BMW F20 Rölantide sarsıntı

yenice

Taklacı Güvercin
Panpa puanı
91
Aga intake ve egzoz tek valf zaten :) Allah ım gün geçmiyor ki bir tane daha kronik öğrenmeyeyim...
Bu vanos selenoid valf değil mi? Benim de değişti. Belirtileri de şöyle oldu, araç giderken sorun yok ilk çalıştırıyorum 10 sn sonra tahrik uyarısı veriyor, stop edip tekrar çalıştırıyorum tahrik uyarısı geçiyordu. Hiç uyarı varken sürmedim o yüzden sarsıntı titreşim güçten düşme gibi sorun yaptı mı bilmiyorum. Vanos uyarısı hatayı kaydetmiş, selenoid valf turbonun sol tarafında değişince düzeldi bir daha tahrik görünmedi hiç.

alptamer

Profesör
Panpa puanı
1,867
Marka
BMW
Merak ettiğim konular var hocam, müsaitseniz ve cevaplarsanız sevinirim:

Arabada herhangi bir oynama var mı? Yazılım falan var mı yani?
Arabanın bakımları zamanında yapıldı mı? Senede en az bir kere bakıma girdi mi ?
Motor yağı, bilmemnesi eksik olarak hiç dolaşıldı mı?
Araca yetkili servis mi bakım yaptı?

yenice

Taklacı Güvercin
Panpa puanı
91
Merak ettiğim konular var hocam, müsaitseniz ve cevaplarsanız sevinirim:

Arabada herhangi bir oynama var mı? Yazılım falan var mı yani?
Arabanın bakımları zamanında yapıldı mı? Senede en az bir kere bakıma girdi mi ?
Motor yağı, bilmemnesi eksik olarak hiç dolaşıldı mı?
Araca yetkili servis mi bakım yaptı?
Hiçbir oynama yok yazılım vs. bana sorduysanız eğer :) Son bakımı yetkili servis yaptı 1 yıl olmadı, bakımdan 10.000km sonra 1lt kadar yağ eklendi. Bakımları da yıllık yapılmış.

Alergum

Takipçi
Panpa puanı
0
Marka
BMW
Merhaba,

bu bahsettiğiniz titreme gibi olay 1500-2000 devir arasındayken de oluyor muydu?

Benim aracım 1500-2000 devir arasında özellikle yokuş yukarı çıkarken bariz bir şekilde titriyor. Tüm buji, bobin, map sensörü değişti ancak sorun düzelmedi, ne olduğunu bulamadık. Şuanda ben de vanosu değiştirmeyi planlıyorum bunu okuduktan sonra ancak aynı sorunu mu yaşıyoruz bilemedim.

Aracım 1.16i 136 bg otomatik 2012 f20

aklk

Senkromeççi
Panpa puanı
8
Marka
BMW
Pek Sarsıntılı değil de düzensiz çalışma devirdaim krankı ile de bağlantılı olabilir. Fazla yıprandığında V kayışında düzensiz çalışma söz konusu olabiliyor.