KAPALI Audi A5 2.0 TDİ Sportback & Bmw 3.20d Sportline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
Arkadaşlar bu iki araçtan hangisi ve neden ? Kullanan veya bilgisi olanlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim. 2013 ve üstü modeller için yorum yapalım lütfen. Şimdiden herkese teşekkürler ...

Audi Quattro , Bmw de M sport olabilir.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
sıfır alma imkanım yok . yani fiyatlarından dolayı ama 2. el düşünüyorum. aksilik olmazsa eğer en geç ağustos ayı gibi düşünüyorum. fakat fiyat aralığım da belli. hani bmw 4 e yeter mi ? zannetmiyorum . A5 lerin fiyatları hemen hemen 3.20d ile aynı aralıkta. bu yüzden 2sinden hangisi diye kafamda sorular vardı. anladığım kadarıyla A5 fazla tutulmayan bir araç. ama 4 serisine de gücüm yetmez . bu durumda 3.20d bakıcam herhalde.

4 serisi guzel bir arac ancak 4.18 onerilmis ve bu sizi performans olarak tatmin etmeyebilir..Yetersiz demiyorum ancak 2 litre dizel performansi gibi olmayacaktir
A5'lerde yag eksiltme problemi TFSI modellerde var TDI'larda kroniklesmis boyle bir sorun yok
A5 tutulmadi diye bir durum yok.Gayet tutulan bir arac..320d ve A5 arasinda kaldiysaniz ikisini de kullanip oyle karar verin derim

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
ilk aklıma gelen de bu oldu. Performans olarak tatmin edermi ? Denemeye gidicem kesin . Muhtemelen sürekli şehir içi trafiğinde kullanacağım için yakıtı beni üzer gibi geliyor. bundan dolayı dizel bir motor istiyorum gerçeği söylemek gerekirse.
Aslında durum şöyle ; 120.000 -160.000 tl aralığım var. Bunun üstüne çıkamam diye düşünüyorum. Bu yüzden bu aralıkta beni üzmücek, sürüş keyfi güzel , rahat , konforlu , birazda performanslı bir oto tercih etmek istiyorum. Bu yüzden bu iki seçenek var aklımda . Daha doğrusu ben A5 i çok beğeniyorum. Fakat @sinan arkadaşıma instagramdan sormuştum. Bu fiyat aralığında ne olabilir diye ? oda bana 3.20 d önerdi. onun için bu iki araç arasında kaldım açıkcası. Ama başka seçeneklerde olur yani neden olmasın ?

Son düzenleme:

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
a5 ile ilgili bir fikrim yok ama 1.5 yıl 320d modern line ı part time haftada en az 5 gün kullandım :) konfor yok yani beklemeyin derim ama arka diz ve baş mesafesi olarak bizce tatmin ediciydi.Sert ve kaymaya çok meyilli bir araç esp açık kapalı fark etmiyor.Yakıt performans ilişkisi mükemmel.güzel gazlamalarda ortalama 8 litre civarında kalıyor gerçekten güldürüyordu.Sakin kullanımda uzun yolda 1178 km yol yaptık mazot aldığımızda son çeyreğin yarısındaydı.Bu arada konfor derken yani tabikide orta halli bir hatchbackten çok yukarıda ama o segmentte koltukları bize sert geldi tabi arabanın spor çizgisiyle uyumlu bir özellik.Yaklaşık 89.000 km kullandık gerçekten çok memnun kaldık.Makam arabası istemiyorum,canım sıkıldımı çıldırayım canım istedimide ekonomi kasayım diyorsanız mükemmel tercih :) inşaallah gönlünüze göre olan aracı alırsınız hayırlı geceler

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
a5 ile ilgili sadece 2016 yılı başında showroomda inceleme fırsatım olmuştu.Yani bence parasının hakkını veren bir araç değil.Arkası çok dar ve basık geldi bana bilmiyorum içerde kendimi rahat hissedemedim.Ben sürüş pozisyonumu yüksek ayarlamayı seviyorum ve kafam güneşliğe değmişti boyum 1.83 tabi tercih sizin ama bence bmw candır

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
a5 ile ilgili bir fikrim yok ama 1.5 yıl 320d modern line ı part time haftada en az 5 gün kullandım :) konfor yok yani beklemeyin derim ama arka diz ve baş mesafesi olarak bizce tatmin ediciydi.Sert ve kaymaya çok meyilli bir araç esp açık kapalı fark etmiyor.Yakıt performans ilişkisi mükemmel.güzel gazlamalarda ortalama 8 litre civarında kalıyor gerçekten güldürüyordu.Sakin kullanımda uzun yolda 1178 km yol yaptık mazot aldığımızda son çeyreğin yarısındaydı.Bu arada konfor derken yani tabikide orta halli bir hatchbackten çok yukarıda ama o segmentte koltukları bize sert geldi tabi arabanın spor çizgisiyle uyumlu bir özellik.Yaklaşık 89.000 km kullandık gerçekten çok memnun kaldık.Makam arabası istemiyorum,canım sıkıldımı çıldırayım canım istedimide ekonomi kasayım diyorsanız mükemmel tercih :) inşaallah gönlünüze göre olan aracı alırsınız hayırlı geceler
Teşekkür ederim :) güzel bir açıklama oldu .. istediğim tarz da bu zaten .. yakıt olarak tatmin edici olup orta seviyelerde bir konforu olsun yeter düşüncesindeyim ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım