KAPALI B Segmenti Araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melanocyte

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
4
595
Arkadaşlar herkese merhaba,

Sıfır km B sınıfı otomatik vites Vw Polo, Seat İbiza, (Ford Fiesta (dizel modelde otomatik yoktur) araçları arasında kaldık. Aracı çoğunlukla bayan kullanıcak. Şimdi yıllık yapılacak yol en fazla (taş çatlasa) 7000 km. Dolayısıyla benzinli ve dizel fiyatlarını göz önünde bulundurursak bazıları benzinli araçlar fiyat olarak daha hesaplı olduğundan dizel araç yerine benzinli aracın tercih edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Benzinli bir model tercih edinilse hangisini ön planda tutardınız (donanım , vs ..) ? Ayrıca dsg ve powershift şanzımanlar kalite olarak diğerlerine göre daha istikrarlı olduğunu biliyorum. Fakat dsg kuru kavrama olduğundan şehir içinde sıkıntı yaratabileceğini söylüyorlar. Sizce nasıl bir yol izlenilmeli , görüşlerinizi bekliyorum.

Polo = 1.2 Tsi 90hp Dsg Comfortline -> 60.900,00 TL ( 3.5 lt/100 km )
1.4 Tdi 90hp Dsg Comfortline -> 72.700,00 TL (4.7 lt/100 km )

Fiesta = 1.5L TDCi 75 hp Titanium -> 67.610,00 TL ( 3.7 lt/100 km )
1.0L Ecoboost 100 hp Powershift Titanium -> 67.050,00 TL ( 4.9 lt/100 km )

İbiza = 1.4 TDI 90 HP DSG S&S Style -> 66.700,00 TL ( 3.7 lt/100 km )
1.0 EcoTSI 110 HP DSG S&S Style -> 55.900,00 TL (4.4 lt/100 km)

Teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
2017 Fiesta çıkana kadar bunlar arasında mekik dokuyup durursunuz. Zira ford, ka+ modelini piyasaya sürdüğü için fiesta'yı biraz daha üst segmente doğru kaydıracak. Artan boyutları, yeni gelecek 3 silindirli ecoboost motoru, SYNC 3 yazılımı, akıllı telefon entegrasyonu ve uydu navigasyon sistemi, şeritten ayrılma uyarısı, kör nokta izleme sistemi ve trafik işaretleri tanıma özelliği gibi bir çok yeni donanım eklenecek. Tabii fiyatı normal b segmentlerden biraz daha fazla olacak ama normal b segmentlerden de ayrılacak. Açıkçası yeni fiesta çıkana kadar gidip ne polo'ya, ne ibiza'ya ne de diğer bir b segment araca para vermem. Araç çıkar, incelenir, beğenilmezse o zaman gider bu modellerden birini alırım.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ülkemizde birde antialmanlar var herzaman vw inovasyon yapar diğerleri onu geliştirmek için uğraşır ülkemizde arabaların çıtasını vw belirler iç mekan olarakta vw nin kalitesiz olduğunu savunmak yanlış bence
2006 ford focus ve 2006 jetta kullandık ikisinide 2 sene kullandık jettanın verdiği güveni ford asla veremezken her ikiside 1.6 motordu birisi 4 vites birisi 6 vites fordun yalıtım konusunda 0 olduğunu söyleyebilirm ufacık rampalarda çekmeyip bağırması yolda buji atması da bacası jettadada sorun yaşadık klasik kronik sorunlardı klima ve vites vites dsg (değildi) şu an jetta 2012 kullanıyoruz malzeme kalitesinin düşmüş ama fordla yinede kıyaslanamaz. nedir bu vag çekememezliği :D @Mertcan
Ne desek boş :D

hcelebi52

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
5
3
595
Ülkemizde birde antialmanlar var herzaman vw inovasyon yapar diğerleri onu geliştirmek için uğraşır ülkemizde arabaların çıtasını vw belirler iç mekan olarakta vw nin kalitesiz olduğunu savunmak yanlış bence
2006 ford focus ve 2006 jetta kullandık ikisinide 2 sene kullandık jettanın verdiği güveni ford asla veremezken her ikiside 1.6 motordu birisi 4 vites birisi 6 vites fordun yalıtım konusunda 0 olduğunu söyleyebilirm ufacık rampalarda çekmeyip bağırması yolda buji atması da bacası jettadada sorun yaşadık klasik kronik sorunlardı klima ve vites vites dsg (değildi) şu an jetta 2012 kullanıyoruz malzeme kalitesinin düşmüş ama fordla yinede kıyaslanamaz. nedir bu vag çekememezliği :D @Mertcan
Arabadan ne kadar anladıgın sınıfının en kötü araçlarından birini öve öve bitiremen olmuş.ford focus hertürlü ezer geçer nereden bakarsan bak ister altdan ister üstden bak.sende kullandıgın araca kotu demeyen en iyisi senin kullandıgın araç olan almancılardansın.kötü ama satan bir alman .bizdeki bu alman aşkı bitmez

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,064
7
51,439
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bu konuda B sınıfı araç tavsiyesi sorulmuş. Altında yine konu vw'e gelmiş. Konu sadece Polo olsa neyse de, konu Jetta'ya Focus'a gitmiş. VW marka bir aracı eleştiren çıkınca, işin sonunda hakarete varacak alevli tartışmaların çıkmasından ben gerçekten sıkıldım. VW sahipleri kullandıkları araçları nasıl tavsiye ediyorlarsa, karşı fikirlere de biraz ılımlı tepki versinler. Sonra konu "benim arabam senin arabanın içinden geçer" lere gidiyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arkadaşlar bu konuda B sınıfı araç tavsiyesi sorulmuş. Altında yine konu vw'e gelmiş. Konu sadece Polo olsa neyse de, konu Jetta'ya Focus'a gitmiş. VW marka bir aracı eleştiren çıkınca, işin sonunda hakarete varacak alevli tartışmaların çıkmasından ben gerçekten sıkıldım. VW sahipleri kullandıkları araçları nasıl tavsiye ediyorlarsa, karşı fikirlere de biraz ılımlı tepki versinler. Sonra konu "benim arabam senin arabanın içinden geçer" lere gidiyor.
Hocam koyu bir vag cıyım lakin focus da golf veya jetta da farklı alanlarda iyiler. Bu durum bence bu noktaya gelmesindeki sebep diger marka fanatiklerinin saçma bir agresiflikle vag severlerin herşeylerine laf etmeleri. Bu arada vag seviyorum ama başka bir marka iyi yaptıysa da iyi olmuş diyorum yani.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,064
7
51,439
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam kimse kendi yaptığına bakmıyor. bir de bu konu önlenemez bir fb gs durumu gibi oldu. bir de içinden geçer vs. tartışmayı fordçu arkadaşımız başlatmış :D hakaret olmadığı sürece hiçbir şeyde problem yok bence. araba bunlar alt tarafı
Hocam sadece bu başlık değil. Bir sürü konu başlığında rastlamaya başladım. Konunun muhataplarından biri her seferinde vag'cı bir arkadaş. Tamam arabalar güzel ama haliyle pek çok kişinin aklına yatmayabiliyor. VW, tüm araç sahiplerine bunun için para verse bu kadarını yaptıramaz. Burada baktım konu Polo'ya gayet vasat bir araba, hatta kötü denmesiyle başlamış. Tamam, bizdeki arabalara da burada çöp diyenler çıkıyor. Ama arkasından arabaya değil bana sataşma gelmiyorsa en fazla yanlış düşünüyorsun, bence böyle, bak böyle böyle güzellikleri var filan diyorum. Bununla ilgili ayrı bir konu da açacağım. Çünkü ciddi tat kaçırmaya başladı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,064
7
51,439
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam daha önce birçok farklı marka araba kullandım. dürüst söylemek lazım vw modellerinde genellikle açık bulmak zor ...... garip noktalara gidiyor konu.
Sohbet bölümünde sırf bunun için konu açacağım. Orada devam ederiz :)
İçini döken oraya döksün, kapışmak isteyen orada kapışsın. Diğer konulardaki yorum kirliliği artık bitsin. Bu makul yorumları orası için de hazırla. Şuursuz vag'cı ve anti vag'cı arkadaşlar belki biraz kendine gelir.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Arabadan ne kadar anladıgın sınıfının en kötü araçlarından birini öve öve bitiremen olmuş.ford focus hertürlü ezer geçer nereden bakarsan bak ister altdan ister üstden bak.sende kullandıgın araca kotu demeyen en iyisi senin kullandıgın araç olan almancılardansın.kötü ama satan bir alman .bizdeki bu alman aşkı bitmez

Ben elimdeki somut verilerle geldim ne forda sövdüm ne de sana hakaret ettim vw nin gerçeklerini söyleyince cevap bulamayıp hakarete yönelmen istatistiklerle ya da verilerle gelmemen haksız olduğunu gösterir bu arada türkiyedeki en çok satan markaya en kötü araba demişsin ford en iyi araba olsun tamam

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Arkadaşlar kimse arkadaşın açıklamasını okumuyor mu? ankette okumadan oylanmış gibi. tek micra diyen benim :) Sonrasında da gereksiz bir tartışmaya girmişsiniz. Neyse; eğer 7.000 km geçilmeyecekse kesinlikle benzinli olmalı. ilk bakışta ibiza en mantıklı şeçenek gibi dursa da dsg ye güvenmek zor. şehir içinde, dur kalkta, yokuşta v.s kullanılacaksa çift kavramaları bir kenara koyun, bayan kullanacağı için sorunsuzluk ön planda olmalı. konfor açısındanda tek kavrama c3 v.s elersek; geriye i20, corsa, micra, yaris ve 208 (eat6) kalır. fiyat performans açısından bunlardan birini seçmeniz lazım. bence bayan kullanacaksa şehir içinde de az yakması için yaris hybrid idealdir, ancak fiyat 70k ya çıkacağı için yüksek, gerek yok. corsa (5 ileri tam otomatiktir) ve i20 (4 ileri tam otomatik) bu ikisi birbirine benzer. tasarım olarak i20 önde ve sanki c segment gibi duruyor. (fieastada da buna benzer benzinli bir tam otomatik olması lazım ama fiyatı yüksektir. ve kasası çok eskidi.) gelelim 208'e; fiyatı 58k civarı 1.2 3 silindir turbo motorlu yanılmıyorsam 6 ileri tam otomatik. bence güzel, ben bunu alırdım. ama başta da dediğim gibi bunların arasında micra bayan için idealdir. performansa gerek yok, cvt şanzıman, tasarım (bayanlar hasta oluyor), sorunsuzluk, nispeten düşük yakıt. götürün nissan bayiine mavi veya kırmızısından birini alır zaten. A'ya inebiliriz dersen i10 da olabilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım