AÇIK B Segment Araç Seçimi | Limit 160.000 TL

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Merhabalar,

Değerli bir arkadaşım için B sınıfı otomatik şanzıman bir araç alacağız. Bu baremde sıfır araç pek olmadığından ikinci el yönelimindeyiz. Kendisinin ilk defa aracı olacak. Şuan için küçük bir şehirde yaşıyor. Araçtan pek anlamadığı için tipi haricinde pek bir beklentisi yok.

Motor konusunda uçup kaçmasa da bayık bir makina kesinlikle istemiyorum. Bir KIA kullanıcısı olduğum için RIO'ya yakınım ama 1.4 atmosferik motoru pek tatsız. Fiyatları da biraz limitin dışında.

Özetle siz değerli forum üyelerinin önerilerini yazmasını rica ediyorum.

Vakit ayıran herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bunu duyan 75 beygirlik Fiestalı ben 😢

Kimseye hitap edemez deme amacım öyle bir motorun olmamasıyla ilgiliydi. 160 bin civarına alınacak araçlar önceki kasa 1.5 motorlu, o da 111 bg. 1.5 hibrit desek 100 bg civarında. O fiyatın altında 1.33 ama ona baksak 99 bg. Dizeli de düşük fiyatlı ama o da 90 bg diye kalmış aklımda. Bu fiyat seviyesinin çok altında olan 1.0 ise 69 bg.

Kimsenin aracına saldırı amacım yok yani. Her aracın hitap ettiği birileri var.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
B segmentin de 10 a yakın aracı 100 bin km nin üzerinde kullandım.
*Dacia stepway önerilmiş. Aşırı sarsıntılı bir vitesi var manuel kullanır gibi kullanıyorum(gazdan ayağımı çekiyorum.) 6 bin km dir bende yakıtı güzel yüksek hızlara beklentiye göre rahatlıkla çıkıyor ancak araba fazla kalitesiz. Yinede 4 cam otomatik olması gibi özellikleri var(corsa clio boş paketlerde hala arka camlar manuel)
*Eski kasa opel corsa alınabilir 6 ileri 1.4 atmosferik . Tutulan bir araç ülkemizde yakın zamanda(geçen hafta) arkadaşım sattı 2017 ekranlı geri görüş kameralı 20 binde 140 a.
*clio 5 1.0 turbo cvt alınabilir aracın ne yazık ki ufak tefek bir sürü problemi çıktı servisler çözüm konusunda yetersiz kaldılar ama renaultun 8 sene aynı kasa clio üretme politikasıyla uzun yıllar güncel model olarak kalıcaktır
*i20 alınabilir 1.4 4 ileri aşırı yakıyor paslanma problemi var (facebook i20 grubu arama kısmına pas yazıp görülebilir 2018 arabalar paslanmış altta kronik demişler 😢), sanırım en üst paket dışında 2 havayastığı var.forumda sıkça öneriliyor ama segmentinin en mantıksız arabası o paralara 6 ileri rio daha mantıklı.
Alıcak olan kişinin bütçesini bilemiyorum ama 160 değil 175 e çıkarsa sıfır fabia 1.0 en makul seçenek olucaktır.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Selamlar

Araç arayışımız 1.2 tsi Fabia ile sonuçlanmıştır. Bursa'da bulunan memur ailenin sattığı aracı aldık.

110HP/170nm değerlere sahip motor fişek gibi maşallah. Çok keyif aldım araçtan.

Öneride bulunan herkese teşekkürler.

Başlığı açtığım dönemde 155.000 TL'ye kazasız, max 50.000km, 1.0 tsi, style paket Fabia'lar, şuan 170'lere dayandı.

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Selamlar

Araç arayışımız 1.2 tsi Fabia ile sonuçlanmıştır. Bursa'da bulunan memur ailenin sattığı aracı aldık.

110HP/220nm değerlere sahip motor fişek gibi maşallah. Çok keyif aldım araçtan.

Öneride bulunan herkese teşekkürler.

Başlığı açtığım dönemde 155.000 TL'ye kazasız, max 50.000km, 1.0 tsi, style paket Fabia'lar, şuan 170'lere dayandı.
Güzel seçim, hayırlısı olsun güzel günlerde inşallah...

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Güzel seçim, hayırlısı olsun güzel günlerde inşallah...

Amin, sağolun, varolun.

Donanım olarakta çok yeterli bir araç. Bana göre ek eksiği hız sabitleme.

Park sensörü, kararan dikiz, carplay destekli multimedya, far sensörü, startstop, hız limitleme.

Tarcanlar Bursa'da bakıldı araca. Motor performansı %100 çıktı neredeyse. İlk sahibinden ve araç sahibi oldukça maul kullanmış. Yürüründe eskiyen bozulan hiç bir şey yok.

Şu da var ki sarı site çakallarla dolu. Araç arayanların Allah yardımcısı olsun.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Amin, sağolun, varolun.

Donanım olarakta çok yeterli bir araç. Bana göre ek eksiği hız sabitleme.

Park sensörü, kararan dikiz, carplay destekli multimedya, far sensörü, startstop, hız limitleme.

Tarcanlar Bursa'da bakıldı araca. Motor performansı %100 çıktı neredeyse. İlk sahibinden ve araç sahibi oldukça maul kullanmış. Yürüründe eskiyen bozulan hiç bir şey yok.

Şu da var ki sarı site çakallarla dolu. Araç arayanların Allah yardımcısı olsun.
Hız Sabitleme opsiyondu sanırım o yıllarda, sonradan kolay bir şekilde eklenebiliyor istenirse, VAG retrofit konusunda yap boz gibi her arabaya her şey ekleniyor neredeyse. Dediğiniz gibi piyasa çakal kaynıyor, 2 parça boyalı diye bakmaya gittiğim arabada tek o iki parça orjinal gerisi boya ve değişen çıkınca aile aracımızın yanına ikinci bir araç alma olayını düzgün bir şey denk gelene kadar şimdilik rafa kaldırdım ben de. Allah herkese gönlüne göre versin inşallah

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
sk.jpg

Konu ''Açık'' görünüyor. Pasif hale getirilebilir. Ben yapamadım.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Eski bir i20 kullanıcısı olarak 1.4 atmosferik motoru önermem. Her ne kadar kasayı rahat taşısa da alt devirlerde yeterli gücü vermiyor ve yakıt tüketimi yüksek. Polo 1.2 TSI'ı öneririm ben B segmentinde. Hem geniş hem de segmentine göre konforlu ve kalitelidir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım