Bu başlıkta kendimizi eleştiriyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
evet dünya iq ortalamalarına göre türkiye şili, kamerun, paraguay, meksika, kamboçya, tayland, arnavutluk, hırvatistan gibi ülkelerle eşit. (90)

gelişmiş ülkeler ve aklınıza direkt gelen milletler (+100) bize en az 10 ila 20 puan parasında fark atmış. 20 puan deyip geçmeyin britney spears ile bill gates arasında 15 puan var hesap edin :D

siz ne diyorsunuz, hepimizin içinde ben onlardan akıllıyım aslında ben özelim sadece bunu kimse bilmiyor diyoruz ya, aslında biz sadece kendini akıllı sanan ama öyle olmayan bir millet miyiz?

bu tabloyu nasıl yorumlarsınız? milli duygulara çok girmeyin lütfen sonuç ortada aslında cahil bir milletiz işte :D

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Ben buraya yorum yaparsam haşlanırım ,:)
hocam niye, buraya kişi başı düşen milli geliri paylaşıp fakir bir ülkeyiz desem kimse ses çıkarmayacağız. araştırmalara göre cahiliz deyince birden hobaaaaa milli duygular kabarıyor. söyleyin hocam fikrinizi tartısmaya kimse girmesin burası düşünce özgürlüğü olan bir ülke :D

hovard

Asfalt Kurutucu
31 Eki 2016
43
88
635
Sürekli birşeyler için bahane uyduruyorum. Kaybetmeye çok alıştım, kaybetmek koymuyor artık. Loser mentalitesinin dibine vurdum yani :D

Ben olayı çok yanlış anlamışım be... Siz hiç görmemişsiniz gibi devam edin beyler

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
hocam niye, buraya kişi başı düşen milli geliri paylaşıp fakir bir ülkeyiz desem kimse ses çıkarmayacağız. araştırmalara göre cahiliz deyince birden hobaaaaa milli duygular kabarıyor. söyleyin hocam fikrinizi tartısmaya kimse girmesin burası düşünce özgürlüğü olan bir ülke :D

2005 yılından beri 5 sene ara ile iq testi yaparım, hep aynı değer çıktı. Benim iq'cuklarım bana diyorki sen eleştrini sandıkta yaparsın. Daha yeni baba oldun. farkında olmadan öyle yanlış bişeyler yaparsınki kızının büyüdüğünü göremezsin. :) diyor. Zaten yasaklıyım bu tüp muhabbetlerde. Karşıt görüşlüleri aşırı geriyorum. Kavga sebebi oluyor. O yuzden ya tam susucam yada tam konuşucam. Ağzımın ayarı yok.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
- Ülkede herkesin her konuda fikri var kimse kendi işini düzgün yapmıyor.
-Tarihten ders çıkarmak gibi bir huyumuz yok, anca ver mehterı.....
-Sevincimizi ve üzüntümüzü milletçe çok abartılı yaşıyoruz.
-İşe başlarken plan yapmak yerine iş yapılırken eksiği/yanlışı düzeltmeye çalışıyoruz.
-Cahil değiliz ama eğitim sistemimiz kötü. Ayrıca inanılmaz derecede tembel bir milletiz.

Wockeez

Taklacı Güvercin
24 Mar 2017
8
22
295
İstanbul
Eğitim sistemimiz zaten pek iç açıcı değil üstüne 2-3 senede bir değişim olunca insanlar hangisine adapte olacağını şaşırıyor.Tabi ki tüm suçu sisteme atamayız,insanlarımızda da tembellik var çoğu insanın hayali çalışıp didinip kazanmak değil de gökten havadan zengin olmak olunca durum böyle oluyor bence.

Yanlış anlaşılma olmasın benim nacizane görüşüm bunlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1- Eğitim sisteminin akılcı değil ezberci sisteme yöneltmesi, küçük yaştan itibaren beynini geliştiremeyen bireyler yetişmesine sebep oluyor.
2- Tarihi ve kültürel değerlerimizin en kötü yanı ve alışkanlığı olan, tek adam-lider bekleme ve onun tarafından yönetilme isteği.

Yönetilmeyi isteyen düşünmeyi, yargılamayı, eleştirmeyi bırakır. Benim yerime karar veren var nasılsa, o daha iyi bilir, daha doğrusunu bilir zihniyetinin toplum için yayılmasına sebep olur. Atatürk'ün büyük bir deha olmasının en büyük sebeplerinden biri de Türk milletinde bu sıkıntıyı görmüş olması ve bunu ortadan kaldırmak için elinden geleni yapmış olmasıdır. Atatürk'ün bu millete güvendiği kadar millet kendine güvenmedi. Öz güven eksikliğiyle beraber bir şeyler başarabilme ve düşünebilme yetisini çokça kaybettik. Çık savaşa ver canını desen hepsi veriyor, al eline kitabı oku ve eleştir desen herkes bucak bucak kaçıyor. Dindarlığı ile çokça övünen milletimiz bile ' oku ' ile başlayan emir ve tavsiyeyi unutup, başkasının yönlendirmesi ve anlatımıyla yaşıyor dinini. Dediğim gibi, yönetilmeyi seven bir toplumuz. Birey olmak gibi bir derdimiz yok. Maalesef ki son 10-15 yılda bu içe kapanık ve yönetilme arzusu içinde olunan dönemlerimize geri döndük. Zaten sonucu da ortada. İşte bu yaşam tarzlarının ve zihniyetin hepsi IQ derecesi düşük, gelişmemiş beyinler ve gelişmemiş kişiliklere sebep oluyor.

Son düzenleme:

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
bu iq testinin ülkelere göre ortalamasının alındığı ve 90 olduğu haberini nerede gördünüz? tarihi nedir?
merak edip online iq 2016 testi yaptım 133 çıktı sonuç.. buna göre ben mi türk değilim yoksa test mi hatalı :D

Son düzenleme:

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
online da 135 çıktı reel de 129 hankisi doğru çözemedim. :D
hafıza ve hızla bağlantılı olan sorular değişiklik yaratıyodur muhtemelen. ben bikere yaptım bana 'çok yüksek zeka' yazdı; en yüksekte bırakmalı deyip tekrarlamadım :D
ama ben gerçekten bu araştırmanın yapıldığı testi merak ettim ona ulaşabilsem o testi çözüp ordaki seviyemi görmek isterim

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bu iq testinin ülkelere göre ortalamasının alındığı ve 90 olduğu haberini nerede gördünüz? tarihi nedir?
merak edip online iq 2016 testi yaptım 133 çıktı sonuç.. buna göre ben mi türk değilim yoksa test mi hatalı :D
kaynak GQ, bild, cnn, milliyet. hepsinde aynı haberi görmüştüm paylaştım

hocam bu test sonuçlarını online değil, iq testi yaptırmaya gitmiş insanların üniversite test sonuclarını alarak hesaplamışlar

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ayrıca ülkeleri analiz ettiklerinde iq arttıkça dine bağlılık azalıyormuş

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ayrıca ülkeleri analiz ettiklerinde iq arttıkça dine bağlılık azalıyormuş
Değiştirdikleri kitapları ve onların yerine uydurdukları dini daha net görmeye başlıyorlardır da ondan.. 4 kitaptan 3'ünün tamamen değiştirilmesine rağmen inanıyor olmaları, orijinal olmadığını bildikleri halde din budur diyor olmaları başlı başına saçmalıktı zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım