KAPALI Audi A3 SB 1.0 TFSI Basic alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
merhaba arkadaşlar, audi makyajlı kasayla birlikte getirmeye başladığı 1.0 tfsi motorlu a3'ler için güzel bir kampanya yapmış. cumartesi gittiğimde sınırlı sayıda araba olduğunu söylemişlerdi, bugün ellerinde araç kalmamış. ekim sonunda yeni araçların geleceğini söylediler. kağıt üzerinde 1.0 tfsi motor 1.6 tdi'dan daha performanslı gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum. 84000 tl audi a3 için bana çok uygun geldi. sizce alınır mı? aracının donanım listesi
1cb334aef5b726d2fc013f7dbcfbf38e.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,147
7
51,587
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1 litre 116 hp iyi değerler ama çekişi nasıl acaba
Benim çekişten şüphem olmaz. Yıllarca A3'lerde 1.6 100hp atmosferik motorlar kullanıldı. 1.2 TSI motoru Leon, Golf ve Jetta'da kullandım. Eski 1.6'dan daha iyisini bu motor sağlıyorsa, yeni 1.0 motor da sağlar. Benim tek şüphem motor ömrü olur.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Almanyada 5 senede bir devlet eski arabanı yani 5 yaşındaki arabanı değiştirmen için sana destek oluyor. Hadi 5 senede bir değişimi için Audi a3 1,0 tsi üretildi. Bu durum türkiyede böyle değilki. 6 sene sonra bu audi a3 ne olcak. Ben onu merak ederim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Almanyada 5 senede bir devlet eski arabanı yani 5 yaşındaki arabanı değiştirmen için sana destek oluyor. Hadi 5 senede bir değişimi için Audi a3 1,0 tsi üretildi. Bu durum türkiyede böyle değilki. 6 sene sonra bu audi a3 ne olcak. Ben onu merak ederim.
Bu arabayı alan adam 3 yıl sonra satar taş çatlasın ve sattığı kişide motor onurunu bilmeden alır yani araci sinsi satın alan kişinin bir kaybı olmaz hatta aldığı fiyata satar bu arabayi bence. Testi gelsede ne dir ne değildir görsek.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu arabayı alan adam 3 yıl sonra satar taş çatlasın ve sattığı kişide motor onurunu bilmeden alır yani araci sinsi satın alan kişinin bir kaybı olmaz hatta aldığı fiyata satar bu arabayi bence. Testi gelsede ne dir ne değildir görsek.

Ben çok düşünceli, humanist bir insanım. Ben arabanın ikinci ve üçüncü sahibinini başına ne gelceğini merak ediyorum. Bir zamanlar Alfasud alfa romeolar vardı. İkinci üçüncü sahiplerin elinde patladı. bu iş ona dönmesinde.

And

Üye
8 Eyl 2016
144
1,419
3,035
40
İstanbul
A3 Sedan 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI'ı kısa bir süre kullanma fırsatım oldu. Testini şimdilik beklemeyin programı çok yoğun :)

Motor güzel, şu ana kadar sürdüğüm en sessiz ve rafine 3 silindirliydi ama arabanın yalıtımı da iyi tabii. Performansı gayet yerinde, yürümesi için de öyle çok sıkıştırmanız gerekmiyor. Uzun vadede 8 litre yakıyor.

İçi çok iyi; orta ekran yenilenmiş A4'ünküyle aynı, keza direksiyon da, nefis. En boşunda bile gördüğüm tek eksik hız sabitleyici, bir de USB girişi sadece şarja yarıyor. Bi-xenon farlar gayet güzel aydınlatıyor, ses sistemi de alt donanım için son derece iyiydi. Araba oldukça sessiz, silecek motor sesi sıfır :)

Konfor 7/10: Yumuşak bi süspansiyon değil ama önceki kullandığımızdan kesinlikle daha rahattı, bir de arabada 16" lastikler vardı. Süspansiyondan ziyade şasi emiyor çoğu çukuru, diğer Audi'ler gibi bu da kaya gibi çok rijit. Bir bütün olarak tek parça hissettiriyor araba.

Şanzımanı pek beğenmedim, DQ200'ün ilk versiyonları gibi; bazen kavrama salıyor volanı, sonra gaza basınca tekrar kavrıyor. Zaman zaman gaza basıyorsunuz ama bir şey olmuyor, ufak ufak afallıyor. Genel olarak fazla "kuru kavrama" geldi ama bastığınız vakit değişim hızı çok iyi tabii.

Yol tutuşu pek test etmedim ama direksiyon hissini gene çok sevdim.

Liste fiyatı 116 bin ama sahibi 2 ay evvel 105 bine almış.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
A3 Sedan 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI'ı kısa bir süre kullanma fırsatım oldu. Testini şimdilik beklemeyin programı çok yoğun :)

Motor güzel, şu ana kadar sürdüğüm en sessiz ve rafine 3 silindirliydi ama arabanın yalıtımı da iyi tabii. Performansı gayet yerinde, yürümesi için de öyle çok sıkıştırmanız gerekmiyor. Uzun vadede 8 litre yakıyor.

İçi çok iyi; orta ekran yenilenmiş A4'ünküyle aynı, keza direksiyon da, nefis. En boşunda bile gördüğüm tek eksik hız sabitleyici, bir de USB girişi sadece şarja yarıyor. Bi-xenon farlar gayet güzel aydınlatıyor, ses sistemi de alt donanım için son derece iyiydi. Araba oldukça sessiz, silecek motor sesi sıfır :)

Konfor 7/10: Yumuşak bi süspansiyon değil ama önceki kullandığımızdan kesinlikle daha rahattı, bir de arabada 16" lastikler vardı. Süspansiyondan ziyade şasi emiyor çoğu çukuru, diğer Audi'ler gibi bu da kaya gibi çok rijit. Bir bütün olarak tek parça hissettiriyor araba.

Şanzımanı pek beğenmedim, DQ200'ün ilk versiyonları gibi; bazen kavrama salıyor volanı, sonra gaza basınca tekrar kavrıyor. Zaman zaman gaza basıyorsunuz ama bir şey olmuyor, ufak ufak afallıyor. Genel olarak fazla "kuru kavrama" geldi ama bastığınız vakit değişim hızı çok iyi tabii.

Yani 84 gaymeye alınır mı alınmaz mi @and resi rakiplerine göre kıyaslandığında nasıldır?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

And abi konuşmak için erken olabilir de bana 8 lt biraz fazla gibi geldi bu yakıt şanzımanın gecikmelerinden dolayı olabilir mi sence?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu konuda daha fazla kötü adamı oynamak istemiyorum. Zaten And en önemli konularda arabayı yerin dibine sokmuş sokmuş çıkarmış.. Bana laf düşmez.
Üstü audi a3 altı Golf V araba işte. Benim dediğime gelmiş.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Konunun benim için ayrı bir anlam ve önemi olduğundan, bununla birlikte bazı analizler yapmak için hortlatıyorum :) @Berkin silmezsen sevinirim..
Öncelikle konuyu açan arkadaşa @gokberks teşekkür ederim, arabayı almama vesile oldu :) . O sıralar Golf veya CH-R alma niyetim vardı ve konu açıldıktan sonra Doğuş'ta çalışan bir arkadaşa daha danışarak bu aracı almıştım. Tabi Bmw 1 ve Mercedes A'ya da ayrıca baktım. Araçla alakalı soracaklarım vardı ancak Otopark'ın forum sisteminde bir sorun vardı ve üye olup yazamıyordum, yönetim ilgilenmedi bilmem nereye mail at dedi :). Yahu bir siteye üye olmak için servis sağlayıcıya benim mail atmam kadar saçma bir şey olabilir mi ? Sonra aylarca salladım, bir ara denk geldi baktım forumda sorun yok akabinde üye oldum :D.
Neyse fazla dağıtmadan konuya gelelim. Şimdi bu aracı neden almıştım ?
Bir kere Golf'ten ucuzdu, Golf'ten kaliteliydi, mtv'si daha uygundu, kredi faiz oranı mortgage (0,79 yanlış hatırlamıyorsam) ayarındaydı..Ve o dönemde bu fiyata, bu kalitede sıfır km otomobil yoktu, ayrıca Golf de makyajlanmamıştı..Müşterilerin böyle bir arabadan haberi dahi yoktu, bir nevi lansman fırsatı diyebilirim.
Başlıktaki yorumları okudum, mantıklı yaklaşan da alakasız yorum yapan da arkadaşlar var. Neticede herkesin kendi tercihi, herkesin kendine göre haklı sebepleri var, o yüzden bir şey diyemem. @İstanbulluu sana da selam olsun ayrıca.. Yorumlarını okudum arabayı amma gömmüşsün, alacak adamı vazgeçirirsin ancak söylediklerinle uzaktan yakından alakası yok :D..Ha bir de 2016 model premium C segment bir aracın bırakın sıfırını, pert kayıtlısını bile artık bu fiyata bulamıyorsunuz.
Araç 2016 Kasım çıkışlıydı. USB, xenon far, yağmur sensörü, ön arka park sensörü, far sensörü, çift bölgeli dijital klima, 16 inç çelik alaşımlı jant, paddle shift, vs... bir çok donanım mevcuttu ve bu araç baz paketti. Eksik olarak nitelendirebileceğim tek şey cruise control'dü, o da aynı dönem Doğuş'ta 1200 TL gibi bir fiyata orijinal olarak takılabiliyordu. Motoru sessiz ve ekonomikti, İstanbul trafiğinde (aşırı ölümcül dur kalk değil) her zaman full klima açık ortalamam 6 ve 6.5 lt arasında değişiyordu. Motor yürüsün diye fazla abanmaya gerek kalmıyordu, 100 km/h'de 7. viteste iken kadran 2000 deviri gösteriyordu. Mqb'yi forum ahalisi genelde beğenmez platform olarak ancak bu araç gerçekten çok iyi yol tutuyordu, limitleri çok yüksekti. Neyse velhasıl güzel arabaydı..
Aracı 1 sene sonra 2000 km'de sattığımda 16 bin TL kar etmiştim ve yerine kazasız belasız 2015 model full 1.5 turbo otomatik Ford Mondeo'yu (20k'yı aşmamış) alabiliyordum ve üstüne para kalıyordu...
Bu da başımdan geçen böyle bir olaydır...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım