Audi A6 Hakkında

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Arkadaşlar arabamız 2014 a6 2.0 Tdi 190hp. 2yildir kullanıyoruz. Aldigimizda 50bindeydi simdi 115binde. Alacağımız vakit 520d ve e250 cdi seçenekler arasındaydı. Biz bikac istisarenin ardından a6ya karar verdik. Gayet memnunuz ben audi fanboyu degilim :) Bmw ve mercedes tercihimde on plandaydı. ancak audiyede bindikten sonra sever oldum yolda gayet güzel sessiz. 20 inç jantlarla çok iyi yol tutuyo çok denedim virajlarda baya iyi. Tabi diğer markaları kullanma şansım olmadi. Şanzuman multitronik 8ileri tepkileride gayet iyi geldi bana. Yakıt olarakta 2.0 litrelik bi motora göre oldukça iyi heleki şehirdışı 40kurusu geçmiyor sakin kullanımda. amacım bi tartışma yada polemik yaratmak degil :) sadece çoğu formda şahit olduğum bmw daha iyi yada audi daha iyi gibi tartisma yaratanlarin yada bircok yorumun onune gecip sizin tecrubeli yorumlarinizi okumak. Sizce e sinifi 3markada (mercedes-bmw-audi) hangisi hangi yönde on plana çıkıyor. Yada tercihiniz ne olurdu bunlari okumak ve bilmek isterim :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190717-192241_Gallery.jpg
    Screenshot_20190717-192241_Gallery.jpg
    781.6 KB · Görüntüleme: 0

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Hepsi birbirine yakın markalar. Hepsinin sürüş zevki yüksek. Ama özellikle otomobil medyası tarafından BMW’lerin fazla göklere çıkarıldığını düşünüyorum. Kısa süreli de olsa hepsini kullanma şansı buldum. Sportif ve hisli makina BMW ona söz yok ama öyle ahım şahım bir sürüş zevki farkı da yok. Diğer premium markaların araçları da gayet keyifli...

Müşteri kitlesinden dolayı BMW ve Mercedes yerine Audi tercih ederdim fakat şu vergiler olmasa alacağım makine Alfa Romeo gulia olurdu

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
E segmentinde Mercedes E serisi benim gözümde her zaman en iyi olmuştur. Gerek iç kalite olsun, gerek konfor olsun bence daha iyi. 5 serisini de genel olarak sportif olarak görmüşümdür. Tamam konforu onun da iyi ama E serisindeki gibi yaylanma olmuyor. Audi'de güzel ama iç kaliteyi bir türlü sevemedim. Kullanıcıları alınmasın ama A6 bana hep Superb'in büyük hali gibi geldi.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
E kasa kullanmadim, 5 ve A6 kullandim. Hatta bir ve iki onceki a6lari kullandim. 2 onceli a6 cok guzel yol tutuyordu ama sonraki kasa da direksiyon playstation kumandasi gibi oldu. 5 kasa daha cok yoruyor kesinlikle cok daha dar(arkasi). Arabaya binerken haftada bir gun bile yalnizca ve yalnizca a noktasindan b noktasina gitmek icin binecekseniz 5le isiniz yok. A6lar dedigim gibi cok konforlu kaliteli ve modernlestikce de mumkunse haftanin her gununu sadece a noktasindan b noktasina gitmek ion geciriyor olmanizi istiyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Yanlışınız var,2014 model ise 177 liktir,2015 te geldi çünkü 190 hp yeni nesil motor.A6'nın özellikle C7 facelift modeli dış görünüş olarak çok iyi dursa da iç mekan olarak çok eski kalan bir modeldi benim gözümde.Neyse ki sonunda yeni kasa ile birlikte o ihtiyaçta gitmiş oldu.İç mekanından dolayı sevmesem de kalite araçtır A6,eski bir Audi binicisi olarak dış görünüşte A6 yı hep sevmişimdir.Kazasız belasız sürüşler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
E sınıfına çıkınca bu üç seçenek arasından birinci tercihim E serisi olur. "Gerçek Mercedes, E serisinden itibaren başlar" söylemi hakikaten doğru. Koskoca arabaların inanması güç dönüş çapları, yıllarca sıfıra yakın kondisyonlarını korumaları, aşıladıkları güven ve kalite hissi bambaşka. Ama son kasayı beğenmiyorum, bilinen Mercedes ruhundan uzaklaşıp biraz şova kaçmaya başladılar diye düşünüyorum. O yüzden W123 ve W212 kasalar bugüne kadarki E serileri arasında favorilerimdir.

A6'yı kullandım. Genel olarak bakınca saygı uyandıran çok iyi bir araba, belki hiçbir zayıf noktası yok ama 1 ay kullansam ben sıkılırım. :)

BMW 5 serisi ise benim için sadece E39 kasadan ibarettir. O zerafeti, o elegant hissiyatı başka hiçbir jenerasyonunda hissetmedim. Son 10 yıldır ise 5 serisinin genel kullanıcı kitlesi nedeniyle bedava verseler almam diyecek noktadayım. Eğer bir parça imaj konusunu gözetiyorsam -ki bu sınıfa çıkınca insan bunu da düşünmeye başlar- benim için 5 serisi tamamen yok sayılacak modeldir.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
@GeneralCevdet "Yanlışınız var,2014 model ise 177 liktir,2015 te geldi çünkü 190 hp yeni nesil motor.A6'nın özellikle C7 facelift modeli dış görünüş olarak çok iyi dursa da iç mekan olarak çok eski kalan bir modeldi benim gözümde.Neyse ki sonunda yeni kasa ile birlikte o ihtiyaçta gitmiş oldu.İç mekanından dolayı sevmesem de kalite araçtır A6,eski bir Audi binicisi olarak dış görünüşte A6 yı hep sevmişimdir.Kazasız belasız sürüşler."
[/QUOTE]
Bende 2014leri 177lik olarak biliyodumda ruhsata baktığımda 140kw yazıyodu limousine. Enderde olsa 2014 190hp var hocam bakin linkteki bizimkisiyle aynı sadece iç dizayn renk ve paketi değişik. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-s-tronic190hp-s-line-18-jant-624927204/detay ruhsatini atarim araba geldiginde😀

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Kişilerin araçtan beklentisine göre değişir seçimler,
Ben aracın tasarımını beğenmemiş isem asla kullanamam o aracı.
Şu anda iç ve dış tasarım olarak en beğendiğim araç G30 5 serisi.
Hatta cebimde yeterli param olsa alacağım araç 530 xdrive'dır.

brky06

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
41
645
Ankara
Marka
BMW
E segmenti kararlarının artık duygusal olduğunu düşünüyorum. f10 daha çok hoşuma gitse de yolda kuş serilerinden çok karşılaşmaktan ötürü bana yetti ve ilk tercihim c7 a6dan yana olurdu. Ancak yeni kasalara bakacak olursak g30 derim :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracinizi guzel gunlerde kullanin. Bu segmentte Jaguar XF'i de ekler, hepsine bakar oyle karar veririm. E serisini adaptif suspansiyon olmadigi muddetce almam. A6 - g30 5 - xf arasindan g30 ve xf beni secim yapmakta oldukca zorlar. Suan hangisini alirdim net cevap veremiyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım