KAPALI Audi A5 2.0 TDİ Sportback & Bmw 3.20d Sportline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
Arkadaşlar bu iki araçtan hangisi ve neden ? Kullanan veya bilgisi olanlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim. 2013 ve üstü modeller için yorum yapalım lütfen. Şimdiden herkese teşekkürler ...

Audi Quattro , Bmw de M sport olabilir.

Son düzenleme:

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
Aynı model aralıgında fiyat olarak hemen hemen aynı aralıktalar. İkisi arasında tercih yapılacaksa 2. El için konuşuyorum A5 daha iyi diyorsunuz. Peki yakıtta hangisi daha tasarrufludur acaba ?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
A5 Sportback'in BMW'deki karşılığı 4 serisi GranCoupe'dir.

Arkadan itiş sebebiyle 4 serisi tercih ederdim ben.

A5'in yeni kasasında ne tip sorunlar olacağı meçhul.

2. el olarak düşünülüyorsa A5'in 2.0 TDI - 2.0 TFSI motorlarında yağ eksiltme sorunu ayyuka çıkmıştı. 1.8 TFSI zaten performans beklentilerini karşılamıyor (vergi ve benzin tüketimi mukaisesi yüzünden). Sıfır alınıp 5000 - 6000 km'lerden sonra millet başlıyordu yağ eklemeye, çözüme kavuştu mu bilemiyorum? Ancak pek iyi şeyler duymadım hiçbir zaman.

4 serisi ise sorunsuzluk bakımından daha önde. 18i, 20i olsun 20d olsun motorlar zaten belli, yıllardır kullanılan motorlar, sorunları yok. Evet iç tasarım 1 2 3 4 serilerinde detaylar hariç aynı diyebiliriz ama ben motorla, şanzımanla uğraşıcağıma iç tasarımı kafaya takmam binerim.

Ha yok sıfır alacağım derseniz A5'in yeni kasası hali hazırda yine sürprizlere açık. Ancak 4 serisi LCI (makyaj) ile çok daha derli toplu bir hale geldi.

Amacım BMW'ye yönlendirmek değil ama her iki aracı araştırırsanız zaten sizde en ideal son kararı rahatlıkla verirsiniz.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
A5 Sportback'in BMW'deki karşılığı 4 serisi GranCoupe'dir.

Arkadan itiş sebebiyle 4 serisi tercih ederdim ben.

A5'in yeni kasasında ne tip sorunlar olacağı meçhul.

2. el olarak düşünülüyorsa A5'in 2.0 TDI - 2.0 TFSI motorlarında yağ eksiltme sorunu ayyuka çıkmıştı. 1.8 TFSI zaten performans beklentilerini karşılamıyor (vergi ve benzin tüketimi mukaisesi yüzünden). Sıfır alınıp 5000 - 6000 km'lerden sonra millet başlıyordu yağ eklemeye, çözüme kavuştu mu bilemiyorum? Ancak pek iyi şeyler duymadım hiçbir zaman.

4 serisi ise sorunsuzluk bakımından daha önde. 18i, 20i olsun 20d olsun motorlar zaten belli, yıllardır kullanılan motorlar, sorunları yok. Evet iç tasarım 1 2 3 4 serilerinde detaylar hariç aynı diyebiliriz ama ben motorla, şanzımanla uğraşıcağıma iç tasarımı kafaya takmam binerim.

Ha yok sıfır alacağım derseniz A5'in yeni kasası hali hazırda yine sürprizlere açık. Ancak 4 serisi LCI (makyaj) ile çok daha derli toplu bir hale geldi.

Amacım BMW'ye yönlendirmek değil ama her iki aracı araştırırsanız zaten sizde en ideal son kararı rahatlıkla verirsiniz.
Aynen ortada 4 varsa 4 alırdım bende aynı şekilde [emoji106]

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
A5i showroomda inceledim dışarıdan çok güzel görünen göreni bi daha dönüp baktıran bi araba yapmışlar, audi A4ü ve A5i pek satamadı liste fiyatına göre çok uyguun fiyatlar veriyor, ancak 2 aracı da sürmüş birisi olarak sürüş keyfi olarak Audi araçlarla BMW yi kıyaslamak abesle iştigaldir

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
a5i dün kullandım benzinli olanını, aracın içi dışı kalite kokuyor, sürücü odaklı, önde oturduğunda bir sıkıntı yok, ama arkadada oturdum arkadaşım kullanırken arkada kafam tavana çarpa çarpa gittik ön o kadar rahat ve konforluyken arkası çok rahatsız. 0-100 kaç sn diye sorduğumda cevap veremediler, ama 4le aynı gibime geldi. ama sürüş zevki olarak hala 4 diyorum.

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
sıfır alma imkanım yok . yani fiyatlarından dolayı ama 2. el düşünüyorum. aksilik olmazsa eğer en geç ağustos ayı gibi düşünüyorum. fakat fiyat aralığım da belli. hani bmw 4 e yeter mi ? zannetmiyorum . A5 lerin fiyatları hemen hemen 3.20d ile aynı aralıkta. bu yüzden 2sinden hangisi diye kafamda sorular vardı. anladığım kadarıyla A5 fazla tutulmayan bir araç. ama 4 serisine de gücüm yetmez . bu durumda 3.20d bakıcam herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım