KAPALI Audi A3 SB 1.0 TFSI Basic alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
merhaba arkadaşlar, audi makyajlı kasayla birlikte getirmeye başladığı 1.0 tfsi motorlu a3'ler için güzel bir kampanya yapmış. cumartesi gittiğimde sınırlı sayıda araba olduğunu söylemişlerdi, bugün ellerinde araç kalmamış. ekim sonunda yeni araçların geleceğini söylediler. kağıt üzerinde 1.0 tfsi motor 1.6 tdi'dan daha performanslı gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum. 84000 tl audi a3 için bana çok uygun geldi. sizce alınır mı? aracının donanım listesi
1cb334aef5b726d2fc013f7dbcfbf38e.jpg

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
1.0 TFSI gerçekten baya başarılı motor. Dizeller kadar az yakıyor ve gerçekten yürütüyor arabayı. 140'tan sonra tatsız tabii ama bu aralar kim 140'lara çıkabiliyor ki?

Şimdi 84 değil 184'e zor alınır :(

Aslına bakarsan 180'den sonra gitme hevesi kaçıyor. 140'tan sonra öyle rahatsız edecek bir yavaşlaması yok.
Tabi hangi sürüş kriterine göre yapıyorsun bu yorumu o da önemli :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@byilmaz rikskli bir yatırımı kar ederek kapatmışsın. Ama bende o dönem okadar para olsaydı, Annemlerin karşısındaki 3+1 daireyi 240 bin tl fiyata almıştım. Kredi fazileride düşüktü , şimdi aynı evi 370 binden sattılar. Yani nakit paran olduktan sonra o dönede ne alsan kar ederdin zaten. İkinci el sorento 38000 tlye alıp, suv araçlara yapılan vergi zammı sonrası 45000 tl den sattı yiğenim. . En fazla 3 ay elinde tuttu arabayı. Zamanın ne göstereceği belli olmuyor. Sözde 85000 tl fiyatı olan arabaya biniyorum , oysaki aynı i10 işte. Devletimizin beceriksizliği sağ olsun.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
@byilmaz rikskli bir yatırımı kar ederek kapatmışsın. Ama bende o dönem okadar para olsaydı, Annemlerin karşısındaki 3+1 daireyi 240 bin tl fiyata almıştım. Kredi fazileride düşüktü , şimdi aynı evi 370 binden sattılar. Yani nakit paran olduktan sonra o dönede ne alsan kar ederdin zaten. İkinci el sorento 38000 tlye alıp, suv araçlara yapılan vergi zammı sonrası 45000 tl den sattı yiğenim. . En fazla 3 ay elinde tuttu arabayı. Zamanın ne göstereceği belli olmuyor. Sözde 85000 tl fiyatı olan arabaya biniyorum , oysaki aynı i10 işte. Devletimizin beceriksizliği sağ olsun.

Elimde fazla nakit yoktu. Aslında vardı da arabaya bağlamak istemem o kadar parayı, dünyanın türlü türlü hali var. Çektiğim kredi aracın değerinin %50'sinden fazlaydı..Ona rağmen bir kardan bahsediyorum :)

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Elimde fazla nakit yoktu. Çektiğim kredi aracın değerinin %50'sinden fazlaydı..Ona rağmen bir kardan bahsediyorum :)

Valla ben böyle bir borca girseydim, çoçuk yapma planlarını ertelerdim. 3 kredi ödediğim dönemdeydim. Evimin kredisini ödüyordum. Birde araba kredisine giremezdim. 128000 tl ile sıfır Çekmeköyden daire almıştım 2013'de, Kredisi bu ay sonu biticek. Ev şimdi var 280 290 bin tl. Ben yatırımımı önceden yaptım, nefes alacak yerim kalmamıştı :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valla ben böyle bir borca girseydim, çoçuk yapma planlarını ertelerdim. 3 kredi ödediğim dönemdeydim. Evimin kredisini ödüyordum. Birde araba kredisine giremezdim. 128000 tl ile sıfır Çekmeköyden daire almıştım 2013'de, Kredisi bu ay sonu biticek. Ev şimdi var 280 290 bin tl. Ben yatırımımı önceden yaptım, nefes alacak yerim kalmamıştı :)

E tamam da benim evim vardı arabam yoktu..Sen kendi açından bakıyorsun ben kendi açımdan bakıyorum :)
Çekmeköy'deki evi 3 günde elden çıkarabiliyorsan mantıklı yatırımdır. Geri dönüş süresi uzuyorsa o mantıklı bir yatırım değildir. Bir evin nasıl bir değeri olursa olsun, isterse 500k olsun, o fiyata istediğin zaman satamıyorsan bir karlılıktan ve bir değerden bahsedilemez benim için. Arabayı 3 günde satmıştım.. Ha ayrıca bana göre para paradan kazanılır, topraklara para gömmeyi sevmem ben :) Mesela sen o zamanda o paraya dolar alsaydın şimdi o evi 290k'ya alırdın üstüne de para kalırdı ? Daha mantıklı değil mi ? O sürede ne kadar emlak vergisi verdin, evinde kullanım kaynaklı ne kadar bir değer kaybı oldu ?
Son döviz dalgalanmasında kaç kişi zengin oldu bir gecede acaba..Mesela bu durumun olacağı bir sene önce de öngörülebiliyordu

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
E tamam da benim evim vardı arabam yoktu..Sen kendi açından bakıyorsun ben kendi açımdan bakıyorum :)
Çekmeköy'deki evi 3 günde elden çıkarabiliyorsan mantıklı yatırımdır. Geri dönüş süresi uzuyorsa o mantıklı bir yatırım değildir. Bir evin nasıl bir değeri olursa olsun, isterse 500k olsun, o fiyata istediğin zaman satamıyorsan bir karlılıktan bahsedilemez benim için. Ha ayrıca bana göre para paradan kazanılır, topraklara para gömmeyi sevmem ben :)
Son döviz dalgalanmasında kaç kişi zengin oldu 1 gecede acaba..Mesela bu durum 1 sene önce de öngörülebiliyordu

Bizde evi satmaya almadık, kalmaya aldık. Ama işler ters gidince, tuzada kiracı oldum. Hem kira hem kredi. Babam rutubet yüzünden hasta olunca, çekmeköydeki yeni eve taşıdık. Eski evide kiraya verdik. Biz iki kardeşiz bize 1 ev daha lazım. Yani ev al sat gibi bir durumuz yok. Biz kendimize kalmak için alıyoruz. Kar derkende, 128 bin nere, 280 bin nere. Ozamanki maaşima oranı ile 5 yıl kredi ile alabildim. Şimdi aynı evi almak istesem en az 10 yıl kredi çekmem lazım. Buda benim hayatıma kazandırdığım 5 borcsuz yıl olarak bana döndü.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Aslına bakarsan 180'den sonra gitme hevesi kaçıyor. 140'tan sonra öyle rahatsız edecek bir yavaşlaması yok.
Tabi hangi sürüş kriterine göre yapıyorsun bu yorumu o da önemli :)
Bahsettiğim şey ciğeri yetmiyor gibi bir şey değildi aslında. Ciğeri yetiyor, çekişi de devam ediyor ama 140'a geldikten sonra ivmelenmesi etkileyici olmayı bırakıyordu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bizde evi satmaya almadık, kalmaya aldık. Ama işler ters gidince, tuzada kiracı oldum. Hem kira hem kredi. Babam rutubet yüzünden hasta olunca, çekmeköydeki yeni eve taşıdık. Eski evide kiraya verdik. Biz iki kardeşiz bize 1 ev daha lazım. Yani ev al sat gibi bir durumuz yok. Biz kendimize kalmak için alıyoruz. Kar derkende, 128 bin nere, 280 bin nere. Ozamanki maaşima oranı ile 5 yıl kredi ile alabildim. Şimdi aynı evi almak istesem en az 10 yıl kredi çekmem lazım. Buda benim hayatıma kazandırdığım 5 borcsuz yıl olarak bana döndü.

Farklı kafadayız..Yani sen kendine göre haklısın bir şey demiyorum, eleştirmiyorum :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bahsettiğim şey ciğeri yetmiyor gibi bir şey değildi aslında. Ciğeri yetiyor, çekişi de devam ediyor ama 140'a geldikten sonra ivmelenmesi etkileyici olmayı bırakıyordu.

Ciğeri yeter de etkileyici olmaktan çıkar tabi :). Şanzıman ve aşırı beslemenin verdiği tork yürütüyor bu arabayı.Ekteki kadar bir motordan bahsediyoruz :D

Ekli dosyalar

• lux-masrapa-d-115-76e734d0-B.jpg
    lux-masrapa-d-115-76e734d0-B.jpg
    31.2 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Farklı kafadayız..Yani sen kendine göre haklısın bir şey demiyorum, eleştirmiyorum :)

Hacı ister inan ister inanma son 1 haftadır, bu başlıktaki mevzuyu düşünüyordum. Hatta konuyu eşimede anlattım. "Keşke o Audi alsaydık" diyordum . Ama Çoçuk beklerken, üstüne krediye girmek mantıklı değildi şeklinde düşünerek kendimi tatmin ediyorum. Bunada şükür diycez artık.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hacı ister inan ister inanma son 1 haftadır, bu başlıktaki mevzuyu düşünüyordum. Hatta konuyu eşimede anlattım. "Keşke o Audi alsaydık" diyordum . Ama Çoçuk beklerken, üstüne krediye girmek mantıklı değildi şeklinde düşünerek kendimi tatmin ediyorum. Bunada şükür diycez artık.

Pişmanlık yaşayacağın bir durum yok, herkes kendine mantıklı olanı yapıyor..Çok düşünmemek lazım, keşke dersen çok üzülürsün, illa kendine farklı şanslar yaratırsın ;)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
fazla farklı değil sanki :D
9221131993138.jpg

Yani evet :) ..Ama ona rağmen 1.6 atmosferik ve TDI'ları üzüyor baya..
Tabi olaya silindir hacmi olarak bakmak lazım..1 silindir 0,333 litreye denk geliyor. Bu 1.6 atmosferikte 0,400..Aşırı beslemenin de verdiği avantaj işin içine girince atmosferiğin pek şansı kalmıyor

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Biz de 2016 da ilk geldiğinde niyetlenmiştik. 2015 Golf’ümüzü satsak kafa kafaya alıyoduk ama hem senede 20bin km yapmamız(benzin üzer diye almadık) hem de arabamızın daha 20 binde olması babamı vazgeçirdi. Bana kalsa alırdım :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Pişmanlık yaşayacağın bir durum yok, herkes kendine mantıklı olanı yapıyor..Çok düşünmemek lazım, keşke dersen çok üzülürsün, illa kendine farklı şanslar yaratırsın ;)

Birde acı bir tecrubem var. Sıfır km aldığım arabamı, bu evi alırken piyasaya değerinin 5000 tl altına satmak zorunda kaldım. Acil paraya ihtiyac vardı. Mütayit evi 135 den başkasına satacaktı. Bir şekilde 128 bine bağlayıp eline trink verdikte bu iş oldu. İşte Canım arabamı piyasa ederinin 5000 altına satmak (2013 yılından bahsediyoruz) acı bir tecrube oldu o vakit. Arabaya para bağlamamak konusunda kendimde bir çekimserlik oluşmasının bir sebebide bundandır.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Birde acı bir tecrubem var. Sıfır km aldığım arabamı, bu evi alırken piyasaya değerinin 5000 tl altına satmak zorunda kaldım. Acil paraya ihtiyac vardı. Mütayit evi 135 den başkasına satacaktı. Bir şekilde 128 bine bağlayıp eline trink verdikte bu iş oldu. İşte Canım arabamı piyasa ederinin 5000 altına satmak (2013 yılından bahsediyoruz) acı bir tecrube oldu o vakit. Arabaya para bağlamamak konusunda kendimde bir çekimserlik oluşmasının bir sebebide bundandır.
İhtiyacın yoksa arabaya para baglamak mantıklı değil. Bu konuda haklısın. İhtiyacın yoksa evede para baglamamak lazım. En iyi yatırım insanın kendine daha sonrada euro dolar altın :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Tamam ama burada kendi butceni yonetirken yaptigin bir yanlis var. Arabani satip evin pesinati tamamlayacagin icin piyasasi hizli bir araba da degilse acil sattigin zaman ister istemez kaybedersin. Cunku likiditeye ihtiyacin var ve bunun icin elindeki tek enstruman araban. Yani bu aci tecrube tamamen senden kaynaklaniyor. Elinde olmayan bir parayla mal almaya calisiyorsun. O mali almak icin de elinde acil satman gereken bir mal var.
Olabilecek seyler bunlar hepimizin basina gelebilir. 3 gunluk dunya takmamak lazim

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım