Bir garip ''tokat'' mevzusu.

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
503
969
1,970
ankara
Marka
Opel
Tokat tipi: Ankara Çevre Yolu Gölbaşından kalkış Çayyolu bitiş

Kullanılan araç: Opel Tigra

Rakip araç: e90

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: Arkadaşım olduğundan ciddiyetsiz bir ortam ama tokaklanınca ciddileşti :)

Sonuç: E90 Hüsran. Ama aracı çok bakımsız bence ondan oldu

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
Tokat tipi: Drag (0'dan kalkış yaptik, mesafe kisaydi, 70 km/hr hiza cikamadan frene basmak durumunda kaldik, yol bitti :)

Kullanılan araç: panamera 3.0 v6 Biturbo
Rakip araç: mustang 5.0 v8 manuel 2017

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: ikimizde bastik, trafige kapali alan mesafe kisa. diger arac isyerinden bir arkadasin

Sonuç: burun farkiyla panamera aldi, ilk andan itibaren mustang hic one gecemedi ki kendisinin bilegi saglamdir. ben demistim atmosferigi severim ama turbonun alt devirleri sayesinde v8'i yerim diye inanmamisti. bir aksam yemegine mal oldu kendisine :D haha

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
Tokat tipi: Drag (0'dan trafik isigindan diger isiklara kadar kalkış yaptik )

Kullanılan araç: bmw 140i xdrive aracta tekim arac AC schnitzer stage 1 o zamanlar
Rakip araç: porsche cayman eski kasa (3.4 motor boxer sanirim)

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: ikimizde bastik, caymanda iki kisi vardi

Sonuç: yaz gunuydu, klimayi bile kapatmadim, bariz sekilde arayi actim, 0'dan 140'a cikana kadar aradaki fark bir boy olmustu sonra frenledim sonraki isiklara gelmistik. , isiklarda araca ne yaptigim ile ilgili bilgi almak istedi ve varsa iletisim icin instagram adresimi istedi , hala gorusuruz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
otobanda gece bmw 135i ile giderken arkadan biri sellektor yapinca sol seride gecmek yerine basardim ve genelde aynada kaybolurlardi :) birgun gece yolculugu yapiyorum cok uzaktan bir sellektor gordum, gorunce gaza yuklendim ama arkamdaki aracin isiklari hala yaklasiyordu, bu sefer gaz pedalini dosemeye yapistirdim ama arka tamponuma yaklasmisti coktan, neyse yol verince birden gozden kayboldu , yanimdaki arkadasimla arabanin markasi neydi diye tartisirken bir dinlenme tesisinde mola vermek istedik, park yerinde bir M5 oldugunu farkettim sahibiyle konustugumuzda o oldugunu anladik, o gun bugundur o M5'i unutmam,

Bir kerede ferrari ile beni gecen biriyle petrol istasyonunda karsilasmistik, 20li yaslarinda genc bir bayan oldugunu gorunce baya sasirmistim. evet bir de genc bir kizdan tokat yedim :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
1) Tokat tipi: 60-100 Drag

Kullanılan araç: Terios 1.5 16v 105 HP 4WD 4 ileri AT
Rakip araç: Fiorino 1.3 Multijet 95 HP Manuel

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: Tamamen laçka ortam asnfaamsfda

Sonuç:
Yokuş olduğu için ben Terios oldukça hantal kalır diye düşünmüştüm,lakin kickdown sonrasında vites tam olması gereken devre geldiği için Terios gücünün ve haciminin avantajıyla 1 boy aldı :)

2) Tokat tipi: 0-100

Kullanılan araç: Accent Blue 1.4 16v 100 HP D-CVVT CVT Şanzıman
Rakip araç: Yeti 1.6 TDI 105 HP DSG

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti:Okuldan bir kız sürücüydü,benden de hiç hazzetmiyor :D Beni doldurduğu için kalkayım dedim.

Sonuç:
Yarım boy farkla geçtim,şuanda tamamen saldı artık :)

3) Tokat tipi: 0-100

Kullanılan araç: E250 Coupe 211 HP
Rakip araç: Civic 1.5 Turbo Yazılımlı 220 HP

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 5/5

Sonuç:
Yarım Boy farkla ben aldım.

4) Tokat tipi: Osmanlı Tokadı

Kullanılan araç: Getz 1.3 MPI LPG
Rakip araç: Laguna I 2.0 16v LPG

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 3/5

Sonuç:
Laguna 3 boy fark attı,ona yetişmeye çalışırken Getz'in katalizörü dağıldı asfnsamafsa

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
605
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Tokat tipi: Roll (60 Freeway)

Araç: 2004 Bmw Z4 2.5 Manual

Rakip araç: Chevrolet Camaro 2.0

Rakip sürününün ciddiyeti: 5/5 hırs

Sonuç: Yolun hafif eğimli olması ve kilo avantajım ile z4 kaputu kadar öndeydim 😂

Olay: 60 Freeway'de Riverside'dan çıktım Ontario'ya doğru işe gidiyorum, 60 freeway'de de polis'in nerede durduğunu adım gibi bildiğim için rahat gidiyorum eğer helikopter gezip takip etmezse hiç problem yok polis radar ile yakalayana kadar. Yolda kendimce bir hız tutturmuş giderken benimle beraber bir camaro gördüm hızlandım baktım hızlanıyor dedim ki güzeeel ben bunu trafikte elek ederim, trafikte biraz elek ettikten sonra dümdüz bir yol ve hafif eğim geliyor önünüze baktım yavaştan geçme çabaları yer mi anadolu çocuğu bunları Mike 5 ten 4 e revmatch yaparak düştüm oturdum gaza 130 miles (130 * 1.6 : 208 km) da bıraktık ikimizde keyifli bir gazlamaydı, yine olsa yine geçerim 😂

Kg farkını merak edenler için 1727 kg camaro 1330 kg Z4

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
503
969
1,970
ankara
Marka
Opel
yeni fotoğraflar ve orta iptal videosu

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-27 at 20.27.14.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-27 at 20.27.14.jpeg
    312.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 8.jpg
    8.jpg
    197.2 KB · Görüntüleme: 0
  • 9.jpg
    9.jpg
    268.2 KB · Görüntüleme: 0
  • 10.jpg
    10.jpg
    221.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 11.jpg
    11.jpg
    188.4 KB · Görüntüleme: 0

burakhandgn

Burak
Elit Apaçi
20 Ocak 2020
70
193
810
Kocaeli
Marka
Chrysler
Tokat tipi: Spring
Araç: Chrysler 300M V6
Rakip Araç: Renault Fluence 1.6Dci + Remaps
Ciddiyet: 6/10

Sonuç: Rakip araç rampa yukarı 230 Km/hızla geçildi, zafer nidası olarak dörtlüler yakıldı farlar kapatılıp açıldı ve arkamızdan uzunlarla taciz edildik. :D

Olay: Aracı yeni almamız üzerinden henüz iki ay geçmişti. Babam ve kardeşimle Konya'ya memlekete gidiyorduk. Ankara Gölbaşı'nı çıktık. Kulu yoluna döndük. Bilenler bilir sürekli düz rampalardan inersiniz çıkarsınız. Aheste aheste 120 sabit devam ediyordum. Arkamızdan şimşekli bir arkadaş yol istedi. Hafiften sağa sinyalimi verdim ancak selektör yemeye devam ediyordum. Ben sağa geçince arkadaş solumdan geçti led stoplarından Fleunce olduğunu anladım. Önceki aracımız Fluence olduğundan aracın ederini giderini biliyordum ve istifimi bozmadım. Yaktığım benzine değmeyecekti. :D

Yanlış hatırlamıyorsam Tavşançalı mevkisinde ışıklarda yan yana geldik. Normal şekilde kalktım 120 bandına tekrar geldim. Rampa çıkarken yol istedim arkadaş bastı yol vermedi bu sırada rampadan inmiştik. Acaba 257 beygir araç kaç basar sorusu kafama dank edince gazı kökledim. 4'ten 2'ye aldı. Rampadan inişte arkadaş kaptırmış olacak ki çıkışta 200 km/h de takılmıştı. Geçemeyeceğim diye korkmadım değil, yavaş yavaş geçerken ECU yeşili gözüme takıldı. 1.6dci larda led stop yok ama bu gidiş normal değildi. Uğraşılmıştı belliydi. 232 kmh de hız limitine takıldığımda fluence selektör yapıyordu. Rampa halen bitmemişti. 4'lüleri yakıp zafer işaretimi verdim. Sonra ortalama yakıt 11lt ye çıktığında yavaşlamam gerektiğini anladım :D

WhatsApp Image 2020-05-21 at 00.39.59.jpeg

Bu da son anda çektiğimiz fotoğraftır. Devir saati 3800 4. vites 200 kmh. Fikir verecektir.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Tokat tipi: Drag (0-100)

Kullanılan araç: Peugeot 307 1.6HDI 110HP
Rakip araç: Fiat Linea 1.3Mjet 95HP

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: Çok gaza gelmişti yok şöyle iyiyim yok böyle iyiyim diyordu.

Sonuç: video devamında en az 3 boy fark :D şimdi de 1.3Mjet Egea ile kafa tutuyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tokat tipi: Drag - Işıktan Kalkış (0-180)
Kullanılan Araç: VW Jetta 1.2TSI
Rakip Araç: Mercedes Benz C200 CDI
Ciddiyet: İkimizde sakin klimalar açık..
Sonuç: 120'ye kadar Jetta ciddi bir fark attı ne kadar hesaplayamadım, 160'a kadar Jetta 1.5-2 boy önde, 180'de C200 CDI yarım boy önümde :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım