Bir Ufak Kaza / Bu Hasar Değer Kaybettirir mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bulut17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bulut17

Bulut
Senkromeççi
5
37
Marka
Suzuki
Merhaba arkadaşlar küçük bir kaza oldu sağ taraftan araç aracıma çarptı Allah'dan ikimiz de süratli değildik. Merak ettiğim konu şu araç daha bir yaşında tekerleğin sağ tarafındaki hasarın küçük oldugunu görünce polis falan çağırmadık. Kaskoyu sigortayi kullanmadik jantta da lastik izleri var iyi mi ettim? Bu hasar için ne diyorsunuz yapılmalı değer kaybettirir mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20240613_180911.jpg
    IMG_20240613_180911.jpg
    882.6 KB · Görüntüleme: 0
Moderatör tarafında düzenlendi:
Kaybettirmez hocam.
Hatta ön - arka tampon da değer kaybettirmez.

Çamurlukta lokal boya.. Bana göre kaybettirmez.

Tabi arabaya bağlı oluyor aslında.. 10 yaşında bir arabanın değeri sadece boya - değişene göre ölçülmüyor.

1-2 yaşındaki arabalarda çok önemli hale geliyor.
O arabaları da satmayıp , 8-10 sene binerseniz yine değer kaybı olmaz 🤣

Son düzenleme:
Kaybettirmez hocam.
Hatta ön - arka tampon da değer kaybettirmez.

Çamurlukta lokal boya.. Bana göre kaybettirmez.

Tabi arabaya bağlı oluyor aslında.. 10 yaşında bir arabanın değeri sadece boya - değişene göre ölçülmüyor.

1-2 yaşındaki arabalarda çok önemli hale geliyor.
O arabaları da satmayıp , 8-10 sene binerseniz yine değer kaybı olmaz 🤣
teşekkürler bir şey yapmaya o kısmı yaptirmaya gerek yok yani değil mi uzun süre kullanacağım inşallah bu arabayi

Jantin kozmetik goruntusunden cok aracta balans ya da rot ayarsizligi, yani yuksek hızda titreme yahut çekme var mı ona bir bakın derim. Lastikten alınan darbelerde ufak bile olsa bunlar görülebiliyor.

Onun dışında tabi ki değer kaybı olmaz. Görüntü çok canınızı sıkıyorsa jant tamiri yapan yerler mevcut.

Jantin kozmetik goruntusunden cok aracta balans ya da rot ayarsizligi, yani yuksek hızda titreme yahut çekme var mı ona bir bakın derim. Lastikten alınan darbelerde ufak bile olsa bunlar görülebiliyor.

Onun dışında tabi ki değer kaybı olmaz. Görüntü çok canınızı sıkıyorsa jant tamiri yapan yerler mevcut.
baktım hocam ona çok şükür o tür sorunlar yok farketmedim