Bridgestone turanza ER33 nasıldır?

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
26000 kmdir turanza kullanıyorum Civic RS’te ne bir konfor ne de uzun ömürlülük lastik çöp oldu 20000 kmde çöptür uzak dur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Görüntüsü baya şık oluyor ama :) 18 ince geçince taban da genişliyor, tutuşta farkettirmez mi?
Taban bildiğim kadarıyla değişmemişti. Yine de kesin konuşmayayım. Yol tutuş arabanın üst limitini gördüğünüzde esp'nin 1-2 sn geç devreye girmesi kadar fark eder veya üst üste sert virajlarda arabanın bir karış fazla açılması gibi bir fark yaratır.. Ama konfor ve tüketim sürekli olarak etkilenir. Açıkçası üstündeki 1.5 motor ve otm. şanzımanla bu arabanın hakkının 18 olduğunu düşünmüyorum. Sadece dediğiniz gibi tasarımı hak ediyor :) Diğer olumsuzluklara değer mi derseniz, kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre değerlendirmesini siz yapın derim. =)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Benimde konuda bir yorumum olsun ;

Arkadaşımın yeni aldığı honda civic modelinde üzerinde gelen lastiklerdi er33 215 55 R16 vermişler , lastik manyağı diye arkadaş çevremde adım çıksa da tutup lastiği inceledim hem görsel hem dokunarak hemde sürerek olsun , ıslak zeminde tutuşu sıfırdı önce lastik havalarına bağladım meseleyi ama havalar tam seviyede olunca lastiğe bir şans daha verdim ve kaza üzerine kaza atlatıldı , demek istediğim o ki aldığınız gibi sökün satın , daha iyi lastiklerden faydalanın. Bridgestone / Lassa gibi parasının ederini hak etmeyen lastikleride kesinlikle tercih etmeyin , şahsen o civic benim aracım olsa büyük ihtimalle Hankook veya Dunlopları çoktan takmıştım.

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
24-26 eylül'de Hankook Ventus evo testine gidiyorum. Rs4, m2 vs kullanacağız. Bakalım performansı nasıl ? Kuruda fena değildi ıslakta durumu merak ediyorum. Yıllar önce test ettiğimiz fiesta'da stock olarak geliyordu.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
24-26 eylül'de Hankook Ventus evo testine gidiyorum. Rs4, m2 vs kullanacağız. Bakalım performansı nasıl ? Kuruda fena değildi ıslakta durumu merak ediyorum. Yıllar önce test ettiğimiz fiesta'da stock olarak geliyordu.

Hankooku ben çok beğeniyorum , mesela kinergy eco takılı bir araç (Focus) sürmüştüm yağmur bastırdığı halde sapma yaşatmadan yoluna linear olarak devam etmişti , ventus s1 evo takılı olan diğer bir araç (Passat) yola sağlam tutunuyordu ki Adana asfaltı Türkiye genelinde berbat ötesidir kalite olarak , yorumlarınızı çok merakla bekliyorum ağabeyim :)

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Taban bildiğim kadarıyla değişmemişti. Yine de kesin konuşmayayım. Yol tutuş arabanın üst limitini gördüğünüzde esp'nin 1-2 sn geç devreye girmesi kadar fark eder veya üst üste sert virajlarda arabanın bir karış fazla açılması gibi bir fark yaratır.. Ama konfor ve tüketim sürekli olarak etkilenir. Açıkçası üstündeki 1.5 motor ve otm. şanzımanla bu arabanın hakkının 18 olduğunu düşünmüyorum. Sadece dediğiniz gibi tasarımı hak ediyor :) Diğer olumsuzluklara değer mi derseniz, kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre değerlendirmesini siz yapın derim. =)
215X45X R18 oluyor. taban 1 cm genişliyor. Haklısınız bu konfigürasyon ile 18 çok aslında, görüşünüz için teşekkür ederim.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
26000 kmdir turanza kullanıyorum Civic RS’te ne bir konfor ne de uzun ömürlülük lastik çöp oldu 20000 kmde çöptür uzak dur.
0 km arabada takılı geldi, almak için sorgulamıyorum. Direk atarsam da ek maliyet çıkacak. Ama düşünüyorum.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
İzlenimlerini bekliyoruz Reis.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Benimde konuda bir yorumum olsun ;

Arkadaşımın yeni aldığı honda civic modelinde üzerinde gelen lastiklerdi er33 215 55 R16 vermişler , lastik manyağı diye arkadaş çevremde adım çıksa da tutup lastiği inceledim hem görsel hem dokunarak hemde sürerek olsun , ıslak zeminde tutuşu sıfırdı önce lastik havalarına bağladım meseleyi ama havalar tam seviyede olunca lastiğe bir şans daha verdim ve kaza üzerine kaza atlatıldı , demek istediğim o ki aldığınız gibi sökün satın , daha iyi lastiklerden faydalanın. Bridgestone / Lassa gibi parasının ederini hak etmeyen lastikleride kesinlikle tercih etmeyin , şahsen o civic benim aracım olsa büyük ihtimalle Hankook veya Dunlopları çoktan takmıştım.
Normalde çok limitlerde v.s kullanan bir insan değilim (arabada çoğunlukla 2 küçük çocuk olunca) ama çoğunlukla da hanım kullandığı için iyi bir lastik olsun istiyorum. Hankook'u önceki aracıma kışlık lastik alırken incelemiştim, fena değildi. Dunlop lastikleri ise bahseden olsa da genelde araçlarda; Continental, Goodyear, Michelin ve Bridgestone görmekteyim (Algıda seçicilik, sürekli başka araçların lastiklerine bakıyorum). Dunlop kullanan az sanırım, fazla görmedim ama değerlendirmeye alacağım teşekkür ederim.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Normalde çok limitlerde v.s kullanan bir insan değilim (arabada çoğunlukla 2 küçük çocuk olunca) ama çoğunlukla da hanım kullandığı için iyi bir lastik olsun istiyorum. Hankook'u önceki aracıma kışlık lastik alırken incelemiştim, fena değildi. Dunlop lastikleri ise bahseden olsa da genelde araçlarda; Continental, Goodyear, Michelin ve Bridgestone görmekteyim (Algıda seçicilik, sürekli başka araçların lastiklerine bakıyorum). Dunlop kullanan az sanırım, fazla görmedim ama değerlendirmeye alacağım teşekkür ederim.
Bridgestone sert lastiktir.Corollamda 1000 KM’dir Good Year Eagle Sport kullanıyorum ebatlarım 195/65/16 kuru performansı baya iyi fakat ıslak zeminde tutuş kötü belki kullandığım seridendir.Aynı zamanda bi arkadaşım Continental aldı aynı ebatlı Astra’sına o gayet memnun

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Bridgestone sert lastiktir.Corollamda 1000 KM’dir Good Year Eagle Sport kullanıyorum ebatlarım 195/65/16 kuru performansı baya iyi fakat ıslak zeminde tutuş kötü belki kullandığım seridendir.Aynı zamanda bi arkadaşım Continental aldı aynı ebatlı Astra’sına o gayet memnun
Teşekkür ederim. Continental'den baya kişi memnun, bir kaç yıldır önde görünüyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Teşekkür ederim. Continental'den baya kişi memnun, bir kaç yıldır önde görünüyor.

Bence continental verilen parayı yol ömrü açısından gösteremiyor özellikle PremiumContact 2-5 (EcoContact5 - PremiumContact6) Liste dışı tutarsak , ama kaliteli slikaya sahip olduğunu düşünmemek saçmalık olurdu. Bence alışıla gelmişin dışında bir lastik tercih edin. Dunlopu araştırın derim şu an kendi aracımda kullanıyorum fotoğraf ekini koyacağım , önceki alfa romeo aracımda da dunlop kullanıyordum ondanda çok memnundum , onuda ek olarak koydum (1.Sportbluresponse-2.FM800). Michelin konusu ise bende sadece 4 lastikten ibaret ; Pilot Sport 4 / CrossClimate / Energy Saver / Alpin A4.

WhatsApp Image 2018-09-19 at 18.04.16.jpeg WhatsApp Image 2018-09-19 at 18.05.17.jpeg

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Sokağa çıkınca 10 arabadan 14ünde gördüğüm,piyasadaki en hikayeden lastik olarak tabir edildiğini milyonlarca farklı kullanıcıdan duyduğum bir lastik.Genelde kullananlar odun gibi tabirini yakıştırıyor.İnternetteki kullanıcı deneyimlerinde de bu lastik iyidir diyenine rastlamadım.Alınmaması gereken lastikler sıramda ilk sıranın sahibi, uzak durmakta fayda var.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
RS'lerde 17 jant ve michelin yok mu bizde 1.6 exc aldık mayıs başında turanza'yı yapanı da satanı da diyorum ıslakta öldürebilir sizi. O arabanın yol tutuşuna yakışmayan bir lastik gerçekten rezalet ayrıca yuvarlanma direnci ve ses konusunda da rezalet. Sadece taksicilerin kullanacağı bir lastik.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
RS'lerde 17 jant ve michelin yok mu bizde 1.6 exc aldık mayıs başında turanza'yı yapanı da satanı da diyorum ıslakta öldürebilir sizi. O arabanın yol tutuşuna yakışmayan bir lastik gerçekten rezalet ayrıca yuvarlanma direnci ve ses konusunda da rezalet. Sadece taksicilerin kullanacağı bir lastik.
17 Jant ve Bridgestonelarla geliyor ilk zamanlarda Japon arabası yol sesi alır edasıyla ses çıkarmadım ama 20.000 KM'de baktım şasi direksiyonun emrine uymak istiyor ama araç yüzmeye başladı,lastik hem çöp hemde diş derinlikleri azaldı değişim şart.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım