BMW F30 İÇİN EN ÇABUK KAYAN LASTİK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Arkadaş sağlam linç yemiş ama katılmamak elde değil doğrusu. 1.6cc 170 HP araba, 250 nm tork, 225 taban arka lastik, 1400 KG kasa ağırlığı bu otomobilin kabak lastikle de olsa neresini kaydıracaksınız atsa atsa drift değil spin atar bu araç ancak 1 ve 2.viteste. (8 ileri ise 3.vites) 60 kmh nin üzerinde ne torku yeter nede beygiri bu aracın yan yan sabit şekilde gidebilmek için. Benim bildiğim drift en azından 90-100 ile girilip aynı eğride devam edilerek yapılıyor en azından Japonlar böyle yapıyor ya da benim drift anlayışımda bir hata var. Vereceğim Harun örneği çok matah bişey olacak (Sinan Koç çok sever :) ) ama benim bildiğim drift böyle yapılıyor. 1, 2.viteste göbek dönerken gazı kökleyerek arkasını attırarak değil.

Son olarak, eğlence için kabak lastik alırsanız kayar ama araçla birlikte hayatınız da...
Mesajinizdaki son kısma aynen katılıyorum ama maalesef tanımını yaptığınız şey Drift değil. Drift attığınız videodaki gibi başlayıp sonra düz gitmek değil sonraki virajda kadar yan gidip o viraja bağlayıp sonra onda da yan gitmektir. Öyle yoksa sokakta caddede yapılmaz. Birilerinin zevki için masum insanların canına kast edilmez.
Lütfen yanlis anlamayın sitemim size değil gelenek olarak trafik magandalarina

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Mesajinizdaki son kısma aynen katılıyorum ama maalesef tanımını yaptığınız şey Drift değil. Drift attığınız videodaki gibi başlayıp sonra düz gitmek değil sonraki virajda kadar yan gidip o viraja bağlayıp sonra onda da yan gitmektir. Öyle yoksa sokakta caddede yapılmaz. Birilerinin zevki için masum insanların canına kast edilmez.
Lütfen yanlis anlamayın sitemim size değil gelenek olarak trafik magandalarina
Aynen hocam benim söylemek istediğim de aslında o. Zaten Japonların yaptığını söyledim. Japonların drift videosunu atmaya kalksam yarım saatlik video olurdu kısa bir örnek vermek istedim, sevmesek de iyi giriyor eleman. :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
sakın ola ki önler farklı arkalar farklı gibi saçma sapan şeylere kalkışmayın.arabanın dinamikleri bozulur derken boş konuşmuyoruz,istemediğiniz anlarda kayarsa bu sefer toplayamazsınız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Profesyonel drift işiyle uğraşanlar buna uygun ayarlamalar yapıp araçlarına ve tecrübelerine uygun lastikler kullanıyor. Bu işte tecrübesi ve uygun alanı olan sürücüler daha az tutan lastikle bu işi yapabiliyor ama onların işler ters gittiğinde aracı toparlayabilecek tecrübesi, bileği var. Patlarlarsa da trafiğe kapalı alan olduğundan başkaları açısından büyük sorun teşkil etmez.

156'lık c180, 18'lik Pilot sport 4 lastikleriyle bile cayır cuyur arkasını getirebiliyorsa 170'lik bwm her türlü getirir. Sıradan kullanıcı özellikle yolu iyi tutan, en azından vasatın üstünde bir performans sergileyen lastikle bu işi yapacak ki işler ters giderse riski düşürmüş olsun. Tutuşu vasat, o minvalde de muhtemelen ucuz lastikle yanlamak hangi aklın ürünüdür ? Sıradan kullanıcıya göre değil daha az tutan lastikle bu işlere kalkışmak. Eğer illa bu işi yapacağım diyorsanız tutuşu iyi bir lastikle yapmak gerek.

Trafiğe kapalı uygun bir alanınız yoksa da hiç kalkışmamak gerek bu işlere.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
sakın ola ki önler farklı arkalar farklı gibi saçma sapan şeylere kalkışmayın.arabanın dinamikleri bozulur derken boş konuşmuyoruz,istemediğiniz anlarda kayarsa bu sefer toplayamazsınız.
Beyaz F30 cular toplanmışlar hocam denge menge bişey olmayacağını iddia ediyor arkadaşlar. :) Bişey olursa da son kez olacak o ayrı mevzu tabi

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Beyaz F30 cular toplanmışlar hocam denge menge bişey olmayacağını iddia ediyor arkadaşlar. :) Bişey olursa da son kez olacak o ayrı mevzu tabi
Bu iddialarını gerçeğe döktürmek isterdim,lakin bunun cana kast ile neredeyse aynı olduğunun idrakına varmamışlar.Allah korusun hem kendilerine,kendilerini de geç başkalarına birşey olma ihtimali de var böyle bir durumda.Zaten böyle saçma sapan birşey sadece bizim ülkede var herhalde,sanırım araç sadece 2 tekerleğe aktarım yapıyor diye aracın arkalarının havada gittiğini sanıyorlar :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valla yazilanlari hayretle okuyorum. 2013 C180 156hp kullandim ve istedigim zaman yan verebiliyordum. 170hp Bmw’de bunu yapmaya zorlanan insan varsa onun zaten bu islere girismemesi butun insanligin hayrina olur. Lastikler de kabak falan degildi. Downshift yapip direksiyonu kirmak fazlasiyla yeterli oluyordu. Kaldi ki Mercedes’in esp’si tam olarak kapanmiyor, Bmw’de bu hareketleri yapmak cok cok daha kolay. 2015 F30 320d’de gaza biraz yuklenince araba arkasini kendi getiriyor zaten, ciddi bir tork var. 320i’de de bundan farkli degildir. Oyle bir anlatiliyor ki benim kullandiklarim Bmw veya Mercedes degildi herhalde diyorum
Yani bu otomobilleri ne saniyorsuniz bilmiyorum ama 170hp az bir guc degildir. Hele hele o araca yanlamiyor diyen insan fazla Tokyo drift izlemistir ve hayal dunyasinda yasiyordur
Ayrica bunlarin tamami bos is

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Vay arkadaş, arasıra görüyorum şahinle ciddi anlamda iyi yanlayanları, peki onlar nasıl yapıyorlar? İnsan değiller mi yani, bilek olduktan sonra yapılır ki 170 beygir diyoruz 170 yahu, şahinde onun küsuratından bir motosiklet daha eksiltince anca öyle bir beygir çıkar ki tüple yapıyor bir de adamlar :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Valla herkesi tebrik ediyorum herkes ön farklı arka farklı lastik takmış herkes tecrübeli. Söz konusu farklı lastikse; uzun yolda 4 lastiği de birbiriyle alakası olmayan marka, üretim tarihi, diş derinliğine sahip lineayla Antalya'dan İzmir'e askeri mülakatlara yetişmek için 5 saatte gittik ve en ufak tehlike atlatmadık bunun yanında ön arka farklı lastiklere sahip bir çok şirket aracıyla şehir içi tecrübem oldu.
Önceki mesajımda dediğim gibi kalitesiz veya yıpranmış ikinci el lastik kullanırsa gayet güzel drift yapılabilir. Fakat bu amaçla kullanılan lastikler ani manevralarda sıkıntı çıkarabilir. Başlık sahibi amacının yanlamak olduğunu söylediği için ben bir sıkıntı göremedim. Param olsa böyle bir arabam olsa ben de arkaları sürekli bitirirdim sanırım. Neden bu kadar linç yediğini anlamadım. Neden sırf linç etmek için kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıldığını anlamadım. Arkadaş tesbihli nargileci kekolardan olmayabilir, yorumları okuyunca kırılmış olabilir çünkü baya baya dışlanmış.
Bu arada başlık sahibini uzaktan yakından tanımam,, alakam yoktur..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
HERKESE SELAM , ARACIM F30 320İ. ŞU ANDA PİRELLİ P7 CİNTURATO RUN FLAT KULLANIYORUM. LASTİKLERİM YENİ HENÜZ 1 AYLIK AMA , SADECE ARKA LASTİKLERDE DAHA ÇOK EĞLENCE İÇİN DEĞİŞİKLİĞE GİTMEK İSTİYORUM. NORMAL LASTİĞE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. YANLAMAK İÇİN LASTİK ARIYORUM. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM İYİ GÜNLER :)
@saracer Mustang'ine Petlas almıştı. İlk başta ben de çok yadırgamıştım ama arabaya binince makul bulmuştum. Trafikte gayet sakin kullanıyor, eğlenmek istediğinde de araba her türlü yanlama, burnout, çember vs. yapıyor. Lastikler nasılsa bitecek, bari Petlas bitsin. Erol hocamın fikrini almakta fayda var.
Edit: Etikette yine sıkıntı var. @saracer @saracer

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
f30 ile çöp lastik takıp yanlarsın ama geri toplamanda zor olur. Arabanın limitini düşürürsün. Ters orantıyla, sürücü yeteneklerini yükseltirsin eğer boş alanda çalışırsan.

Valla herkesi tebrik ediyorum herkes ön farklı arka farklı lastik takmış herkes tecrübeli. Söz konusu farklı lastikse; uzun yolda 4 lastiği de birbiriyle alakası olmayan marka, üretim tarihi, diş derinliğine sahip lineayla Antalya'dan İzmir'e askeri mülakatlara yetişmek için 5 saatte gittik ve en ufak tehlike atlatmadık bunun yanında ön arka farklı lastiklere sahip bir çok şirket aracıyla şehir içi tecrübem oldu.
Önceki mesajımda dediğim gibi kalitesiz veya yıpranmış ikinci el lastik kullanırsa gayet güzel drift yapılabilir. Fakat bu amaçla kullanılan lastikler ani manevralarda sıkıntı çıkarabilir. Başlık sahibi amacının yanlamak olduğunu söylediği için ben bir sıkıntı göremedim. Param olsa böyle bir arabam olsa ben de arkaları sürekli bitirirdim sanırım. Neden bu kadar linç yediğini anlamadım. Neden sırf linç etmek için kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıldığını anlamadım. Arkadaş tesbihli nargileci kekolardan olmayabilir, yorumları okuyunca kırılmış olabilir çünkü baya baya dışlanmış.

Bizde, astra h gtc'ye arkaya 185 65 15 takmıştık. Ön tarafa iki farklı jantta 205 55 16 taktık. Arabaya arka çaprazdan bakınca lastikler görünmüyordu 185ler çamurluk içinde kayboluyordu :D Öne takılan lastiklerden birisi 14 yaşındaydı :) Bu araçla yurtdışına çıktık gün içinde 1020 km yaptık ve sert kullanmıştım :D Sadece belli bi hızda 140 civarına gelince o ara hızlarda ön jantlar birbirinden farklı olduğu için arabayı titretecek kadar balans yapıyordu. :)

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
arkaya petlas veya starmax takın diyoruz alt tarafı. Bunları takınca araba bir anda easy drift kiti takılmış gibi oynak hale geliyor zannediyor millet. Yol tutuşunu %90 dan %80 e çekiyoruz belki. Lastik masrafı üçte birine düşecek. Ölüm kalım meselesi yaptınız.
Ayrıca F30 yanlamaz demedim ben. Tutan asfaltta drifti devam ettirecek güce sahip değil. Drifti başlatmak kolay. Devam ettirmek için ya güç gerekir ya da düşük tutunma.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
arkaya petlas veya starmax takın diyoruz alt tarafı. Bunları takınca araba bir anda easy drift kiti takılmış gibi oynak hale geliyor zannediyor millet. Yol tutuşunu %90 dan %80 e çekiyoruz belki. Lastik masrafı üçte birine düşecek. Ölüm kalım meselesi yaptınız.
Ayrıca F30 yanlamaz demedim ben. Tutan asfaltta drifti devam ettirecek güce sahip değil. Drifti başlatmak kolay. Devam ettirmek için ya güç gerekir ya da düşük tutunma.
Trafiğe kapalı bir alansa dediğin doğru. Tutan asfaltta iyi bir lastikle drifti devam ettirmek hem zor hem de nispeten yüksek hız gerekir. Ama başlığı açan arkadaşımızın ' piste çıkacağım, trafiğe kapalı alan olacak yahut trafiğe açık alan olacak ' gibi bir yazısını gördük mü ? Görmediğimize göre en kötü senaryoya has yorum yapmak zorundayız. Çünkü işin ucunda insanların canı ve malı söz konusu.

Bu noktada en kötü senaryoya, yani trafiğe açık alanlarda, belki bir göbekte kısa süreli eğlence, belki bir kavşakta yahut bağlantı noktasında daha yüksek hızda bu işi yapabileceği düşüncesiyle hareket edersek burada herkese düşük bütçeli, o ölçüde de tutuşu nispeten zayıf lastik tavsiye edersek yarın öbür gün trafiğe çıkacak halimiz kalmaz. Trafiğe açık alanda bu iş yapılacaksa, tecrübe ve bilek de pek yoksa ülkenin berbat derecede tutuşu kötü olan asfalt kalitesi de düşünüldüğünde tutuşu iyi olan bir lastik gerekir ki sağa sola patlama riski azalsın, kaldırımda yürümekte olan bir sevdiğini ezmesin, yahut 3 kuruş maaşla aldığımız 100 küsür bin liralık araçları pert etmesinler değil mi ? Burada yapılan yorumlar kapalı alana, yahut piste özel değil.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
trafiğe açık alan bile olsa önler pirelli arkalar starmaxx ile "normal" sürüş yapmakta bir sakınca yok. Bu arabayı kullandınız mı bilmiyorum ama ben kullandım ve çok dengeli bir araba. Arkası zırt pırt gelmiyor siz istemedikçe. Zaten esp diye bir şey var en kötü ihtimalle. Kaldı ki önerdiğim lastik sıfır 2018 üretimi yaz lastiği. Buzda gitmiyoruz arkadaşlar.
Yanlayacağı zaman da trafiğin olmadığı yerde yanlar, oldu bitti.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Geyikte, locada, vip de muhabbeti dönen yanlamalar, trafikte başkalarıyla 1vs1 kapışmalar, uzun yolda 1vs1 viraj kapışmaları, kesiciler, son hız denemeleri gitmiş herkes trafik polisi olmuş :D Yapmayın arkadaşlar boş bulunca eli el frenine gitmeyen var mı aramızda ya. İmkan oldukça ratatat yapmayan, deposu doluyken devir çevirmeyen var mı ve bunların hangi birini pistte yaptınız ? Daha doğrusu kaç kişi pistte gazlıyor ?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
trafiğe açık alan bile olsa önler pirelli arkalar starmaxx ile "normal" sürüş yapmakta bir sakınca yok. Bu arabayı kullandınız mı bilmiyorum ama ben kullandım ve çok dengeli bir araba. Arkası zırt pırt gelmiyor siz istemedikçe. Zaten esp diye bir şey var en kötü ihtimalle. Kaldı ki önerdiğim lastik sıfır 2018 üretimi yaz lastiği. Buzda gitmiyoruz arkadaşlar.
Yanlayacağı zaman da trafiğin olmadığı yerde yanlar, oldu bitti.
Ben sizin niyetinizi anlıyorum ama yanlamak istiyorum ucuz yollu lastik istiyorum diyen herkesi de tanıyamayız. Kimin nerede, nasıl ve ne şartlarda araç kullanacağını, hangi hareketlere kalkışacağını bilemeyiz. Dünyanın en iyi mühendisliğine sahip aracı olsa bile üzerinde gittiği 4 tane kauçuk lastik. Tabii ki kimseye bir şey olmayabilir, belki gece 2'de yollar boşken göbeğin birinde ufak çaplı bir aksiyon yapmaktan öteye gitmeyecek bir niyetle de yazıyor olabilir. Ama bu forumda var 4.700 kişi. Google'dan aratınca milyonlarca insanın önüne de arama çıkıyor. Derdim burada yalandan sosyal sorumluluk kasmak değil. Ama doğru olmayan yahut bir çok insanın canı ve malı için güvenli olmayan bir konuda da burada tavsiye vermemiz doğru değil. Neticede burada 19-20 yaşında ailesinin kendisine araba aldığı, heyecanlı ama tecrübesiz genç kardeşlerimiz de oluyor. Ona uygun tavsiye vermek daha doğru.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
f30 ile çöp lastik takıp yanlarsın ama geri toplamanda zor olur. Arabanın limitini düşürürsün. Ters orantıyla, sürücü yeteneklerini yükseltirsin eğer boş alanda çalışırsan.

Bizde, astra h gtc'ye arkaya 185 65 15 takmıştık. Ön tarafa iki farklı jantta 205 55 16 taktık. Arabaya arka çaprazdan bakınca lastikler görünmüyordu 185ler çamurluk içinde kayboluyordu :D Öne takılan lastiklerden birisi 14 yaşındaydı :) Bu araçla yurtdışına çıktık gün içinde 1020 km yaptık ve sert kullanmıştım :D Sadece belli bi hızda 140 civarına gelince o ara hızlarda ön jantlar birbirinden farklı olduğu için arabayı titretecek kadar balans yapıyordu. :)

Hayır hadi bütün lastikler aynı marka olsun, bi süre sonra arkalar eskidiğinde önlere göre yine tutuşu azalacak dengesi bozulacak ? Hadi eskiyince yine arkaya aynısından taktı diyelim arkalar yeni önler eski olunca yine bozulacak dengesi ? Hadi ön arka yaptı diyelim bu sefer önler kaymayacak mı ?

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Herkes elit, herkes playboy, herkes modern, herkes kral :d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım