Avm otoparkına araç bırakılır mı ?

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
Daha önce hiç alışveriş merkezinin otoparkına araç bırakmadım o yüzden bilmiyorum, oturduğum semt tekin değil ve bir tane balicinin teki aracımı sürekli çizip duruyor fakat elimde kanıt olmadığı için bir şey yapamıyorum gidip fiziksel güç kullanarak etkisiz hale getirebilirim ama kanunen başım ağrısında istemiyorum zaten benden kaçıyor aracı çiziyor gidiyor karşıma çıkmaya cesareti yok.Ben böyle itle köpekle uğraşmak yerine akşamları otoparka bırakıp gündüz alabilir miyim aracımı bu mümkün mü yoksa belirli bir süresi var mı avmlerde araç parkının ve son olarak ücretli otoparkların ortalama ne kadar olduğunu bileniniz varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Bildiğim kadarıyla çoğu avm'de avm kapandıktan sonra eğer ki kapalı otoparkta araba kalırsa çekici ücreti size ait olmak üzere aracınız çektiriliyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
AVM otoparkına araç bırakılmaz maalesef , etrafınızda bir tanıdık komşu varsa yürüme mesafesinde otoparkları varsa en uygunu öyle olur , yada bir esnaf varsa dükkanının önüne bırakabileceğiniz yer varsa o şekilde yapabilirsiniz.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
AVM otoparkına araç bırakılmaz maalesef , etrafınızda bir tanıdık komşu varsa yürüme mesafesinde otoparkları varsa en uygunu öyle olur , yada bir esnaf varsa dükkanının önüne bırakabileceğiniz yer varsa o şekilde yapabilirsiniz.

Sağolun cevaplarınız için ama malesef kamerası olan bir dükkan önü veya tanıdığım yok, mecbur otoparka bırakmak zorundayım zaten sokakta dura dura mahfettiler arabayı.İstanbul da bir otopark aylık ne kadar tutar ortalama olarak bir fikir sahibi olabilirsem iyi olacak, zaten gidip bir otopark görevlisiyle konuşacağım ama önceden sizlerden bilgi almak istedim.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Avm ye birakamazsiniz, otoparka vereceginiz para yerinede baliciye gordukce 5-10 tl verin aracta cizik gorursem parani keserim diyin. Gozkkulak ol arac diye gazlayin. Sizden cok bakar araca emin olun :)
Dusmanini yakininda tutucaksin.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Avm ye birakamazsiniz, otoparka vereceginiz para yerinede baliciye gordukce 5-10 tl verin aracta cizik gorursem parani keserim diyin. Gozkkulak ol arac diye gazlayin. Sizden cok bakar araca emin olun :)
ondan sonra nöbet tutsun arabanın başında saat başı haraca bağlasın adamı. balici adamla muhabbet edilmez bir görürsün kafası ayıktır insan gibi konuşur bir bakmışsın kafa güzel yine dalmış arabaya.
@Taxi Driver otopark ücreti istanbulda semtten semte değişir. avrupa yakasında oturuyorsunuz diye tahmin ediyorum örnek zeytinburnunda 100-150 liraya bulabilirsiniz ama bahçelievlerde 300 den aşağı bulamazsınız. bakırköy tarafı da bahçelievlerle ortalama aynı fiyatlarda.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet

Ciğeri beş para etmez birini besleyip birde üstüne zehir tacirlerine para kazandıramam kusura bakmayın, zaten sizin gibi düşünenlerin sayesinde barınıyorlar toplum içinde.Yedirip içirip besleyip kendi pis işlerinde kullanıyorlar bu insanları bazı vatandaşlar, millette de nasıl bir rahatlık varsa küçücük çocuğunun böyle hapçılarla takılmasına müsade ediyor.18 yaşında kazık kadar adam küçücük 8 10 yaşında ki çocuklarla takılıyor, sanırım ceplerindeki parayı tırtıklamak için ve aileleride hiç umursamıyor.Yarın öbürgün çocuğunuda alıştıracak uyuşturucuya haberi yok.Böylelerini toplum içinde barındırmaya karşıyım, ıslah evlerinde adam edilmeleri lazım.O pis maddeyi satmak suçken kullanmak nasıl serbest olur anlamıyorum, içen satandan daha tehlikeli.O haplı kafayla anasını babasını kesse veya bir çocuğa kötülük yapsa umrunda olmaz farkında bile olmaz ki zaten bazen içip sapıtıp sağa sola saldırıp bağırıyor sürekli.

Geçen gün tatsız bir olay yaşandı burada, kendisinin konuyla hiçbir alakası yok dış kapının mandalı ama ona rağmen kendi kendine maydonoz olup üstüne birde arkamızdan konuşup ailemi tehtid etmiş.Bende çıktım sokakta onu tanıyan çocuklara dedim gelsin yüzüme söylesin bakalım kimi tehtid ediyormuş onu yakalarsam kötü olacağını söyledim, iki üç gündür gelmiyor buraya korkudan.Bende 24 saat aracın başında duramıyorum, gelip çizip kaçıyor.Kanunlar bunun gibileri koruduğu için bir şey yapamıyorum malesef.Elimde kalacak diye korkuyorum, gitsin başkasının elinde patlasın.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
ondan sonra nöbet tutsun arabanın başında saat başı haraca bağlasın adamı. balici adamla muhabbet edilmez bir görürsün kafası ayıktır insan gibi konuşur bir bakmışsın kafa güzel yine dalmış arabaya.
@Taxi Driver otopark ücreti istanbulda semtten semte değişir. avrupa yakasında oturuyorsunuz diye tahmin ediyorum örnek zeytinburnunda 100-150 liraya bulabilirsiniz ama bahçelievlerde 300 den aşağı bulamazsınız. bakırköy tarafı da bahçelievlerle ortalama aynı fiyatlarda.

Aynen öyle kafası sağlamken abi çekiyor herkese, kafası güzel olduğunda küfür ediyor millete sokakta.En iyisi otoparka bırakmak, esenler civarında oturuyorum 100 150 lira dediğiniz haftalık mı aylık mı ?

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda

Hic haraca baglanacak bir durum olusmaz emin olun. İdare etmenize bagli. Elbette yakinlarda garaj varsa mantiklisi gozunun arkada kalmadigi bir garaja birakmak ama otoparklarda guvenilir degil. Bir cogu anahtar birakmani bile ister, buyukler istemez onlarda dunya para ister tam zamanliya.

Tercih arkadasin elbette.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Ciğeri beş para etmez birini besleyip birde üstüne zehir tacirlerine para kazandıramam kusura bakmayın, zaten sizin gibi düşünenlerin sayesinde barınıyorlar toplum içinde.Yedirip içirip besleyip kendi pis işlerinde kullanıyorlar bu insanları bazı vatandaşlar, millette de nasıl bir rahatlık varsa küçücük çocuğunun böyle hapçılarla takılmasına müsade ediyor.18 yaşında kazık kadar adam küçücük 8 10 yaşında ki çocuklarla takılıyor, sanırım ceplerindeki parayı tırtıklamak için ve aileleride hiç umursamıyor.Yarın öbürgün çocuğunuda alıştıracak uyuşturucuya haberi yok.Böylelerini toplum içinde barındırmaya karşıyım, ıslah evlerinde adam edilmeleri lazım.O pis maddeyi satmak suçken kullanmak nasıl serbest olur anlamıyorum, içen satandan daha tehlikeli.O haplı kafayla anasını babasını kesse veya bir çocuğa kötülük yapsa umrunda olmaz farkında bile olmaz ki zaten bazen içip sapıtıp sağa sola saldırıp bağırıyor sürekli.

Geçen gün tatsız bir olay yaşandı burada, kendisinin konuyla hiçbir alakası yok dış kapının mandalı ama ona rağmen kendi kendine maydonoz olup üstüne birde arkamızdan konuşup ailemi tehtid etmiş.Bende çıktım sokakta onu tanıyan çocuklara dedim gelsin yüzüme söylesin bakalım kimi tehtid ediyormuş onu yakalarsam kötü olacağını söyledim, iki üç gündür gelmiyor buraya korkudan.Bende 24 saat aracın başında duramıyorum, gelip çizip kaçıyor.Kanunlar bunun gibileri koruduğu için bir şey yapamıyorum malesef.Elimde kalacak diye korkuyorum, gitsin başkasının elinde patlasın.

Bende bu adamlari besliyormus gibi konusmussun. Zaten sizin gibiler yuzunden boyle oluyor felanlar. Azindan cikani duymani rica ederim.

Kimseyi beslemene gerek yok da.. neyse sen bildigin gibisini yaparsin.

Son düzenleme:

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
Hic haraca baglanacak bir durum olusmaz emin olun. İdare etmenize bagli. Elbette yakinlarda garaj varsa mantiklisi gozunun arkada kalmadigi bir garaja birakmak ama otoparklarda guvenilir degil. Bir cogu anahtar birakmani bile ister, buyukler istemez onlarda dunya para ister tam zamanliya.

Haklısın anahtar bırakılan otoparklar hakkında, bende güvenip anahtarı bırakmaya çekinirim ancak semtimizde bir otopark var 25 senedir aynı kişiler işletiyor orayı tercih etmeyi düşünüyorum evet babamın oğlu değil adamlar ama yinede 25 senedir burada işini düzgün yapan bir işletme.Şuan en güvenebileceğim yer orası.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

hiçbir otopark anahtar falan isteyemez aylık kayıt yaptıran adamdan. değnekçiye de araba emanet edilmez zaten. balicisi tinercisiyle çokca karşılaşmış biri olarak söylüyorum bunlarla muhabbet falan edemezsin hocam. seni sabah kafa ayıkken tanır elini bile öper akşam o bali kafaya girdiği zaman babasını tanımıyor adam. bide gelip arabayı mı tanıyacak sanıyorsun. en mantıklısı otoparktır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Waylens 360 secure isimli bir arac kamera sistemi var. 24 saat 360 derece kayit yapabildigi gibi bilgisayar uzerinden de istediginiz zaman izleme yapabiliyorsunuz. Amazon'da satisi vardi en son yanilmiyorsam. Belki biraz tuzlu olabilir. Ama kayit aldigi icin zarar aninda direkt kaydi alip polise goturebilirsiniz sorununuz cozulur. Kafaniza ve kesenize uygun otopark bulamazsaniz bunu da dusunebilirsiniz.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
Bende bu adamlari besliyormus gibi konusmussun. Zaten sizin gibiler yuzunden boyle oluyor felanlar. Azindan cikani duymani rica ederim.

Kimseyi beslemene gerek yok da.. neyse sen bildigin gibisini yap.

Tavsiyede bulunmuşsun, kendin söylemişsin böyle yapmanı öneririm diye.Kendi yapmayacağın veya yapamayacağın birşeyi başkasına önermen en baştan yanlış.Ayrıca sen öyle yazar ve bu davranışı bana önerirsen bende doğal olarak seninde öyle biri olduğunu öyle yaptığını düşünürüm.Bundan doğal birşey olamaz.Senin kendi söylemin bu, ben seni itham etmedim senin yazdıklarına karşılık cevap yazdım.Sen o cümleyi yazmış olmasan bende böyle bir cevap vermezdim emin olabilirsin.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
hiçbir otopark anahtar falan isteyemez aylık kayıt yaptıran adamdan. değnekçiye de araba emanet edilmez zaten. balicisi tinercisiyle çokca karşılaşmış biri olarak söylüyorum bunlarla muhabbet falan edemezsin hocam. seni sabah kafa ayıkken tanır elini bile öper akşam o bali kafaya girdiği zaman babasını tanımıyor adam. bide gelip arabayı mı tanıyacak sanıyorsun. en mantıklısı otoparktır
Oyle diyorsan oyledir.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Tavsiyede bulunmuşsun, kendin söylemişsin böyle yapmanı öneririm diye.Kendi yapmayacağın veya yapamayacağın birşeyi başkasına önermen en baştan yanlış.Ayrıca sen öyle yazar ve bu davranışı bana önerirsen bende doğal olarak seninde öyle biri olduğunu öyle yaptığını düşünürüm.Bundan doğal birşey olamaz.Senin kendi söylemin bu, ben seni itham etmedim senin yazdıklarına karşılık cevap yazdım.Sen o cümleyi yazmış olmasan bende böyle bir cevap vermezdim emin olabilirsin.

Ben ricami yaptim, top sende. Herkes ilk dusundugu gibi yazarsa isimiz is.
Benimde yazdiklarina yazacak cok seyim olabilir ama aklima gelen ilk kelimeyi yazmayi hak gormem.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
Waylens 360 secure isimli bir arac kamera sistemi var. 24 saat 360 derece kayit yapabildigi gibi bilgisayar uzerinden de istediginiz zaman izleme yapabiliyorsunuz. Amazon'da satisi vardi en son yanilmiyorsam. Belki biraz tuzlu olabilir. Ama kayit aldigi icin zarar aninda direkt kaydi alip polise goturebilirsiniz sorununuz cozulur. Kafaniza ve kesenize uygun otopark bulamazsaniz bunu da dusunebilirsiniz.

İyi fikir aslında sürekli otopark parası vermekten kurtarır insanı park halinde çarpıp kaçma durumunda da işe yarayabilir ama çizen kişinin elleri yüzü karanlıkta gözükmeyebilir veyahut elleri tam gözükmedikten sonra ben çizmedim tozunu sildim yanında durdum sadece diye sıyrılabilir böyle ucuz bir şekilde.Zaten bu şahıs arabaya öyle yaslanır gibi durup öyle çiziyor çaktırmadan, gelip bodoslama dalmıyor.Başkalarının aracını çizerken de gördüm.Adam içeri girip girip çıkıyor bir hafta kodeste bir hafta sokakta yine iki güne salarlar hocam.Akşam yastığa kafamı rahat koymak için uygun bir otoparka bırakmak daha iyi olur benim için.Sokağa atacağıma parayı otoparkçılar kazansın daha iyi.Eğer uygun fiyatlı biryer varsa bırakırım yoksa başka bir yoluna bakıcam.

Taxi Driver

Senkromeççi
28 Haz 2019
20
23
70
Marka
Chevrolet
Ben ricami yaptim, top sende. Herkes ilk dusundugu gibi yazarsa isimiz is.
Benimde yazdiklarina yazacak cok seyim olabilir ama aklima gelen ilk kelimeyi yazmayi hak gormem.

Ben zaten siz öyle yapıyorsunuz demedim öyle bir beyanım yok.Ben verdiğiniz örnekten yola çıkarak, sizin söylemlerinizle aynı fikirde olan kişilerin yaptıklarından bahsetmişim.Sizde böyle yapıyorsunuz diye birşey yazmıyor yukarıda.Sizin söylemlerinizi zaten bir fiil uygulamakta olan kişilerin sebep olduğu durumu açıklamışım sadece.Bu sizinde o davranışı yaptığınızı veya sizi öyle davranmakla itham ettiğim anlamına gelmiyor.Kaldı ki ben zaten size ne dedim yukarıda, tamam ben yanlış anladım dedim alttan aldım ama siz hala uzatıyorsunuz.Uzatmanın luzumu yok.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Gerçekten dalga geçmiyor yada ironi yapmıyorum ama o 360 radar sistemini alırsanız onu da çalarlar.hangi şehirde hangi semtte oturuyorsunuz.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Aracimda 360 degil ama genis aci full hd on arka kamera sistemi var, gece cekimleri.sony imx sensoru sayesinde gunduz cekimi gibi, plaka okutamama, esgal belirleyememe derdi de yok.

Bu duzeneklerde en onemli unsur araci surekli kullanmiyorsaniz enerji devamliligi.

Benim aracimdaki park halindede cekim yapiyor ama araci sabah aksam mutlaka kullanmak icab ediyorki aku surekli dolu olsun. Aksi durumda saatte 1 amper cekiyor ve kontak basmiyorsaniz 10 saat sonra akuyu kurutmamak icin enerji kesen bir sistemi var. Arac sabah aksam kullaniliyorsa surekli kayitta.

Birsuru zihnisinir proje uretildi kamerayi takarken enerji devamliligi icin fakat hic biri verimli degil, hepsinin ayri bir zahmeti ve maddi yuku oldu.

Bilginize..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım