BMW F30 İÇİN EN ÇABUK KAYAN LASTİK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Np0NWL.jpg

Başlığın özeti

ksdvsvsdc, valla ya, arkadaş yanlayacak diye kendimizi paraladık :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben bu forumda, daha doğrusu ülkedeki nadir otomobil forumlarından birinde ve orta yaş bandındaki topluluğunun bilincine inandığım bu forumda 170 HP motor gücüne ciddi anlamda ,ciddi ciddi anlam yüklendiğini mi görüyorum yoksa benim gözlerimde mi bir sıkıntı var. Ülkedeki hacimden alınan vergi ve downsizing damarlarımıza kadar işlemiş, psikolojimizi bozmuş ne yazık ki. Araç 150HP'yi geçince güçlü diyoruz off oğlum 170 HP laaaaann diyoruz galiba. Açık ve net örneği. Ciddi ciddi 170 HP motor gücüne ve 250 NM torka "DRIFT" için yeterli ve GÜÇLÜ denildiğini görüyorum ya şaka ? Şu Polo GTI'da 10 HP fazla olanından. Ya da 1.4cc hacimli Giulietta'da olan güç.

Bu başlıkta görebildiğim nadir mantıklı yorum bu oldu. Siz adamın dediği gibi kıç ve spin attırmanın muhabbetini yapıyorsunuz burada driftin değil. Ve binlerce mesajınız var üstelik. Sinan Koç'un meşhur 420 testini izleyin Youtube'dan kaldırdılarsa Dailymotion'da vardır o kadar geliyor işte bu arabanın arkası dahası yok üstelik o dizel modeliydi. Forumdaki muhabbetlerden sonra eniştemde 40.yıl paketli 320 IED var telefonla arayarak daha önce defalarca sürdüğüm aracın gücüne bakmak için ödünç almak istediğimi söyledim. O da petrolheaddir ben gibi aramızdaki muhabbet çok ileri seviyededir gülerek al aracı tabiki dedi. Elimde bi gopro falan olsa foruma videosunu atsam konu sahibinden sonra ben linç yerdim yaptığım hareketlerden dolayı üstelik linç ekibinin içinde ilk sayfada ben de varım :) Sırf burada yazılanlar için yaptım, bu aracın arkası hızlı olmadığınız sürece alt devirlerde (8 ileri şanzıman) 3.viteste bile gelmiyor siz neden bahsediyorsunuz ? 80-90 civarı 3 veya 4.viteste gireceksiniz arkası 20 derece gelecek sonra zaten bütün elektronik sistemler kapalı bile olsa GÜÇ YETERSİZLİĞİNDEN topluyor araba arkayı otomatikman çeviremiyor ki. Onda da gazı kökleyip giriyorsun en ufak bir gazdan çektiğinizde arkası toparlanıyor. Bu drift değil Tofaş tayfasının mastürbasyonunu yaptığı şey. Yanlamak mı deniyor onların dilinde ? 1 veya 2.viteste geniş bir yolda GAZI KÖKLEYEREK yani tabana yapıştırmak suretiyle sağ sol full pandül atarak anca drift atıyor bu araba o da arap drifte kaçıyor biraz. 320d seri köz getir kardeşim tayfası ve ikinci viteste sağa sola 320d koparmalı instagram paylaşımları. 1 veya 2'de Sağa sola çılgın gibi koparmadığınız taktirde bu arabanın yan yan gitmesi imkansız arkadaşlar. Dünyanın hangi kıtasında GAZ KÖKLEYEREK drift yapıldığı görülmüş benim bildiğim drift gaz pompalanarak kesik kesik verilerek yapılıyor. Bu yazdıklarınızı okuduktan sonra hayatınızda hiç F10 M5, E92 M3 falan sürmediğinize kanaat getiriyorum F10'un gazına 320 IED'yi yanlattırmak için oturduğunuz gibi otursanız sonucun ne olacağını az çok tahmin edersiniz. Çeyrek gaz bas çek ile dünyanın etrafını yan yan giderek döneceğiniz bir otomobil. İşte zaten bu drift oluyor. Fiat 124 spider inceleme videosunda yazmıştım sanırım ben bu yorumu. Ben "YANLAMA" tayfasının ilahı özünde pist otomobili S2000'in koltuğuna oturup 4'ten 3.vitese çekip yanlayayım derken aracın gaz yememesi ve bildiğin kösülmesiyle bu hayatın en ciddi tokadını yemiştim zaten. Hayatın acımasızlığını anladığım andı... :)

170hp otomobile kimse drift yapar yazmamis. Ancak faydali bilgiler icin cok tesekkurler, ufkumuz acildi. Sahsim adina konusuyorum hic M5 ve M3 surmedim hayatim boyunca..170 hp gucundeki bir otomobili bu kadar kucumsemek icin zaten bir M5 veya M3 sahibi olmak gerekir
Sahip oldugunuz otomobil neydi sizin ? Bir de profesyonel olarak drift’le mi ugrasiyorsunuz ?

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Bunu da şuraya bırakayım da belki tartışmaktan fırsat bulup bizi nelerin beklediği hakkında biraz fikrimiz olur, malum başlık tuttu paylaşalım böyle şeyleri herkes görsün :) 40 Dakikacık.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
170hp otomobile kimse drift yapar yazmamis. Ancak faydali bilgiler icin cok tesekkurler, ufkumuz acildi. Sahsim adina konusuyorum hic M5 ve M3 surmedim hayatim boyunca..170 hp gucundeki bir otomobili bu kadar kucumsemek icin zaten bir M5 veya M3 sahibi olmak gerekir
Sahip oldugunuz otomobil neydi sizin ? Bir de profesyonel olarak drift’le mi ugrasiyorsunuz ?
bızım motor sınan manuel atmosferık fıesta ıle yan verıyor arabaya. bunu forumdan bır kac kısı tattık. hayretle okuyorum yazılanları su an.
ha bırde mx5 testınde 150 bg le show yapanda gormustum tabı. kendımden suphe edecegım yakında galıba :D

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
bızım motor sınan manuel atmosferık fıesta ıle yan verıyor arabaya. bunu forumdan bır kac kısı tattık. hayretle okuyorum yazılanları su an.
ha bırde mx5 testınde 150 bg le show yapanda gormustum tabı. kendımden suphe edecegım yakında galıba :D
mx-5 in güç/ağırlık oranı 3.20i den daha iyi. Üstelik 195 taban lastikleri var. Üstüne bir de manuel avantajı var. 3.20i de driftin ortasında siz istemeden vites yükseltebiliyor ve tork bir anda düşüyor. Hayatınızda hiç 320i ile drift yapmaya çalıştınız mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım