Birkaç Ufak Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Hocam otomobiliniz hakkındaki görüşlerinizi okudum. Doğru parçalar ve güzel işçilikle çok güzel sonuçlar alınabilir.
Gelelim benim fikrime
Bana sorarsanız Vito uzun yol ve konfor odaklı üretilmiş bir otomobil olduğu için amacına yönelik iyileştirmeler yapmak daha yerinde olur gibi. Mesela otomobilinize head-up display , koltuk ısıtma gibi özellikler eklemeye çalışsanız sanki daha iyi sonuçlar alırsınız gibi. Tabi bu benim fikrim sizin fikrinize saygı duyuyorum :)

Teşekkür ederim yaklaşım olarak çok doğru, lakin yolculuk seven bir aile değiliz, veya yılda birkaç kez kısa mesafede kullanıyoruz, genelde şehir içi kullanıma yönelik düşünmüştüm ben. Bu yüzden daha çok görünüm odaklı olması taraftarıyım. Aracın performansını veya geliştirici etmenleri daha verimli hale getirmek açıkçası şu an düşündüğüm birşey değil. [emoji846]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
benim bu konuda önerim şöyle olacak hepsiyle parça parça ayrı ayrı yerlerde uğraşıp işçilik şüphesi gibi şeyleri düşünmektense vıp araç dizayn yapan yerlerle görüşüp isteklerinizi belirtip genel bir çerçevede fiyat alırsanız çok daha mantıklı olabilir. sonuçta uzman oldukları bir alan ve sürekli bu tarz araçlar üzerine çalışıyorlar daha sağlıklı geri dönütler ve daha farklı görsel iyileştirmeler için seçenek alabileceğinizi düşünüyorum. kamber ve aracı basma konusunda ticari olduğundan dolayı çok olumlu yaklaşamıyorum ama tabikide tercihiniz ve zevkleriniz saygı duyarım :D aklıma gelenler bunlar şu anlık :D

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
benim bu konuda önerim şöyle olacak hepsiyle parça parça ayrı ayrı yerlerde uğraşıp işçilik şüphesi gibi şeyleri düşünmektense vıp araç dizayn yapan yerlerle görüşüp isteklerinizi belirtip genel bir çerçevede fiyat alırsanız çok daha mantıklı olabilir. sonuçta uzman oldukları bir alan ve sürekli bu tarz araçlar üzerine çalışıyorlar daha sağlıklı geri dönütler ve daha farklı görsel iyileştirmeler için seçenek alabileceğinizi düşünüyorum. kamber ve aracı basma konusunda ticari olduğundan dolayı çok olumlu yaklaşamıyorum ama tabikide tercihiniz ve zevkleriniz saygı duyarım :D aklıma gelenler bunlar şu anlık :D

Teşekkür ederim bu da mantıklı bir yaklaşım, fakat VIP Dizayn yapan firmaların ortası yok bence, işini gerçekten iyi yapıp arabayı tanınmaz hale getirenler çok uçuk fiyatlar istiyorlar ki ben tek seferde o yükü kaldıramam, veya birkaç sene beklemem gerekir. İşini yapamayıp şöyle yaparız böyle yaparız diyenlere de bir kez güvenip arabamızı verdik, güneşliğin aynasından tutun, kelebek cam tuşuna, kasetliğe kadar saçma sapan boyamışlar... yaptıkları koltuklar 2 senenin sonunda çatlamaya başladı, ki bize 7 sene ömür biçmişlerdi diye hatırlıyorum. Belki de verdiğimiz paranın karşılığı bu kadardır bilemeyeceğim, fakat en azından tuşları boyamasalardı iyiydi... Tabi o zamanlar karışamadım, ipler babamdaydı... VIP Dizayn şirketlerine pek bulaşmamayı düşünüyorum, ama yine de bi fiyat araştırması yapılıp mantık Ve maddiyat çerçevesinde yeniden değerlendirilebilir. [emoji846]

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu araç ve aracın modifiyesi hakkında daha önceki konuşmuştuk diye hatırlıyorum.
Egzoz yapabilirsin hacimli bir motor olduğu için istediğin taktirde iyi bir ses alabilirsin, sanayide iyi bir ustaya tarif edersin onlar bir şekilde halleder ama polislerle başın belaya girebilir. Çift egzoz görünümü artık kolay onu yaptırman maliyet ve vakit olarak çok zorlamayacaktır.
Coilover konusunda ise pek fikrim yok aracın arkasında yaprak yay olabilir mi ?
Koltuk değişimi belki sıkıntı yaratabilir ama koltukları döşemecide kaplatabilirsin, arkadaşımın aracında öyle yapılmış daha uyguna daha kaliteli sonuç alırsın.
Aracın lastik boyutlarını çok aşmadan eski tip AMG jant bulabilirsen değiştirebilirsin, bu sade olanlardan ön tampon koruma, yan basamak arka çift çıkış difizör düşünebilirsin. Elinden geldikçe aracın retro havasını bozmamaya çalış bence ona göre modifiyeler yapmaya bak. :)

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Bu araç ve aracın modifiyesi hakkında daha önceki konuşmuştuk diye hatırlıyorum.
Egzoz yapabilirsin hacimli bir motor olduğu için istediğin taktirde iyi bir ses alabilirsin, sanayide iyi bir ustaya tarif edersin onlar bir şekilde halleder ama polislerle başın belaya girebilir. Çift egzoz görünümü artık kolay onu yaptırman maliyet ve vakit olarak çok zorlamayacaktır.
Coilover konusunda ise pek fikrim yok aracın arkasında yaprak yay olabilir mi ?
Koltuk değişimi belki sıkıntı yaratabilir ama koltukları döşemecide kaplatabilirsin, arkadaşımın aracında öyle yapılmış daha uyguna daha kaliteli sonuç alırsın.
Aracın lastik boyutlarını çok aşmadan eski tip AMG jant bulabilirsen değiştirebilirsin, bu sade olanlardan ön tampon koruma, yan basamak arka çift çıkış difizör düşünebilirsin. Elinden geldikçe aracın retro havasını bozmamaya çalış bence ona göre modifiyeler yapmaya bak. :)

Daha önce de farklı sorular sormuştum, fakat o zamanki bütçeyi arabaya harcamak nasip olmadı [emoji846]

Egzozdan tek beklentim görünüm, ses hiç önemli değil ve ses çıkmadığı taktirde polisler görünüme karışacak değildir herhalde ?

Arka süspansiyonlar normal helezon yay, galiba coil açısından sorunum yok.

Eski AMG jantlar... Hastasıyım, fakat bunların temizini bulmak ayrı bir iş bence. Replika jant asla takmam, ama eğer jant değiştireceksem aklımda olan tek model de budur.

Döşemeci konusunu düşüneceğim, ki koltuklar son yapılacak iş şu an için dışa önem veriyorum.

Şuan ön tampon korumam var, üzerinde sürtmeden dolayı oluşan çizikler var fakat plastik malzeme olduğu İçin galiba tamiri daha kolaydır. Görünümünden de memnunum açıkçası. Arabada yapılmış en doğru ekleme bence [emoji23]

Arka difüzörü internette aramıştım fakat arabanın modelinden midir bilmiyorum hiçbir sonuç çıkmadı. Galiba normal esnafı gezeceğiz bunun İçin. Belki de hiç takmam bile.

Dediğiniz gibi aracın görüntüsünü bozacak şeyler kullanmayacağım, gayet sade ve şık olmasını istiyorum.

Bakalım nasip kısmet...

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum aydınlattınız [emoji846]

Son düzenleme:

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Soran arkadaşlar için aracın arka süspansiyon sistemi. Eskiden körüklüydü fakat 5 sene önce körükler iptal edilerek orijinal sabit yaylarla değiştirildi.

3f5e5d00600b549119ecc84d3fb10d6d.jpg
454c32741ca5a6e0227ef5f25a524506.jpg
5769c0bbbbd14aae2a292910ad975c25.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım