Branda Hakkında

YasinG34

Asfalt Kurutucu
12 Şub 2017
36
37
595
Herkese merhabalar,
2018 model vw polo aracım var ve asklerlikte geliyor aracımıda satmak istemiyorum ama maalesef ne arabayı bırakacak biri nede kapalı garajım yok bu yüzden araba kapıda kalacak, güneşden yağmurdan korumak için branda alayım dedim ve araştırmaya koyuldum, büyük bir bilgi kalabalığı var kimi çok memnun kimi boyaya zarar verir diyor. şu işe bi el atalım araba 6 ay kapıda yatıcak brandanın 6 ay içinde boyaya zararımı olur faydasımı olur mâlum yağmur çamur güneş hepsini görecek, birde bez branda mı yoksa naylon gri renk olan brandamı önerirsiniz sizin tecrübeleriniz nedir bu konuda acaba ?
Şimdiden herkese teşekkürler :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Dostum ne yap et kapalı bir garaj bul. Parası neyse öde orada kalsın, üstünde de branda olsun. Kapalıda olduktan sonra branda tipinin pek önemi yok. Hiçbişey olmaz o zaman. Şimdiden hayırlı tezkereler.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yaşadığın yeri bilmiyorum ama Samsun'a otoparklar var. Aylık üyelik 120 tl olması lazım. 6 aylık 720 tl yapar. Öyle bir yer bulabilirsen daha iyi olur.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Açık alanda kullanacaksan branda çok daha fazla zararlı oluyor. Gönül isterki kapalı güneş yağmur görmeyen yer olsun ama yoksa da yapacak bişey yok.

Güzel bi pasta cila wax at.. kapı ve cam fitillerine doyana kadar silikon sprey sık... bütün camlara içerden güneşlik tak.. antifrizi kontrol ettir, mümkünse uygun olanla değiştir... aileden birine tembihle haftada 1-2 saat çalıştırsınlar... yine mümkünse ! biri haftada bir 2-3 metre oynatsın yerinden arabayı.. geldiğinizde yine bıraktığınız gibi bulursunuz..

Ama sizi düşündüren bunlar olmamalı.. insanların yapabilecekleri yağmur ve güneşin yapabilecekleri yanında hiçbişey kalacak.. ve buna bir çözüm yok.. kapalı yere koysanız bile olacağı varsa o kişi sizi buluyor. (tecrübe ile sabit)

UCY

Profesör
29 Kas 2019
268
870
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
kapalı otopark en güzel çözüm bu tür konularda paraya üzülmemek lazım. en ufak bi hasar durumunda fazlasıyla o para çıkar.
akünün kutup başlarını ayırıp arabanında üstünü örterseniz yeterli olur 6 ay çok çok uzun bi süre değil. Dayımın zevk için haftasonları kullandığı bir vosvosun vardı çok uzun süreler garajda yattıktan sonra yağını suyunu kontrol edip çalıştırırdı tek marşta çalışırdı yıllarca bir sorun yaşamadı.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
6 ay yatacak araba için brandadan ziyade lastiklerin durumunu düşünmeniz lazım. Dönünce çöp olma potansiyelleri yüksek sürekli aynı yerde durmaktan. Size önerim güvendiğiniz bir yakınınıza emanet edin arabayı 6 ay bakıversin, arada markete gitsin, 2 ayda bir yıkatsın vs vs

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım