Bakım yaptırdım Yağ Artışı oldu

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
Herkese merhaba geçen hafta aracin bakimlarini yaptirdim 2004 seat cordoba 1.4 benzinli araç dün kontrol edeyim dedim max seviyesinin bile üzerinde çıktı fakat araç sıcak felan diye bugün soğuk motor ve düz zeminde ölçüm yaptım yine Max seviyesinin üzerinde çıktı.

Bu arada araca 4 litre yağ konuldu şimdi anlamadığım normaldede 4 litre koyuluyormuş neden fazla geldi yağ durumu çözemedim gene sanayi yolumu gözüktü :)

yağ çubuğu ;

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
eskisini boşaltmayı mı unuttular aceba? :D

yağ filtreniz değişti mi o değişmediyse eğer 4 litre yağ alan arabaya 4 litre fazla geliyor, ya da boşaltırken tam beklememiş olabilirler böyle binmeyin sağdan soldan atmaya çalışır fazlasını

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
eskisini boşaltmayı mı unuttular aceba? :D

yağ filtreniz değişti mi o değişmediyse eğer 4 litre yağ alan arabaya 4 litre fazla geliyor, ya da boşaltırken tam beklememiş olabilirler böyle binmeyin sağdan soldan atmaya çalışır fazlasını

Yanındaydım hocam hatta yağ boşaldi 4-5 dk daha beklediler yani gördüm ekstra olarak yağ filtreside degişti

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yanındaydım hocam hatta yağ boşaldi 4-5 dk daha beklediler yani gördüm ekstra olarak yağ filtreside degişti
siz daha önce yağını hiç değiştirdiniz mi bu aracın? Belki 4 litre değildir kapasitesi, sanayideki ustacıklar sever her arabaya 4 litre koymayı

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
siz daha önce yağını hiç değiştirdiniz mi bu aracın? Belki 4 litre değildir kapasitesi, sanayideki ustacıklar sever her arabaya 4 litre koymayı
Pejo 301 im vardı 3.9 litre
Reno cliom var 4.03 litre yağ alıyor.
Servisi aradım 4.2 litre koyduk normal dedi.boşalttırdım birazını.

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26

Araci yeni aldik sayilir hocam ekstra olarak zaten her yerde yaziyor, seat grubundakilerde 4 litre koyuyorlarmış yani litre konusunda sorun yok başka bir sorun olsa gerek

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araci yeni aldik sayilir hocam ekstra olarak zaten heryerde seat grubundakilerde 4 litre koyuyorlarmış yani litre konusunda sorun yok başka bir sorun olsa gerek
yani yağın fazla olmasının 2 nedeni olabilir benim aklıma gelen, ya fazla konmuştur ya tam boşalmamıştır. Başında durdum tam boşaldı diyosanız muhtemelen bu araca 4 litre konmaması gerekiyo ama bilemedim, motoru bilen eden varsa onlardan bilgi almak lazım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam bu firmalar niye 3.5 litrelik kutularda yağ satmiyorlar o zaman :) hadi 4 aldik 3.2 dökmek için bide hesaplama yapmak gerekiyor umarim diğer araçlarda bu durum yoktur ne diyelim :)
yağ bidonlarının üstünde ölçüm noktaları var, arada bi kaldırıp bakmanız lazım kalanını da yedek yaparsınız olur da eksiltirse diye

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Fazla olan yağı zayi etmeyip motora basmışlar yazık olmuş motorunuz açısından.Yağ pompası yağ filtresi contalar dahil yorulacak motorunuzun en kısa sürede bakım vereninize gidip şikayet edin durumu.Ardından elinizde kalan yağı da sanayide bir tantuniciye bağışlayabilirsiniz

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
hocam kullanım kılavuzu diye bir şey var, içinde araba hakkında ne var ne yok yazıyor arada açıp okuyun kaç litre yağ koyulması gerektiği de yazar:)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım