Bosuna FCA fanboyu degilim. DriveTribe bile benimle ayni fikirde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Yanlis mi ? :)
Citroen Cactus, Peugeot RCZ gibi araclari uretmek her babayigidin harci degil..Bana kalirsa cok cesur hamleler bunlar
C4 kaktüs dunyada ilk ney ? :D dis hava yastikli araba 3km ye kadar darbeleri onluyor. Neden?? Cunku bayan yada arabadan anlamayan musteri odakli bi araba. Rcz dunyada ilk ney ? Hic :D yada dunya daki en ney araba ? Hiç :)

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
PSA grubu kadar aykırı tasarımlar yapan firma çok az. Fiat Chrysler çok başarılı ama tasarım olarak sade arabalar. Alınmış bir risk yok ve karaktersiz arabalar.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yanliz sen suan alfa romeo, ferrari, maserati, chrysler a karaktersiz ves tasarimi sade mi dedin :D
Her ne kadar Fransız'ları sevmesem de tasarım anlamında çok iyiler. Örneğin Giulia ve XE birbirlerine ne kadar çok benziyor. Giulia'yı çok seviyorum ama tasarım anlamında çok basit duruyor. Yanlış anlaşılmasın üstte söylediğin markalar benim görmeden beğendiğim markalar ama tasarım açısından cesaretsizler. Yıllardır devam eden çizgilerinden bir türlü kurtulamadılar. Mesela Maserati'nin yıllardır süren ızgarası ve Ferrari'nin F40'dan beri birbirine benzeyen burnu. Ben arabalarda radikal değişimlerden yanayım. Bu devirde hemen her marka kolay yoldan gidiyor ama Peugeot ve Citroen'lere baktığımda diğer arabaların yanında kendisini belli eden bir tasarım görüyorum. Bir BMW C3 kadar ilgi çekmiyor dıştan bakıldığında.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yanliz sen suan alfa romeo, ferrari, maserati, chrysler a karaktersiz ves tasarimi sade mi dedin :D

Bence de öyle alfa romeo o eski tasarımlarını kaybetti. Ferrari harika arabalar yapıyor ama bana sorarsan yıllardır çirkin sadece ferrari diye tasarımını beğenmem. Maserati zaten yıllardır aynı tasarım dili eski modellerine bakınca sanki makyajlanmış gibi görülüyor. Crysler çok diyebileceğim bir şeyim yok en son 96 modelini sürdüm basit bir arabaydı ve hala öyle.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Tepki demeyelim de kimse VAG seviyesine düşmek istemiyor. Yoksa Fiat-Chrysler için söylediklerim Volkswagen-Auto için de geçerli. Golf ve A3, Passat ile A4'ün benzerlikleri aşikar.
Fca nın hani ekstra ticari başarı hedefi yok gibi duruyor. ama adamlar iz bırakıyorlar :D çıkıp bide hız rekoru kırsalar şaşılmaz yani :D hatta bunu f**k the system diyip grandcherokee yle bile yapabilirler :D hani fca suan gençlerin duvara posterlerini bilgisayarda arka plan fotoğrafı yaptığı arabalar yapıyor :D.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Fca nın hani ekstra ticari başarı hedefi yok gibi duruyor. ama adamlar iz bırakıyorlar :D çıkıp bide hız rekoru kırsalar şaşılmaz yani :D hatta bunu f**k the system diyip grandcherokee yle bile yapabilirler :D hani fca suan gençlerin duvara posterlerini bilgisayarda arka plan fotoğrafı yaptığı arabalar yapıyor :D.
1500 beygirlik, rüzgar direnci oldukça düşürülmüş bir Grand Cherokee ile hız denemesi yapmak çok etkili olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım