Bu başlıkta kendimizi eleştiriyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Değiştirdikleri kitapları ve onların yerine uydurdukları dini daha net görmeye başlıyorlardır da ondan.. 4 kitaptan 3'ünün tamamen değiştirilmesine rağmen inanıyor olmaları, orijinal olmadığını bildikleri halde din budur diyor olmaları başlı başına saçmalıktı zaten.
din olayı biraz farklı onlarda hocam, bize nasıl diğer dinler tü kaka en son en güzel allahın emri bizim dinimiz müslümanlıktan baskası yanacak diyorlarsa onlara da tam tersini orda öğretiyorlar. onlarda bizim dinizimi uydurmaca sanıyor. diyeceksiniz ki araştırsınlar akılları da mı yok. işte araştırmak baska dine kafa yormak günah diye empoze edilmiş onlarada. biz onları çok iyi tanıyoruz ama onlar bizi hiç tanımıyor hocam. çok yanlış biliyorlar. müslümanlığı illuminati gibi bir topluluğun yaydığı bir oluşum olarak biliyor onlarda. adı üzerimde değiştirilmiş. orda inanmayın merak etmeyin müslümanlara falan yazıyor. zaten aydın kesimleride dinle hiç ilgilenmiyor. noel den noele. bizde din işin bir parçasıdır onlarda hobi gibi birşey. genelde emekli kesimi ve bizdeki kahvehane tayfacı kesim gibi onların yapcak işi olmayanlar vakit öldürmek amacıyla dinle mesgul oluyorlar.

tc olarak yaptıgımız en büyük stratejik hata burda baslıyor. onları dinimizin güzelliğiyle etkilemeye çalışıyoruz. aslında beyfendilikle etkileşime girmeye çalışmalıyız. onlar bize hristianlığın güzel taraflarıyla gelse ne olur? hiç kulak verip dinler miydik? hayır direkt başımızdan atardık. sus günah konusma defol git diye. onlarda bizi görünce öyle yapıyor işte. bizde inadına üstlerine gidiyoruz. halbuki sosyal olarak kaynaşmalıyız

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
din olayı biraz farklı onlarda hocam, bize nasıl diğer dinler tü kaka en son en güzel allahın emri bizim dinimiz müslümanlıktan baskası yanacak diyorlarsa onlara da tam tersini orda öğretiyorlar. onlarda bizim dinizimi uydurmaca sanıyor. diyeceksiniz ki araştırsınlar akılları da mı yok. işte araştırmak baska dine kafa yormak günah diye empoze edilmiş onlarada. biz onları çok iyi tanıyoruz ama onlar bizi hiç tanımıyor hocam. çok yanlış biliyorlar. müslümanlığı illuminati gibi bir topluluğun yaydığı bir oluşum olarak biliyor onlarda. adı üzerimde değiştirilmiş. orda inanmayın merak etmeyin müslümanlara falan yazıyor. zaten aydın kesimleride dinle hiç ilgilenmiyor. noel den noele. bizde din işin bir parçasıdır onlarda hobi gibi birşey. genelde emekli kesimi ve bizdeki kahvehane tayfacı kesim gibi onların yapcak işi olmayanlar vakit öldürmek amacıyla dinle mesgul oluyorlar.

tc olarak yaptıgımız en büyük stratejik hata burda baslıyor. onları dinimizin güzelliğiyle etkilemeye çalışıyoruz. aslında beyfendilikle etkileşime girmeye çalışmalıyız. onlar bize hristianlığın güzel taraflarıyla gelse ne olur? hiç kulak verip dinler miydik? hayır direkt başımızdan atardık. sus günah konusma defol git diye. onlarda bizi görünce öyle yapıyor işte. bizde inadına üstlerine gidiyoruz. halbuki sosyal olarak kaynaşmalıyız
İslam ile ilgili kütüphanelerine koydukları bilgilendirici kitapların içine müslümanlar insan eti yerdi, barbarlar v.s gibi bir çok asılsız ve İslam ile alakası olmayan saçmalıkları doldurmuşlar. Dediğin gibi onlar bilmem kaç cilt olarak hep farklı şekillerde yazılmış incil'i bile gidip bir papaza soramıyor. Bu incil başka anlatıyor, bu incil başka dediklerinde dinden çıkarsın bunları fazla düşünme diye telkinde bulunuyor papazlar.

Kendi dinlerini parçalayıp bölmüşler de İslam'ı mı doğru düzgün anlatacaklar, yahut müslümanları mı düzgün tanıtacaklar. Mevzunun temelini bilen, diğer dinlerin de İslam'ın da böyle olmadığını bilen Hristiyan ve Yahudi'ler var ama onlar ciddi azınlıkta. Ben inancım gereği bu iki dinden de nefret etmiyorum sonuçta bunlar da aynı yaratıcı tarafından gönderilen dinlerdi. Ama maalesef bazı insanlar tarafından din, her daim küresel sermayinin en büyük kozlarından biri olarak insanları kandırmak için kullanıldığından kendi dinlerinin yozlaşmışlığını İslam'a da yayıp para ve güç kazanma derdindeler. Türkiye içinde gerçek İslam yerine safsatalarla dolu İslam'a inanan müslümanlar hep bu odakların oluşturduğu projenin parçaları. İnsanlar, ne zaman ki küresel sermayenin güç odakları tarafından oluşturulan ve her milletin, toplumun kültürel ve dinsel değerlerini sömüren bu art niyetli insanlardan kurtulur yahut bu insanlara karşı gözünü açar, işte o zaman milletler arası doğru iletişim ve kalıcı barış sağlanır.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Knklar bakmayın siz yabancıların iq 130 falan ama krank o değer tekere aktarım 70-80 shshfhhsdhhsshshshahshsh
Yoruma bayıldım.:D:D:D
Bence bunun sonuçları bir iki cümleye sığmaz ama yüzeysel olarak daha çok:
''Az okuma''
''Az araştırma''
''Gereğinden fazla yüzeysel bilgi aktarımı''(O öyleymiş bu böyleymiş?Gel gör ki nedeni açıklanamaz)
''Aşırı tembellik''
''Pragmatik ve pratik olmayan şeylerin bilgisine ulaşmak istememe''
''Eğitime verilen önemin lafta kalması ve işin yuvası üniversitelerin işi paraya dökmesi (bkz.özel ve devlet üniversitesi oranı)
''Bireysel gelişime önem vermeme yada kendini geliştirici faaliyetler de bulunamama'' gibi nedenlerden acı çekiyoruz,saymaya devam etsem sayfa yetmez.He şu da var arkadaşın dediği gibi kesinlikle haşa aptal salak bir millet değiliz IQ skalaları genellikle Türklerin kafa çalıştırdığı yerden farklı yeri sorguluyor eğer ki Türklerin kafa yorduğu konuları standardize ederse o zaman görürsünüz 110-130 lu rakamları.Ayrıca en basitinden kendimizi geliştirici faaliyetlerde bulunamama sebebimiz belki yaşam şartlarımız ya da ekonomik durumumuzdur herkes hobi edinecek kadar maddiyata sahip olamıyor malum.

Son düzenleme:

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,026
1,997
2,770
Marka
Subaru
Bu gün kadıköyde ufak bi işim vardı. Ardından 1 saat gibi bi boşluk oluştu. Gittim yemek yedim, üstüne tatlı yedim. Daha vaktim olduğunu fark edince dolandım dolandım sonunda iki yolunun arasında kalmış genişçe bir parkta boş bank bulup oturdum. Çember şeklinde dizilmiş olan banklarda oturan insanların promil ortalamasını alsan 1,5-2 den aşağı değildir yani anlıycağınız çok hoşbir ortam değildi... Bir süre sonra dışardan üniversiteli olduğunu tahmin ettiğim bir kardeş geldi ve yanımdaki evsiz adamla anket doldurmak istedi oturdular. Türkiye vatandaşlarının hayat standartları hakkında yapılan anket. Anketör adama kağıdı uzatıp doldurmasını rica ediyor adam okuma yazma bilmediğini söylüyor. Adamla doldurmaya başlıyorlar:
-hayatınızdan mutlu musunuz ?
-evet
-hayatınızda istediğiniz şeyi değiştirebiliyo olsaydınız neyi değiştirirdiniz?
-annem babam dışında herşeyi
(Bişeyler daha dolduruyolar)
-evli misiniz ?
-bakireyim
-aylık ortalama geliriniz ne kadar ?
-şuan çalışmadığım için 0
Vs vs devam ediyo anket sonuç olarak adam kendini mutlu ve mutlu olduğu için şanslı hissediyor. Sonra adam anketi sorgulamaya başlıyor ve anketörün anketi ablası için yaptığını öğrenince ablasıyla arasını iyi tutması gerektiğinin nasihatını veriyor.

Bunu okuyup vaktimi niye çalıyosun demeyin benim çıkardığım ders şu bu adamın iq sunu ölçsen kesin çok düşük çıkar ama bu adam benim gözümde bir dâhi çünkü bu adam hayatında birşeyleri başaramasa bile aslında ne kadar çok şey başardığını ve hayatta neyin önemli olduğunu kendince yaşadıklarıyla farkına varmış. Şimdi bu adamın iq su 50 olsa ne yazar 150 olsa ne yazar. Hayır hayır ben dersimi aldım sen nerde ne olursan ol neyi ne kadar doğru biliyorsan bil önemli olan neyin önemli olduğunu bilmek ve gücünün yettiğince bu doğruda ilerlerken doğruyu gözetmek...

Uzun yazı olmuş kusurabakmayın 1 kişi okusa kafi.

antisemi

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
41
29
595
Konu seviyeli tartışıldığı için nacizane fikrimi paylaşmak istedim.
Kanaatimce 15 temmuzda Tc catirdayip üstümüze yıkıldı çöktü. Şu an bişeyler ayakta duruyorsa kişiler uzerinde duruyor demektir. Ama gelişmiş ülkeler kişiler üzerinde değil kurumlar üzerinde ayakta durur.
Mevcut sistem zaten çalışmamak uzere mustemleke olarak kurulmuş. Yanlış uygulamalar sonucunda iyice işlemez hale gelmiştir.
Gemi su aliyor ama kimse kaptana soyleyemiyor. Ikbal peşinde olanlar dini basamak yapıp ayaklar altina aliyor.
Ve yanlış yapiyorsun diyen kimse kalmayinca o kisi, fikir, sistem çürümeye yüz tutmuş demektir.
Zor zamanlardan geçiyoruz daha cok kenetlenmek lazım toplumun fay hatlarindaki gerilim sosyal depremlere ic savaşlara gebe olabilir. Allah korusun.

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ateşin içindeki iranda bile terör yok bizim bir ayağımız avrupa da. yılda 26 patlama

bence anket doğru, 80 milyon insan 5000 teröristi yok edemiyorsa var bir sıkıntı demektir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım