Balkan ülkelerinde Opel 15000 bakımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cenkay900

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
58
635
Arkadaşlar 1 2 gün sonra Mokka ile avrupa turuna çıkıyorum.Dönüş yolumda Sırbistan,Bulgaristan veya Yunanistan da 15000 km dolacak.Oralardaki Opel servis ücretleri ne kadardır ?Bilinmesi gereken birşey var mı ? Teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,890
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bilmediğiniz bir memlekette bakım falan yaptırmayın hocam. Siz onlara yabancısınız, onlar size yabancı. Bir sorun çıksa hesap sormanız bile sıkıntılı. Ben 15 bin bakımını 12 binde falan yaptırmıştım erken bakımın bir zararı yok. Ya bakımınızı yaptırın gidin ya da tatil planınızı erteleyin derim. Ayrıca tamamen düz mantık üzerinden konuşuyorum yabancı ülkedeki fiyatlar ya o ülkenin para birimi üzerinden ya da euro üzerinden ücretlendirilir ki Türk Lirasına çevirdiğinizde ciddi meblağ olabilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,890
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
www.opel.bg , www.opel.gr , www.opel.rs olayı internet adresleri bunlar. Mesajla falan sormayı düşünüyorsanız, cevap gelir mi muamma.
Bulgar Levası bizim paramızdan 2 kat değerli ama ülke genel itibariyle ucuz bize göre.
Yunanistan euro kullanıyor. Gidenlerden duyduğum kadarıyla fiyatlar euro bazında uygun ama liraya çevirince fazla gelecektir.
Sırp Dinarı, Lira'ya göre baya değersiz ama gidip orada yaptırır mıydım emin değilim. Genel olarak ülke ucuzmuş bize göre.

Yerinizde olsam ya yaptırıp giderdim yada dönünce servise giderdim. 1000-2000 km geçmesi sorun olmaz, huzursuzluk çıkarmaya meyilli bir servisiniz yoksa bir sorun olmaz geç gitmeniz.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
www.opel.bg , www.opel.gr , www.opel.rs olayı internet adresleri bunlar. Mesajla falan sormayı düşünüyorsanız, cevap gelir mi muamma.
Bulgar Levası bizim paramızdan 2 kat değerli ama ülke genel itibariyle ucuz bize göre.
Yunanistan euro kullanıyor. Gidenlerden duyduğum kadarıyla fiyatlar euro bazında uygun ama liraya çevirince fazla gelecektir.
Sırp Dinarı, Lira'ya göre baya değersiz ama gidip orada yaptırır mıydım emin değilim. Genel olarak ülke ucuzmuş bize göre.

Yerinizde olsam ya yaptırıp giderdim yada dönünce servise giderdim. 1000-2000 km geçmesi sorun olmaz, huzursuzluk çıkarmaya meyilli bir servisiniz yoksa bir sorun olmaz geç gitmeniz.
Almanya'dan gelen gurbetçilere göre saydığınız ülkeler içerisinde Türk vatandaşlarına en fazla sorun çıkaran Bulgarlarmış.Biz husisi aracımızla Gürcistana girmiş olarak yukarıda söylenen bakımlı araçla gidilmesi fikrine harfiyen katılıyor ve trafikte dikkatli olmanızı öneriyorum şimdiden hayırlı yolculuklar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Boşver be abi gelince yaptırırsın biz 15 bin bakımına 24k da gönderdik bişey olmadi :D:D:D. Şaka bir yana tavsiyem gitmeden önce yaptırmanız ve yola cikarken yaniniza litrelik veya 2 litrelik servisin kullandığı veya sizin kullandığınız yağdan almanız olacaktır ne olur ne olmaz yolda ihtiyaç olabilir. 15bin e geldiğinizde yağ seviyesine bakip takviye yaparsınız evinize dönünce de arabayı bakıma götürürsünüz :).

cenkay900

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
58
635
Teşekkürler arkadaşlar dönünce bakım yaptıracağım.Yaklaşık 15000kmde Türkiye ye girmiş olacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım