KAPALI Boş Passat mı dolu Leon FR mı?

manticore

Takipçi
3 Mar 2019
1
1
20
Arkadaşlar aklımda 2 soru var. ÖTV muafiyetli araç alacağım;
1-) 2018 passat 1.4 TSI 125ps trendline manuel vergili fiyat olarak soyliyim aracin bos hali 116.000 TL eklenti olarak Sunroof (5030TL) + Isik gorus paketi (1950TL) + Metalik renk atlantik mavi (1660TL) + Moscow 16" Jant (2340TL) hepsi toplamda 10 bin kusur yapiyor buna KDV de eklenince (%18) 13.000 TL ye bu ozelliklere ekliyorlar. Ben sunroof ve isik gorus paketini istiyorum. Acikcasi arabayi istiyorum janta da para veririm ama diger bayiler bu janti 500-1000TL ye veriyorsa ben enayi gibi kdv dahil 2700 TL Janta vermek istemem. Yani satarken bu jant icin fazladan fiyat koyabileceksem alirim oyle soyliyim. (bana bos trendline manuel 86 bine geliyor, bu araci ise 95.700 e birakiyorlar)
2-) Seat Leon FR 1.5 ACT TSI 150ps araba da bana 105.000TL'ye geliyor. Araç Full (hayalet ekran, hız sabitleme, 17 jant, deri koltuklar ve ek olarak DSG vs.) yukarda anlattığım opsiyonlu passat yerine 10.000TL daha verip bu aracı almak daha mı mantıklı olur?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İhtiyaçlarınız çok önemli misal 4 kişilik ailenin tek aracı olacaksa passat daha mantikli lakin Leon kaliteli bir otomobil değil passat her ne kadar yeterli konforu sunamasa da Leona kıyasla bariz daha iyi bir otomobil hele 2.el değeri daha da fazla olacaktır buradaki tek sıkinti trendline olması zira trendline fazla boş comfortline a çıkabilirsiniz çok güzel olur comfortline da ergonomik koltuk iyi bir ekran vs gibi önemli Ekstralar var highline a yakın bir dolulukta yeterli denebilir.
Bunların haricinde sorunuz net olduğu icin öneride bulunmadım lakin önerilere açık iseniz forumda alternatif daha iyi fikirler vardır
Trendline’a ek opsiyon alıyomuş ama evet trendline baya baya boş.
Ben olsam golf veya megane alırdım onlarda bu fiyatlardadır muhtemelen, başkada civic hb falan...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Trendline’a ek opsiyon alıyomuş ama evet trendline baya baya boş.
Ben olsam golf veya megane alırdım onlarda bu fiyatlardadır muhtemelen, başkada civic hb falan...
Otv indirimli araç alma şartlarına hakim değilim o nedenle oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum ama premium dahi kovalanabilir özellikle Premium ların satışı ciddi azaldığı için indirimleri daha fazla oluyor Forumda mercedes C200d içim 155.000 teklif alan vardı mesela o otv indirimi ile passat ile aynı seviyeye gelir.
Lakin ben de trendline Passat almazdım Golf alırdım tabi gidip Leon da almazdım dediğiniz gibi Megane var 308 var vs

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Otv indirimli araç alma şartlarına hakim değilim o nedenle oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum ama premium dahi kovalanabilir özellikle Premium ların satışı ciddi azaldığı için indirimleri daha fazla oluyor Forumda mercedes C200d içim 155.000 teklif alan vardı mesela o otv indirimi ile passat ile aynı seviyeye gelir.
Lakin ben de trendline Passat almazdım Golf alırdım tabi gidip Leon da almazdım dediğiniz gibi Megane var 308 var vs
Ama arada 40bin TL fark var, yinede premium kovalanabilir özellikle volvo alınabilir alınabiliyorsa.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Konu kitlenmeden bende yazayım.arkadaşımda full + full leon var.kendiside ticaret bakanlığında önemli bir görevde.çok ses geldiği için servisle uğraştı.cimere yazılan şikayetleri bizzat kendisi cevapladığı için firmaya yaptırımlar uygulattı.50 kere kapılarını söktürüp içine bilimum köpük mukavva çer çöp koydurttu.hala şikayetçi hala küfrediyor :D.bu arada dip not ötv indirmine karşıyım babam gazi ama biz almıyoruz almayız.bu iş ticarete döndü üzülüyorum.sonrada ajitasyona dönüyor.evet kopan bacağı falan kimse yerine koyamaz işlev kaybı sıkıntılı bir durum neyse yine ben daldan dala .ben ötv indirimi harici konuyla ilgili düşünce . manueli uzun yıllar kullanıcaksam passat alırım ama sonuçta premium(d sınıfı) bir araç manuel alınır mı düşünülür.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Konu kitlenmeden bende yazayım.arkadaşımda full + full leon var.kendiside ticaret bakanlığında önemli bir görevde.çok ses geldiği için servisle uğraştı.cimere yazılan şikayetleri bizzat kendisi cevapladığı için firmaya yaptırımlar uygulattı.50 kere kapılarını söktürüp içine bilimum köpük mukavva çer çöp koydurttu.hala şikayetçi hala küfrediyor :D.bu arada dip not ötv indirmine karşıyım babam gazi ama biz almıyoruz almayız.bu iş ticarete döndü üzülüyorum.sonrada ajitasyona dönüyor.evet kopan bacağı falan kimse yerine koyamaz işlev kaybı sıkıntılı bir durum neyse yine ben daldan dala .ben ötv indirimi harici konuyla ilgili düşünce . manueli uzun yıllar kullanıcaksam passat alırım ama sonuçta premium(d sınıfı) bir araç manuel alınır mı düşünülür.
Yıllarca Ne babam ne ben Kendi şahsi aracımıza iş için kullanıyor dahi olsa her zaman öyle olmadığı için yakıtı şirket üzerinden koyup vergiden düşmedik yıllık fazla vergi çıkınca bununla ticari alalım deyip vergi ödemeyenlerden olmadık lakin devlete 1 kuruş vergi vermeyen onlarca şirketi gördükçe de üzülüyorum.150.000tl olan arabaya 4 yılda 150.000tl verdiler lakin nasıl olsa vergiden düştük deyip kiralama şirketlerini zengin eden onlarca şirket var. Hassasiyetiniz için milletimiz adına teşekkür ediyorum lakin bu durum şu yukarıda saydıklarım yanında o kadar masum ki. Yıllardır başaramadığımız konu muhtemelen zenginden vergi alamamaktır herşeyi vergiden düşen bir vergi sistemi muhtemelen bir tek bize özgü. Biraz ahlaksız bir insan için en güzeli şirket kurmak

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
BMW X1 bakın, onların fiyatı da epey uygun galiba, Borusan 320d sahiplerine sağlam kazık attı :) 30 tane araba sattı sadece ötv indirimli, alamayanlara X1 veriyomuş epey uygun fiyatta, bi kovalayın derim.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Passat - Leon olmayıpta Passat-Golf olsaydı eğer aynı şartlarda,kesinlikle golf derdim.Lakin Leon olunca işler değişiyor,sakin sürerseniz bir sıkıntı yok ama görünüm itibariyle de Leon agresif bir araç olduğu için o görünümüne hiç yakışmayan şasi hareketleri sergiliyor.Golf ile kesinlikle farkı var Leon'un,Golf te uber şekilde yol tutmamasına rağmen hiçbir zaman korkutucu derece de hamleler yapmıyor.

Bu karşılaştırmada ben Passat diyorum ama gönülsüz bir şekilde.Çünkü Trendline donanım her ne kadar opsiyonlu alsanız dahi çok boş.Yağmur sensörü yok,far sensörü yok,farlar yıl olmuş 2019 D segmenti bir araç hala halojen,ki kötü duruyor.Göstergeler demode,konsol eski..İkisi üstelik apayrı araçlar.Burada sizin arabadan ne beklediğiniz önemli,çünkü dediğim gibi ayrı araçlar ikisi de,alakaları yok.

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
arkadaşa 2 hafta önce sıfır 320d m paket aldık 125500'e de, şimdi bu teklifleri görünce gözlerim kanadı

reyiz sana yakışcak araba, biz almanın kıyısından döndük sen alıver, 90 civarına verirler:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...focus-st-2.0l-ecoboost-250-hp-427468758/detay
Bu bmw yi nereden çıkardınız yeni yasa ile normal fiyatı 247.400 tl yi geçmemesi gerekiyor 2 hafta önce 0 km bide üstüne m paket olunca insan sormak istiyor bu postu gordugumde kosifler ve borusanı aradım 3 serisinin hiçbir modeli indirime girmediginden otv muhafiyetli veremiyorlarmış

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Mondeo'ya çöp diyen arkadaşların olduğu bir başlıkta konu sahibi arkadaşa ne kadar faydalı olacaz bilmiyorum. İkinci el piyasası çok kötü ama sadece araba olarak bakarsak sürüş,konfor vs D sınıfında A4 ile birlikte liderliğe oynar.
Gerek yurtdışı gerek yurtiçi gerek otopark ahalisi tarafından övgülere mazhar olmuş bir Segment Fatihi savunmaya dahi gerek yok. Mondeo nun olduğu yerde rakipleri C segmenti kalır 2.0 180 lik alan zaten yıllarca satmaz fazlasıyla özenilmiş mühendisliği yüksek bir otomobil Mondeo.
Tasarım ise zaten tek kelime ile Elit Aston Martin Izgara ve Heybetli duruşuyla can yakar :)

emustafa

Düz Yol Gazcısı
15 Kas 2018
42
44
145
Passat - Leon olmayıpta Passat-Golf olsaydı eğer aynı şartlarda,kesinlikle golf derdim.Lakin Leon olunca işler değişiyor,sakin sürerseniz bir sıkıntı yok ama görünüm itibariyle de Leon agresif bir araç olduğu için o görünümüne hiç yakışmayan şasi hareketleri sergiliyor.Golf ile kesinlikle farkı var Leon'un,Golf te uber şekilde yol tutmamasına rağmen hiçbir zaman korkutucu derece de hamleler yapmıyor.

Bu karşılaştırmada ben Passat diyorum ama gönülsüz bir şekilde.Çünkü Trendline donanım her ne kadar opsiyonlu alsanız dahi çok boş.Yağmur sensörü yok,far sensörü yok,farlar yıl olmuş 2019 D segmenti bir araç hala halojen,ki kötü duruyor.Göstergeler demode,konsol eski..İkisi üstelik apayrı araçlar.Burada sizin arabadan ne beklediğiniz önemli,çünkü dediğim gibi ayrı araçlar ikisi de,alakaları yok.
Bende trendine Passat var. Far yağmur sensörü, kararan dikiz aynaları hız sabitleyici vs bir sürü özellik var. Kusura bakmayın kullanmadan bilmeden yorum yapıyorsunuz.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bende trendine Passat var. Far yağmur sensörü, kararan dikiz aynaları hız sabitleyici vs bir sürü özellik var. Kusura bakmayın kullanmadan bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Kusura bakmayın siz tüm Trendline passatları aracınızdaki gibi sanıyorsunuz.Opsiyon olarak ekletilebilir,standartı konuşuyoruz burada.Sizin aracınızdaki opsiyonları ekletmek yerine daha mantıklı olan comfortline paketi tercih edebilir arkadaş.

emustafa

Düz Yol Gazcısı
15 Kas 2018
42
44
145
Kusura bakmayın siz tüm Trendline passatları aracınızdaki gibi sanıyorsunuz.Opsiyon olarak ekletilebilir,standartı konuşuyoruz burada.Sizin aracınızdaki opsiyonları ekletmek yerine daha mantıklı olan comfortline paketi tercih edebilir arkadaş.
Ben buna bişey demiyorum. Yalnız siz demişsiniz ki opsiyon ekleseniz bile hiç bir sensör yok. Ona kinayen böyle söyledim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım