. Lastikten olduğunu düşünüyorum sorununuzun en ufak bi eğimde patinaj sert kalkış olmasa dahi 2.vites yarım gaz direk sarıyor tam gaz yapınca zaten çıldırıyor . Daha önce hankook vardı tertemiz yürüyordu patinaj çok azdı abanınca asfalt kalitesinden elbet oluyordu ama milestone geçince ciddi fark ettirdi. Tabi fiyat burda etken ondan pek de bir şey diyemiyorum.
Demekki milestone ların geneli öyle. O zaman değişmek farz oldu 👍

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
1600 kilo 1.6 TDI Caddy Bile bitik 2012 tarihli Bridgestone B250 ile değiştirmeden önce (2018 yazı) artık kalkışlarda gaza ayağının sadece ağırlığının biraz fazlasıyla bastığında bile sara sara kalkıyordu :) Nokian WetProof'lara geçtiğimiz an hiç unutmam babamın da benim de ilk tepkimiz gerek sessizliğinden gerek yol tutuşundan ötürü" Oh be" olmuştu. Araba konusunda ailecek ortak görüşümüz bakarsan bağ bakmazsan dağ olur şeklinde ki bunun meyvesi olarak tek sorunumuz 8 yılda anca biten akü oldu :) Arabaya harcadığımız paraya pek acımıyoruz karşılığında memnun kaldığımız sürece. Bence böyle de olması gerekiyor diye düşünüyorum... En önemlisi de 4 tane 1 avuçluk yer üzerinde gidiyor araba, ordan masraftan kaçmamız hayatımıza bile mâl olabilir. Ben böyle düşünüyorum en azından. Lastik değiştirme kararınız patinajı engellemese dahi(ki engelleyecektir) çok yerinde olmuş...

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ben aracı 96.500 km de aldım lastiğe baktırdığımda hep iyi diyordular. Bir gün aklıma geldi arka lastiğede bakayım tarihleri ne durumda diye 2014 fabrikadan çıktığı lastik olduğunu gördüm 200 bin tllik arabaya binipte bilinmedik markaların lastiğini takmak saçma geldi. Tanesi 750 tl tuttu hankookun ancak riken diye bir marka önermişti başka lastikçi tanesi 500 tl di ama lastikten tasarruf etmek saçma geldi bana hankook tercih ettim. Belki satarken alan kişi pek önemsemeyecek ama araç bende olduğu sürece iyi lastik üzerinde olsun :)

senin yerinde olsam 225/45 R17 contisportcontact5 alırdım, 1.2 tsi aslındabu ön takımın başa çıkabileceği en ideal güce sahip, bu kadar patinaj sorunu çekmemen lazım, 750 ciddi pahalıymış. Benim 225/40 R18 için hankook s1 evo 3 için 550 liraya lastk bulmuştum.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
senin yerinde olsam 225/45 R17 contisportcontact5 alırdım, 1.2 tsi aslındabu ön takımın başa çıkabileceği en ideal güce sahip, bu kadar patinaj sorunu çekmemen lazım, 750 ciddi pahalıymış. Benim 225/40 R18 için hankook s1 evo 3 için 550 liraya lastk bulmuştum.
Arabanın lastik ölçüsü orjinalde 215/55/r17 lastikten pek anlamıyorum açıkcası uyarmı dediğiniz ebat.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
1600 kilo 1.6 TDI Caddy Bile bitik 2012 tarihli Bridgestone B250 ile değiştirmeden önce (2018 yazı) artık kalkışlarda gaza ayağının sadece ağırlığının biraz fazlasıyla bastığında bile sara sara kalkıyordu :) Nokian WetProof'lara geçtiğimiz an hiç unutmam babamın da benim de ilk tepkimiz gerek sessizliğinden gerek yol tutuşundan ötürü" Oh be" olmuştu. Araba konusunda ailecek ortak görüşümüz bakarsan bağ bakmazsan dağ olur şeklinde ki bunun meyvesi olarak tek sorunumuz 8 yılda anca biten akü oldu :) Arabaya harcadığımız paraya pek acımıyoruz karşılığında memnun kaldığımız sürece. Bence böyle de olması gerekiyor diye düşünüyorum... En önemlisi de 4 tane 1 avuçluk yer üzerinde gidiyor araba, ordan masraftan kaçmamız hayatımıza bile mâl olabilir. Ben böyle düşünüyorum en azından. Lastik değiştirme kararınız patinajı engellemese dahi(ki engelleyecektir) çok yerinde olmuş...
Bende arabaya harcanan paraya acınmama görüşündeyim bence lastik çok önemli ancak ülkemizde anlaşılmıyor lastiğin önemi sonuçta 4 teker üzerinde gidiyorsunuz hayatınız ona bağlı katılıyorum size.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Arabanın lastik ölçüsü orjinalde 215/55/r17 lastikten pek anlamıyorum açıkcası uyarmı dediğiniz ebat.
%5 civarı bi düşüş yaşarsınız yanakta, arabanın konforu biraz azalır ama yol tutuşu iyileşir, daha az yanaklı durur, yere bastığı yüzey artar lastiğin, sırf fiyat uygunluğu ve bulunabilir ebad olduğu içün ben olsam geçiş yapardım.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
%5 civarı bi düşüş yaşarsınız yanakta, arabanın konforu biraz azalır ama yol tutuşu iyileşir, daha az yanaklı durur, yere bastığı yüzey artar lastiğin, sırf fiyat uygunluğu ve bulunabilir ebad olduğu içün ben olsam geçiş yapardım.
Hocam hankooklar takıldı 2019 olduğu için 2600 e pazarlıkla aldık.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
Konuya cevap verip yardımcı olan herkese Teşekkürler. Arabanın kaderi değişti hankook ventus prime 3 lastikleri ile birlikte hem ses hemde yol tutuş olarak. Dsg şanzıman ile ilgisi yokmuş patinaj mevzusunun sonuç olarak :D Işıklarda deneyeyim dedim dipgaz kalktım hiç umruna olmuyor lastiklerin sıfır patinaj.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Konuya cevap verip yardımcı olan herkese Teşekkürler. Arabanın kaderi değişti hankook ventus prime 3 lastikleri ile birlikte hem ses hemde yol tutuş olarak. Dsg şanzıman ile ilgisi yokmuş patinaj mevzusunun sonuç olarak :D Işıklarda deneyeyim dedim dipgaz kalktım hiç umruna olmuyor lastiklerin sıfır patinaj.

milestone genel olarak vasat bir marka,çoğu kullananı patinaj konusundan özellikle şikayetçi oluyor lakin ben focus 3.5 tdci de kullandım bu lastiği,oldukça dirayetlilerdi 40 bin km lik olmalarına rağmen,inanamamıştım.Öyle de garip bir alt sınıf lastik.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
milestone genel olarak vasat bir marka,çoğu kullananı patinaj konusundan özellikle şikayetçi oluyor lakin ben focus 3.5 tdci de kullandım bu lastiği,oldukça dirayetlilerdi 40 bin km lik olmalarına rağmen,inanamamıştım.Öyle de garip bir alt sınıf lastik.
harbiden garip bir lastik neyseki kurtuldum :) şimdi arabadan aldığım keyif değişti

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım