BlaBlaCar

Bence BlaBlaCar...

• ... güvenilirdir. Yolcu ve sürücü olarak tercih ederim.

Kullanılan: 2 8.0%
  • ... güvenilir değildir. Böbrek avı olabilir.

Kullanılan: 4 16.0%
  • ... 'da ne olacağı belli olmaz. Deneyip görmek lazım.

Kullanılan: 19 76.0%

• Kullanılan toplam oy
    25
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Adsız.png

''BlaBlaCar, dünyanın önde gelen yolculuk paylaşımı uygulamasıdır. Başka şehre gitmek için önce bulunduğun şehrin merkezine inmene gerek yok. İnsanların buluşup her yere yolculuk paylaşarak seyahat etmesini mümkün kılıyoruz.''
https://www.blablacar.com.tr/

Açıklamaları bu şekilde. Otostopun biraz daha güvenlisi basit bir dille.

• Fikriniz nedir ?
  • Yolcu veya sürücü olarak tecrübe ettiniz mi ?
  • Tercih eder miydiniz ? Neden ?
  • Tercih etmem diyorsanız nedeni nedir ?
  • Olası tehlikeler neler olabilir ?
  • Olası olumsuz durumda ne tür yaptırımlar altında kalabiliriz ? (Sürücü)
  • Olası olumsuz durumda hukuki dayanaklarımız neler olabilir ? (Yolcu)

Tartışalım.

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Kayseriden istanbula yalnız gideceğim zaman bu uygulama ile üniversiteli bi genç kardeşimi almıştım güzel arkadaşlık etti sağolsun. Sıkıntılı bi tip olsaydı bu uygulamanın sorunu değil o insanın kusuru olurdu başarılı uygulama ama insanlar riskli

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bugün Antalya - Aksaray arası baktım. 44 liraya 6.5 saatte götürüyor. Araç SuperB üstelik. Ayrıca sürücü öğretim görevlisiymiş, sanmıyorum böbreğime ihtiyacı olsun. Bana çok cazip geldi. İşlerim hazır olsaydı sırf denemek için bile gidecektim.

Otostopla gezmek çok yapmak istediğim bir şey fakat güvenemiyorum. Bununla hevesimi almak gibi fikirlerim var. Denk gelirse sürücü olarak da yapabilirim aslında. 500 km' de 140 liralık mazot yakarım, 3 kişi alsam minimum 30 liradan 90 lira tertemiz para. Hem onlar kazanır hem ben.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Güvenilirdir veya değildir demek pek kolay değil. Uygulama güzel fakat güvenilirliği aldığın veya alındığın şahsa bağlı. İki taraf da efendi insansa paşa paşa gidersiniz. Ama tersi durumda da vay efendim bu ne biçim uygulama, başıma gelene bak demek pek doğru olmaz

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben çok çektim otostop öyle böbrek çalma durumu yok. Bi ara pokunu cikardik gece 4 5 te cekiyorduk haliyle sarhoşu falan denk geliyorsu. 2 3 kere kaza atlattik o kadar. İspartada okuyosun ikinci ogretimsin gece 12 de otobüs bitiyor. Çok saçma
Bende bu yaz konyadaydım Konya’dan köye giden otobüs olmadığından 3-4 kere otostop çektim kardeşimle Konya(kadınhanı)-Polatlı arasında çoğunlukla çiftçi 1 kere gemi mühendisi denk geldi muhabbet sohbet gideceğimiz yere gittik o yolda son otostopu akşam üzeri çektim bir broadway durdu adam çiftçi şapkasından falan belli nereye gidiyorsunuz dedi Polatlı’ya doğru gidicez dedik oraya gitmiyorum ama atlantıya kadar bırakayım dedi tamam dedik kapıyı açtım adam ceketini koltuktan aldı işlemli tabanca düştü ceketten bizim gözler büyüdü binmesek mi acaba dedim ama adam; “gorkma yiğenim tarlada garga govmak için bu” dedi içimiz rahatladı bindik. Biraz gittik yanında bira varmış çıkarttı içicekmisiniz dedi yok abi sağol dedik kendisi dikti birayı. Biz arabaya bindiğimize bineceğimize pişman olduk 25km yol bitmek bilmedi. Kazasız belasız eve gittik ama her zaman böyle olmayabilir dikkatli olmak gerekiyor otostopta. Ama genelde eğlenceli şuradaki gibi:
Bla Bla Car’a güvenemiyorum şehirler arası Uber olsa güzel olur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eskiden sadece Facebook üyeliği ile kaydı kabul ediyordu. O yüzden üye olmamıştım. Az önce baktım, normal üyelik de almaya başlamış. Kaydoldum :)

Genel olarak otostopa ise sıcak bakıyorum. Öğrenim hayatım boyunca 12-13 yaşlarımdan beri otostop çekmişimdir. Çok fazla hikaye biriktirdim ama başıma bir olumsuzluk gelmedi. Zaten yaramaz olanı ilk görüşte anlıyorsunuz. :)

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eskiden sadece Facebook üyeliği ile kaydı kabul ediyordu. O yüzden üye olmamıştım. Az önce baktım, normal üyelik de almaya başlamış. Kaydoldum :)

Genel olarak otostopa ise sıcak bakıyorum. Öğrenim hayatım boyunca 12-13 yaşlarımdan beri otostop çekmişimdir. Çok fazla hikaye biriktirdim ama başıma bir olumsuzluk gelmedi. Zaten yaramaz olanı ilk görüşte anlıyorsunuz. :)

Otostopsuz olmuyor ya ben de kullanıyorum arada lazım oluyor :) İnşallah böbrekler gitmez :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
muğla merkez-izmir yapıyorum sürekli. bazen marmaris veya bodrum tarafına da gidiyorum. tabi bunlar hep yolcu olaraktı, artık aracımı aldığım için ben de ilan veririm sanırım.

ayrıca otostop candır, ne insanlarla tanıştım ne hikayelerle karşılaştım onun sayesinde.. :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Güvenilirdir veya değildir demek pek kolay değil. Uygulama güzel fakat güvenilirliği aldığın veya alındığın şahsa bağlı. İki taraf da efendi insansa paşa paşa gidersiniz. Ama tersi durumda da vay efendim bu ne biçim uygulama, başıma gelene bak demek pek doğru olmaz
Uygulamadan isminden ziyade uygulamanın fikri hakkında o anket. Yani benzeri şeyler hakkında düşünceler için aslında, tek bir uygulama için değil.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kısa kısa güzergahlar için biz de otostop çektik zamanında. Fakat uzun yolculuklar ( Ankara - İstanbul, İstanbul - İzmir ) için tanımadığım, huyunu suyunu bilmediğim birini ne aracıma alırım ne de aracıyla giderim. Güvenlik meselesi başka bir konu da ben istediğim yerde mola vermek isterim, aracımda istediğim tarz ve istediğim yükseklikte ses ile müzik dinlemek isterim, bazen canım sıkılınca bluetooth bağlantısını kullanarak sevdiğim bir dostumu arar muhabbet ede ede giderim v.s.. O sebeple bu işler pek bana göre değil. Ama tercih edene saygım var tabii.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
İzmit'te santral yokuşu var , onun başinda ögrenciler durur . zaten uni yolu . Müsait olan varsa alır okuluna çıkarır . Babamda birkac defa öğrencileri çıkardığını soyluyordu ama ben olsam almam . Şuraya dokunma camı açma aman kapıyı yavaş kapat diyecegime hiç almam daha iyi titizim bu konularda :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Otostop gruplarına dahilim facebook gibi platformlarda, okul vs harici yapmadım hiç bu zamana kadar ancak gruptan gördüğüm o kadar insan var ki, tek başına kadınlar da erkekler de otostop ile geziyor. Biraz şans işi bu işler, uygulama da güvence sağlamaz diğer türlü de pek olmaz. Ama şu da bi gerçek ki böbrek.avi yapmak isteyen de illa dur gezeyim otostop çeken varsa alayım demez, yapan zaten yapıyor ne yazık ki.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Blabladan falan anlamam. İzmir Bornova Opette ya da Manisa zorpette iken dm plaka gri asx görürseniz el edin kesin durur alırım sizi :)

(Hiç boş gitmedim şimdiye kadar o kadar diyeyim.)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım