BMW kablosuz sarj

Sizce otomobiller ileride kablosuz sarj desteğine sahip olacak mı?

• Evet

Kullanılan: 13 86.7%
  • Hayır

Kullanılan: 2 13.3%

• Kullanılan toplam oy
    15
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
BMW, 530e modeli için kablosuz bir ''pad'' geliştirdi. 2018'de satışa sunulacak olan ''pad'' 530e'yi tam 3.5 saatte sarj edebilecek. Fiyatının 900 dolar civarında olması bekleniyor. 3.2 kW güce sahip.

Bu ''pad'' in aynı zamanda 330e, 740e gibi modelleri de sarj edebileceği konuşuluyor.

2018-BMW-530e-test-drive-64-750x500.jpg

resim kaynağı: bmwblog.com

Ne düşünüyorsunuz? Sizce problem olur mu? Gelecekte otomobiller için kablosuz sarj imkansız mı? Isınma problemi olabileceği çokça konuşuluyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
BMW, 530e modeli için kablosuz bir ''pad'' geliştirdi. 2018'de satışa sunulacak olan ''pad'' 530e'yi tam 3.5 saatte sarj edebilecek. Fiyatının 900 dolar civarında olması bekleniyor. 3.2 kW güce sahip.

Bu ''pad'' in aynı zamanda 330e, 740e gibi modelleri de sarj edebileceği konuşuluyor.

2018-BMW-530e-test-drive-64-750x500.jpg

resim kaynağı: bmwblog.com

Ne düşünüyorsunuz? Sizce problem olur mu? Gelecekte otomobiller için kablosuz sarj imkansız mı? Isınma problemi olabileceği çokça konuşuluyor
Kablosuz sarj demek dogru degil. Ayni sey telefonlar icinde gecerli. Yolda giderken cevreden gelen enerji ile herhangi bir yerde sarj olsun anlarim ama sonucta alttaki pad in bagli olmasi gereken kablo var onu ha pad e ha arabaya takmissiniz gereksiz olmus bence.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Kablosuz sarj demek dogru degil. Ayni sey telefonlar icinde gecerli. Yolda giderken cevreden gelen enerji ile herhangi bir yerde sarj olsun anlarim ama sonucta alttaki pad in bagli olmasi gereken kablo var onu ha pad e ha arabaya takmissiniz gereksiz olmus bence.
Aslında bunun sebebi sanırım direk İngilizce'den çeviri yapmamız. Wireless Charging dendiği için bu şekilde kullandım.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Elektrikli otomobillerde kullanılan sistemler bir çok markada yeni yeni gelişme gösterirken kablosuz şarj olayı bana pek de gerekliymiş gibi gelmedi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sadece otomotivde değil, hemen hemen bütün sektörlerde yıllardır akıllı şehirler ve akıllı yaşam üzerine inovasyon çalışmaları yapılıyor. Otomotivde kablosuz şarj çok yeni bir konu değil, sadece son kullanıcıya yeni sunulmaya başlandı. Pilot şehirlerde altyapısı oturtulup yayıldıkça zamanla gündelik hayatımızda da yer alacaktır. Nissan'ın bu konudaki çalışmalarının kısa bir sunumunu da paylaşayım:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Mesela ileride göreceğimizi düşündüğüm şeylerden biri:
Belli otobanlarda kablosuz sarj desteği. Otomobiller gidiyorken sarj olabilecekler...

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Bu teknolojiyi araştırmıştım yeni bir olay değil. Yazılıcak çok şey var aslında kısa yazmak gerekirse. Benim hayalim bu "şarj ped"lerini yolun altına boydan boya döşemek akabinde sürekli güç takviyesi ile elektikli aracın uzun yol yapabilmesi fakat bu yakın zamanda olucak gibi gözükmüyor.

IMG_0128.JPG

Birde yukarıdaki olay var evde kablo derdinden kurtulmak için. Bence bunun gibi (video) bir sistemin geliştirilmesi daha makul çünkü bu bağlantı için gerek ekipman araca ağırlık katıcak, fiyat arttırıcak ve oluşucak direnç yüzünden israf oluşucak ki bunu uzun dönemde (150.000km) ve kitlesel olarak düşünürsek (min5.000 araç) ciddi bir harcama olur diye düşünüyorum.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Pad ile şarj gayet mantıklı. Tek seferlik bir bağlantı yapıyorsun yere sabitliyorsun ve otoparka girdikten sonra kabloyla ıvırla zıvırla uğraşmadan otomobilini şarj ediyorsun

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu teknolojiyi araştırmıştım yeni bir olay değil. Yazılıcak çok şey var aslında kısa yazmak gerekirse. Benim hayalim bu "şarj ped"lerini yolun altına boydan boya döşemek akabinde sürekli güç takviyesi ile elektikli aracın uzun yol yapabilmesi fakat bu yakın zamanda olucak gibi gözükmüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 9382

Birde yukarıdaki olay var evde kablo derdinden kurtulmak için. Bence bunun gibi (video) bir sistemin geliştirilmesi daha makul çünkü bu bağlantı için gerek ekipman araca ağırlık katıcak, fiyat arttırıcak ve oluşucak direnç yüzünden israf oluşucak ki bunu uzun dönemde (150.000km) ve kitlesel olarak düşünürsek (min5.000 araç) ciddi bir harcama olur diye düşünüyorum.

şu olay olursa efsane olur da işte biz göremeyiz bunu ömrümüz yetmez

ha olsa da Türkiyeye geldiğini görmeyiz..

matbaayı bile 300 yıl sonra görmüşüz piii

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım