Memory42

Murat
Senkromeççi
8 Şub 2024
42
24
70
35
Konya
Marka
Opel
Merhaba değerli forum sakinleri, astra h 1.3 aracımın satışını yaptım. Şu anda ise astra k almayı düşünüyor ve araştırıyorum. Genel olarak şehir içi, bir kaç kez ise şehir dışına çıktığımızdan dolayı ustam benzinli tercih etmemi tavsiye etti. Alacağımız araç otomatik olmak zorunda. İlanda denk geldiğim bir araç için telefonda görüşme yaptık. Satıcı araçta 10.000km önce güçlendirilmiş gm marka piston yenileme işlemi ve kolon kilidi çözümü yapıldığını söyledi. Bu sizce bir artı mı yoksa uzak durulması gerek bir durum mu? Sizce almak istersek eğer hangi kontrolleri yaptırmak gerekli? Ekspertiz + opel ustasından kontrol ettirmek yeterli olur mu? Tavsiye ve fikirlerinizden yararlanmak istiyorum. Alacağımız araç 2016 model ve 100.000km civarında. Şimdiden teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,949
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sizin modeli de baya düşündüm ama 1 çocukla hacimsel olarak bize dar geldiğinden elemiş olduk :)
Corsa çocuklu ailelere dar gelir hocam maalesef. Bagaj da yetmez. Evli ya da maksimum çocuksuz 3 kişilik aileler için yeterli geliyor. Hani hacim olarak yetse kesinlikle tavsiye ederim. Yalıtımı, makul konforu, sürüşü, şanzımanı, motoru, donanimi tam benim beğendiğim kıvamda hele ki dolu paketi alınırsa.

Memory42

Murat
Senkromeççi
8 Şub 2024
42
24
70
35
Konya
Marka
Opel
😅 Bana arabayı aldıran video. Bizdeki yazılımcılarda daha AR-GE diye gözüküyor.
1.4 T ile 1.6T arasında yakıt farkı bence de yok.. Bu 1.2 onlara göre acayip tutumlu. Dizel gibi uzun yolda 5'in altına inmek çok kolay.
Şehir içinde de iyi manuel kullanan birisi 6-7 arasında gezer.

Böyle giderse bana da aldırır :D Resmen ışınlandı hocam :)

Memory42

Murat
Senkromeççi
8 Şub 2024
42
24
70
35
Konya
Marka
Opel
Corsa çocuklu ailelere dar gelir hocam maalesef. Bagaj da yetmez. Evli ya da maksimum çocuksuz 3 kişilik aileler için yeterli geliyor. Hani hacim olarak yetse kesinlikle tavsiye ederim. Yalıtımı, makul konforu, sürüşü, şanzımanı, motoru, donanimi tam benim beğendiğim kıvamda hele ki dolu paketi alınırsa.
Sizin açmış olduğunuz konuyu baştan sona okudum :) Corsa almak istesem kesinlikle ultimate alırdım. Sizin de onayladığınız gibi hacimsel dar geliyor bize.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
219
157
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Konuyu baştan sona okudum. Açılışla devamı epey değişmiş ama 1 2 kelam da ben edeyim dedim :)

Evet Opel'in SIDI motorlarının tamamında LSPI vardır. Insignia kullanıcısı olarak bundan çok çektim, yağ ve buji güncellemesiyle firma bu durumun önüne geçmeye çalışsa da tam çözebilmiş değiller. Şu an Dexos 1 Gen 3 kullanıyorum gene titreme ve vuruntu oluyor. En azından kurum temizliği yaptırıyorum da motor sağlıklı çalışıyor hiç değilse.

Tercih konusunda ise arkadaşlara katılıyorum 1.2T 145 manuel çok mantıklı. Ben manuelciyim tabi o da var. PSA satın alımı sürecinde garip motorların çıkmasının sebebi emisyon sınırına takılan motorların yerine sıfırdan yeni motor üretmek yerine var olandan türeterek çözüm bulmaları. O sırada anlaşma gereği GM hala PSA'ya şasi ve motor satıyordu. Mesela 1.4T 3 silindirli motor bildiğimiz OPC 2.8 V6 motorunun tam yarısı. Buna da ancak CVT uydurabilmişler diye tahmin ediyorum. Daha fazla parça bulunabilirliği açısından düşünülürse 1.6T düşünülebilir. 200lük denk gelse tabi güzel olur da dur bakalım bendeki 170liği 200lük yapma projem var onun bir konusunu açayım önce :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım