Bakım masrafında hava filtresi payı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Babam arabayı bakıma götürdü ve bi filtre için 60-70 lira aldıklarını, kendisi değiştirse daha ucuza halledebileceğini söyledi. Niyeti hiçbir işe yaramayan 15 liralık filtre kullanmak ama ben olmaz öyle şey dedim. Az önce de dedim belki kn filtreler daha uzun dayanıyordur açıp bakayım dedim ve bu yazıyı gördüm; http://www.knfiltre.com/KN-Hava-Filtreleri.aspx burda kağıt filtreler 10k-15k km'de bir değişir diyo ya o bahsettiği bakımda değişen filtremi, bide özel losyonla kn filtreyi temizleyip tekrar tekrar kullanabilirsiniz diyor bu gerçekten mümkün mü?

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Filtre ucuz bişey 15 lira veya 20 lira falan gidip 400 liraya kn almak saçmalık (stok araba için) rollinglerde hava filtresini söküp direk akışmetreden veriyoruz

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
en güzeli benim babamın yaptığı taktiği uygulayın 20 liraya sanayiden hava filtresi al tak bin servise götüreceğin zaman orjinal filtreyi tak filtrenin tertemiz olduğunu görünce değiştirmezler en fazla hava tutarlar olur biter.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Ya arkadaşlar otomobil tutkunu olmak direksiyona geçip 200 basıp yada sürüş tekniklerinde iyi olmak değildir . Uğraşın tecrübe edin basit şeyleri kendiniz yapın , yağ su filtre bunlar kolay işler ve çok zevk veren şeyler

Faruk

Asfalt Kurutucu
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
36
67
635
Sakarya
Dandik filtreden kısacağınız 30-40 tl 10k km içinde size yakıt tüketimi olarak kesinlikle dönecektir. Arabayı boşuna boğmanın hiç anlamı yok. İşin K&N tarafına dönersek yukarıdaki fiyatlara bakarsak bir K&n 8-9 filtreye denk geliyor. Bu da 80 ila 100 bin km nin üzerinde bir kullanım demek. K&N ile evet aracınız daha rahat nefes alacak ama diğer tarafta uzun süreli yağlı filtre kullanımlarında maf sensörü temizliğine dikkat etmeniz şart. Maf sensörü filtreden illa ki yağ toplayacak ve bu da size yine yakıt ve ateşleme sorunları olarak dönecek. Bunlarla ilgili yabancı forumlarda araştırma yapabilirsin. Solüsyon konusunda da K&n leri orjinal solüsyonlarıyla çok rahatlıkla temizleyerek uzun süre kullanmaya devam edebilirsin. Ama gel gelelim arabanızın modeli ne bilmiyorum ama orjinal filtreyle kullanmaya bence devam edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım