KAPALI AUDİ A5 & BMW 4.20d & MERCEDES C200d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
29
35
Evet arkadaşlar yardımınızı bekliyorum. Siteye üye olurken de bahsettiğim hayallerimi gerçekleştirmeme çok az kaldı. Bunun için yardımınızı istiyorum.
Haziran ayı içerisinde araç almayı düşünüyorum ve belirli bir limitim var. Bu araçların hangisini almalıyım ? Neden ? Bu araçların hepsini de dizel , 2015 ve üstü modeller olarak tercih etmeyi planlıyorum. Bu araçları kullanan veya bilgisi olan arkadaşlarım bana bilgi verirlerse çok sevinirim. Hepinize iyi forumlar :)

mercedes c200d: performans beklentisi var ise, yetersiz
Audi a5: çok eski kasa ben olsam almazdım
420d: ilk tercihim olur. hem performans hem yakıt ekonomisi anlamında tatmin eder. dizayn da zımba gibi :)
Bu arada yakıt anlamında üzmücek ve birazcık da performans olabilir tabi :) Ama en önemli unsur konforu diye düşünüyorum çünkü daha çok uzun yol yapılacak araçla ..

Açıkçası bu 3 araç üzerinde uzun uzun düşünmezdim. Direkt olarak bmw 4.20 dizeli tercih ederdim. Özellikle mercedes'in ne şanzımanı ne motoru ne de yol üzerindeki kabiliyetleri bmw 4 ile kıyas götürmez bile.

Bu arada 4 serisi ile aynı segment değil ama farklı olmak adına Jaguar xe 2.0 dizel r sport plus düşünebilirsiniz. Ben tercihleri belirli olan başlıkların içine başka tercihler sıkıştırmayı pek sevmem ama en azından düşünmekten zarar gelmez. Zf8hp şanzımanı ( bmw ile aynı ), alüminyum şasesi, sınıfının en güvenli arabası olma ünvanıyla birlikte, çok güzel yol tutuş-konfor dengesine sahiptir, direksiyon tepkileri çok güzeldir, Beğeninizi kazanırsa kesinlikle düşünülmeli. Fiyatı da bmw 4'den daha uygundur.

3'ü de güzel arabalar. En konforlusu C200'dür ama AMG paket vs. konforu düşürebilir. A5 ve 420 biraz daha sportif kullanım odaklı araçlar. A5'in kasası eskidi. 2017 model alınabiliyorsa A5 olabilir. Ama olmazsa 420d daha mantıklı.

Açıkçası bu 3 araç üzerinde uzun uzun düşünmezdim. Direkt olarak bmw 4.20 dizeli tercih ederdim. Özellikle mercedes'in ne şanzımanı ne motoru ne de yol üzerindeki kabiliyetleri bmw 4 ile kıyas götürmez bile.

Bu arada 4 serisi ile aynı segment değil ama farklı olmak adına Jaguar xe 2.0 dizel r sport plus düşünebilirsiniz. Ben tercihleri belirli olan başlıkların içine başka tercihler sıkıştırmayı pek sevmem ama en azından düşünmekten zarar gelmez. Zf8hp şanzımanı ( bmw ile aynı ), alüminyum şasesi, sınıfının en güvenli arabası olma ünvanıyla birlikte, çok güzel yol tutuş-konfor dengesine sahiptir, direksiyon tepkileri çok güzeldir, Beğeninizi kazanırsa kesinlikle düşünülmeli. Fiyatı da bmw 4'den daha uygundur.
Evet aslında Jaguar xe 2.0 dizel r sport plus da olabilir tabi ama servis ağı filan da benim için öenmli tabi. Samsunda yaşıyorum çünkü. Farklı olmak adına mesela bazen aklıma geliyor hani bu araçlar iyi veya kötü ikinci el olucak . acaba diyorum biraz daha beklesem vw arteon mu alsam ama riske de etmek istemiyorum. Fiyatı ne kadar olucak , konforu , yakıtı filan nasıl diye .. Onun için uzun zamandır düşündüğüm araçlar bu 3 ü diyebilirim. Hatta A5 hep bir hoş gelmiştir gözüme ama yinede mantıklı olanı tercih etmek daha doğru :)

Evet aslında Jaguar xe 2.0 dizel r sport plus da olabilir tabi ama servis ağı filan da benim için öenmli tabi. Samsunda yaşıyorum çünkü. Farklı olmak adına mesela bazen aklıma geliyor hani bu araçlar iyi veya kötü ikinci el olucak . acaba diyorum biraz daha beklesem vw arteon mu alsam ama riske de etmek istemiyorum. Fiyatı ne kadar olucak , konforu , yakıtı filan nasıl diye .. Onun için uzun zamandır düşündüğüm araçlar bu 3 ü diyebilirim. Hatta A5 hep bir hoş gelmiştir gözüme ama yinede mantıklı olanı tercih etmek daha doğru :)
Bu tarz premium modellerde 2.elin dert olabileceği tek konu satılmasını beklemek. Neticede bu tarz ürünlerin alıcı ve kullanıcı kitlesi bellidir. Müşteri her daim çıkar ama hemen elden çıkarmak zordur, hele ki Jaguar'ı. Servis ağı gibi sıkıntılarınız varsa ( ki genelde insanların servise gidecek vakti bile olamayabiliyor ) uzak durmak bir parça daha mantıklı olabilir sizin adınıza.
Audi a5 ve Bmw 4 arasında bir tercih yapardım ben olsam. İkisini de test edin, iyice kullanın derim. İkisi de pişman etmeyecektir ama sanırım ben tercihimi 4'ten yana kullanırdım. Şanzıman-motor uyumu, sportif kimliği ve sürüş karakteri ile bana daha çok hitap ediyor açıkçası.

Arkadaşımda 2016 c180amg paket var rezalet 40.yıla da bindim 1000kat daha konforlu

Bmw fazla sürüş odaklı bir otomobil. Direksiyon bile Mercedes ve Audi'ye kıyasla kalas gibi, çok ağır..Bu bile konforu olumsuz etkiliyor
Herkesin gönlünde farklı bir otomobil yatar. Eğer Bmw'yi seviyorsan zaten Mercedes'in hiçbir şansı yoktur gözünde ;)

Az önce baktım da, size en yakın Jaguar servisi Ankara'da. http://www.jaguar-turkiye.com/yetkili-satici-ve-servisler.html Uygundur, randevusunu alıp götürür getiririm derseniz ben de Jaguar öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...