BMW Z3 ROADSTER

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese Selamlar

Uzun süredir keyifle takip ettiğim forumda ilk defa konu açmak nasip oldu.

Aracım 1996 model Z3 Roadster. 139.000 km'de. M44B19 kodlu DOHC tipi 1.9 litre motora sahip. teknik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk sahibi arabayı 18 sene tuttuktan sonra bir tanıdığına veriyor, o da 1 sene kadar elinde tutmuş. 2 senedir de bende.

Aracı teslim aldıktan sonra ilk işim detaylı bakımlarını yaptırıp ufak tefek eksikliklerini gidermek oldu.

Ekstra olarak ST X Coilover taktım, sürüş dinamikleri baya değişti.

2 senelik bir araştırmanın sonunda geçen ay hardtop bulabildim, bu hevesle yaz-kış hardtopla dolaşıcam gibi duruyor :)

VEROLy.jpg

0yAXpB.jpg

5Yz0nL.jpg

A3PVXL.jpg

NkJXpP.jpg

Fotoğraflar Omar Bahlol kardeşimin emeği, instagramdan kendisine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar iyi kötü yorumlarınızı ve varsa bir maşallahınızı alırım, aracımda herhangi bir değişiklik yaptığım anda bu başlık altında paylaşmayı düşünüyorum. İstanbul tayfası olarak buluşmalar yapabiliriz araçlarımız başında akşamları muhabbet ederiz keyifli olur.

Zaman ayırdığınız için hepinize teşekkürler.

cihatemre

Profesör
20 Ara 2016
226
63
1,035
Fotolari neyle cekiyosun guzel bi hava var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Herkese selamlar, bmwvin.com'dan aracın detayli bilgilerine ulaştım. Opsiyon listesi aşağıda.
En çok şaşırdığım nokta aracım fabrikadan koyu bej tente ile çıkmış, ben üstündeki ilk tentesi diye biliyordum. Tenteyi değiştirmeyi zaten düşünürken, bej tenteye geri dönme fikri aklıma yattı gibi..

IMG_6984.PNG IMG_6985.PNG IMG_6986.PNG

Son düzenleme:

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
'uzun soluklu yanlamak' derken mesela 2 yakın virajı asfalt da elverişliyse kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Üst devirler canlı zaten. Ciğerin yetmediği çok nadir durumlar oluyor.
Yani sadece hafif ****************** mü atıyo yoksa dediğiniz gibi bağlayabiliyo musunuz onu sormuştum kilitte var valla aracı testede bekleriz :D

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Herkese selamlar.

Uzun süredir yazamıyordum, bu süre içerisinde yeni jantlarımla gelen 2010 çıkışlı Continental rft lastikleri çöpe attım yerine Michelin Primacy 3 aldım. Konforu direkt kendini belli etti ama sanki şehir içinde çok çabuk patinaja düşüyor. :(

Aklımdaki yeni proje için spoiler vereyim;

Eisenmann kalitesi ortada, videoda 1:04'den sonraki sesi çok hoşuma gitti. Sahibinden.com'da Z3 için Eisenmann susturucu buldum fakat satıcıyla konuştuğumuz rakamlar şimdilik çok farklı :D Bakalım zaman ne gösterecek..

a.jpg

Herkese güzel günler dilerim.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@alfhonso vermek tabi istiyorum. aklımda bir kaç eksiği var onları tamamladıktan sonra hemen gerekli yerlere bu isteğimi ulaştırmayı düşünüyorum.

teşekkürler hocam, çocukluğumdan beri gördüğüm zaman ilgimi çeken çok hoş bi araba. Rengini beğenenler senin :) kazasız belasız sürüşler diliyorum tekrardan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım